VE STARÉM DUBU NEZNAJÍ NUDU
aneb příběhy z (ne) jednoho letitého stromu…
…je název nové pohádkově-naučné knihy nejen pro děti.
V 10 příbězích se čtenáři (bez rozdílu věku) seznámí s živočichy,
kteří jsou svým způsobem života vázáni na tzv. MRTVÉ DŘEVO.
Jsou zde vybraní zástupci z několika živočišných tříd s ne zrovna
pro laika běžnými (známými) názvy, jako např. tiplice, lumek, zlatěnka, vřetenatka, sýc a další.
Za každým příběhem se pak samotný živočich sám čtenáři představí. A jestli náhodou nevíte co „mrtvé dřevo“ je nebo znamená, to se v knize dozvíte taky, a hned na několika místech.
…mrtvé dřevo v krajině, stojící…
…mrtvé dřevo v krajině, ležící…
Kniha je bohužel zatím BEZ ILUSTRACÍ, jelikož se hledá ilustrátorka…
Ale obrázků bude v knize víc než dost, protože dětská kniha bez obrázků, je jako třeba zima bez sněhu.
(pozn.: fotografie poskytl Jiří Klváček – moc děkuji)
Rukopis knihy byl již „schválen“ i významnými českými spisovatelkami, které měly možnost být prvními čtenáři, za což jim tímto ještě jednou moc děkuji. Zde je jedna recenze:
"Měla jsem možnost si tuto knihu přečíst jako jedna z prvních, když se teprve rodila ve formě rukopisu. Musím říct, že se mi líbila forma vyprávění z pohledu jednotlivých živočichů, kteří obývají les. Tiplice Alice, lumek Kamil, vosa Žaneta, mloci Bartoloměj a Barnabáš i všichni ostatní si ihned získali mé sympatie. Atmosféra všech příběhů je protkaná hřejivou laskavostí a přidanou hodnotou je také naučný přesah. I já jako dospělá jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací. A co teprve děti? Myslím, že malí čtenáři budou z knihy nadšení. Zjistí, že ve starém dubu opravdu neznají nudu." Zuzana Pospíšilová
…rukopis je dopsán…
Krásnou recenzi napsal i výše zmíněný Jiří Klváček:
"Jste takovým pokračovatelem Ondřeje Sekory a jeho Ferdy Mravence s broukem Pytlíkem, knížek mého dětství…. Navíc tam máte „pod čarou“ vysvětlivky a informace k důležitým pojmům, což přivítají i dospělí. Je chvályhodné, že u dětí probouzíte zájem o přírodu, zejména o málo známé a přehlížené tvorečky, bez nichž se naše fungování neobejde (opylovači) a v neposlední řadě konečně české kniha s naší problematikou a mateřštinou, kde nepronikají šílené patvary a -ismy, v pochybné snaze ukázat se světovým."
Kniha bude celobarevná ve formátu A4, rozsah stran cca 100.
…malá ukázka z knihy…
„Stojím u vchodu před hnízdem a snažím se zaposlouchat do tajemství noci. Zatímco všichni denní tvorové odpočívají hlubokým spánkem a prožívají své sny, já mám zcela jiné úmysly. Chystám se ulovit něco dobrého k snědku. Tiše poslouchám, co mi tmavá noc prozradí. Měsíc je schovaný někde za temným mrakem a já se musím spolehnout jen na svůj vynikající sluch. Slyším, kde se co šustne. Jenže v okolí mého hnízda je klid. Tady nic dobrého neseženu, projede mi hlavou. Budu muset letět o kus dál. Roztahuji křídla a za svitu měsíce, který zrovinka na chvilku vykoukl zpoza toho temného mraku, mířím k okraji lesa. Hned vedle je velké pole, tady snad najdu, co hledám.“
…a propos poznáte o jakého živočicha se jedná? :-).
A tady je jedna z hrdinek knihy v životní velikosti…
Bohužel vznik (výroba) knihy je velmi nákladnou záležitostí.
Knihu vydávám sám, na vlastní pěst, a mým cílem není na knize vydělat, ale udělat radost a přinést ponaučení zábavnou formou všem čtenářům, malým i těm dříve narozeným, tak jako se mi to snad podařilo již s předchozími (vydanými) knihami.
Tímto způsobem pomocí crowdfundingové kampaně chci oslovit budoucí čtenáře již v předstihu a nabídnout jim mimo samotné knihy i další, myslím si, velmi zajímavé odměny.
Hledám i dárce s dobrým srdcem, kteří by mi s vydáním knihy pomohli třeba i nezištně, a to jen proto, že ve vydání knihy vidí stejné důvody jako já sám. Děti, radost, ponaučení, příroda…
Bez VAŠI pomoci to totiž sám finančně nezvládnu.
Pokud jsem vás já, kniha, projekt zaujal a rozhodnete se mě podpořit pro vznik dobré věci, uděláte velikou radost nejen mě ale hlavně všem potencionálním čtenářům!
MOC VÁM DĚKUJI!!!




















