V roce 2022 jsme zahájili v areálu toho nejkrásnějšího zatopeného lomu v západních Čechách zahájili výstavbu bistrostánku. Od začátku jsme chtěli hned z několika důvodů nabízet hlavně vegetariánská jídla. Díky naší nabídce se nám krátce po otevření začali hosté opakovaně vracet. Naše jídlo bavilo a naplňovalo nejen nás, ale i naše hosty :-). Postupně se nám podařilo získat výborný rating na Google Maps (4,7 z 5) i na jiných sítích, vč. nominace na ocenění Zlatá firma. Podílíme se také na všech akcích, které se během léta v areálu lomu dějí (např. Potulný hudební klub Ondřej Smeykala nebo festival BabyUtopia a mnoho dalších).
Víc o naší nabídce i reference hostů najdete na www.facebook.com/fujistreetfood nebo https://maps.app.goo.gl/H9vfA19SVXmgnHTb6.
Po 2 letech provozu jsme se rozhodli rozšířit prostory stánku. Vybudovali jsme skladové zázemí, přípravnu nových jídel (fermentovaná zelenina, currita, houbový welington atd.) a nový bar s míchanými drinky, který se stal rovněž vyhlášeným prvkem našeho bistra. Celkově se nám letos podařilo stánek kompletně „dovybavit“.
Po letošní letní sezóně jsme odjeli na krátkou dovolenou, po které jsme již chtěli stánek zazimovat. Během našich cest se nám na základě referencí našich hostů ozval Lukáš Hejlík, s tím, že by nás rád navštívil a našemu podniku udělal recenzi na svoji vyhlášenou Gastromapu.
K tomu však bohužel nedošlo. Ještě před návratem z naší dovolené náš stánek kvůli závadě na elektrospotřebiči bohužel kompletně celý shořel (www.facebook.com/groups/699125116795018/permalink/26990837950530376/).
Nyní budeme muset začít od nuly. Postavit nový stánek, znovu vybavit celou kuchyň spotřebiči a pracovními a výdejními plochami. A pokud se vše zadaří, na jaře bychom mohli opět rozjet náš sen…