Představení sbírky
Společně s Lucií Bikárovou a Marcelem Bendigem jsme připravili speciální vánoční projekt, jehož součástí je i úplně nová vánoční písnička. Její vydání spojíme s dobročinnou sbírkou pro děti z Dětského domova v Krásné Lípě.
Tento domov jsme si vybrali záměrně. Prostředí, které tam děti mají, je výjimečné. Není to anonymní instituce – je to místo, kde lidem na dětech skutečně záleží. Dospělí se jim věnují s obrovským nasazením, znají jejich potřeby, podporují je, pracují s nimi osobně a vytvářejí atmosféru, která připomíná skutečný domov. Díky tomu mají děti pocit bezpečí a přijetí, což se v dnešní době nevidí často.
Sbírka má jediný cíl: zajistit dětem vánoční dárky podle jejich skutečných přání. Po domluvě s vedením domova dostaneme seznam konkrétních přání jednotlivých dětí a veškeré prostředky využijeme přímo na jejich splnění.
Pokud chcete podpořit projekt, který má okamžitý dopad na dětskou radost a pomůže vytvořit pro děti hezčí Vánoce, váš příspěvek bude mít skutečnou hodnotu.
Děkujeme všem, kteří se do toho s námi rozhodnou vstoupit.

Komu pomůžeme?
Podpoříme děti z Dětského domova v Krásné Lípě. Jsou mezi nimi předškoláci, školáci i teenageři, kteří vyrůstají mimo vlastní rodinu a potřebují stabilitu, podporu a bezpečné prostředí. Domov se o ně stará způsobem, který jde mnohem dál než základní péče – děti mají kolem sebe dospělé, kteří je skutečně znají, věnují se jim a pomáhají jim zvládat školu, vztahy i běžné situace, které jiné děti řeší s rodiči.
Většina z nich nemá možnost zažít klasické rodinné Vánoce. Právě proto chceme, aby letos každý z nich dostal dárek, který si opravdu přeje. Ne symbolický balíček, ale něco, co jim udělá skutečnou radost a ukáže, že na ně někdo myslí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?
Veškeré vybrané prostředky půjdou přímo na nákup vánočních dárků pro děti z Dětského domova v Krásné Lípě. Vychovatelé nám předají seznam konkrétních přání jednotlivých dětí – od praktických věcí přes volnočasové vybavení až po osobní dárky, které by si děti běžně nemohly dovolit.
Penězi z této sbírky pokryjeme:
-
nákup dárků podle seznamu přání,
-
balicí materiál a drobnosti související s přípravou dárků,
-
případně dopravu při předání dárků přímo do dětského domova.









