Sbírka ukončena:

Vana pro invalidní maminku/babičku/prababičku

Vybráno 0 Kč 3 230 Kč
59 900 Kč
 -
10 dárců
Celkem se zapojilo
323 Kč
Průměrná výše daru
995 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Vana pro invalidní maminku/babičku/prababičku

Vybráno 0 Kč 3 230 Kč
59 900 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ilja Hynek
Datum přidání
1. 3. 2023
Poslední aktualita

2. 5. 2023 9:15

Poděkování dárcům

Děkuji za maminku dárcům. Vzhledem k výši využijeme peníze na rehabilitaci u doktorů nebo maséra. Ti pomáhají trozhýbat zatuhlé kolena a udržovat nohy v pohybu, byť za pomocí berlí.

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Sbírka je pro mou maminku 72 let s těžkou pohybovou poruchou nohou. Má vykloubené – ne úplně, ale už to není rovina, kotníky i kolena, takzvaně do „o“.  Rád bych vybral finance na invalidní vanu. Místo současného sprchového koutu, kam se už několik let nedostala.

Sprchuje se, samozřejmě, ale jen s pomocí kamarádky a není to ono.

Optimální by byla sedací vana níže popsaná, která umožní pomalý, ale samostatný, nebo s pomocí, vstup do vany a vykoupání se. Relaxace pro babičku. Maminku.

Komu pomůžeme?

Pomůžete starší paní, která žije v přízemním bytě v Brně Žabovřeskách. Je držitelkou invalidní karty.

Problém s nohami je tu již 10 let a neustále se zhoršuje. 15 metrů ( z domu k silnici do auta, mírný kopec 2m) nyní ujde babička asi za dvě minuty ( Vyzkoušejte si to sami, kdo máte zdravé nohy, jak je to pomalu) s pomocí dvou berlí, přestává zvládat schody a musí chodit mimo chodník, kde jsou schody, když jde kopec, aby se dostala do auta za nákupy, na které jezdíme jednou za týden. Mimo to se v podstatě ven z bytu/domu nedostane.

Nakupovat sama nemůže, protože by bez berlí spadla, což se taky v roce 2022 stalo asi 3×, ale vždy to bylo na hlínu, takže se nic nestalo a žádné kosti nezlomily. Jenže, to vše hrozí…

Je také asi o 30 kilo těžší, než by měla být a to nepřispívá k chůzi. Jenže chodit, aby shodila a mohla jít na operaci kyčlí a kotníků nemůže, protože nyní už to nezvládá. A když se nepohybuje, nehubne. Jenže v 72 letech a s berlemi to ani moc nejde.

Doktoři chtějí aby vážila něco kolem 80 – 87 kilo, to že je nosnost těch implantátů. Ale už je ve vyšším věku a bojí se. Mou babičku, její maminku, operovali v podobném věku, kolena i kyčle ale ta vážila kolem 70 kilo a dožila se 90 let, jenže pak spadla, zlomila si ruku, ve které měla berli, jednu, přestala chodit a umřela v nemocnici, protože už se jí kost nezahojila, a přestala mít chuť k životu, když jen ležela.

A nechci, aby takto dopadla moje maminka, babička a prababička nyní. Nebo v blízké době.

Protože toho nelze nyní dosáhnout a není to důchodce milionář, nekoupí si vanu sama. Obracím se tedy na dárcovský server zde.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze bych použil na koupi sedací vany pro invalidy, aby se mohla konečně doma vykoupat a odmočit starou kůži. Vanu totiž sociální příspěvky pro invalidy neřeší. A rekonstrukce celé koupelny je příliš drahá. Vana by se jen vyměnila na současnou podlahu po odstranění starého sprchového koutu. I současný odpad by se dal využít. Včetně napojení na teplou a studenou vodu.

Tím by měla téměř dokonalou hygienu, protože do sprchového koutu se nedostane kvlůli zvýšené vstupní hraně 30 cm a vanu v bytě, kde bydlí s přítelem – 73 let, nemá. On se také těžko pohybuje, takže moc nepomůže.

Jde o tento typ vany https://www.grospa.cz/produkt/16/

GROSPA SEDACÍ VANA S DVÍŘKY PRO VOZÍČKÁŘE XT-115

Tyto vany jsou určeny zejména pro seniory, invalidy a osoby s tělesným postižením. Zvyšují bezpečnost a nezávislost, umožňují snadný a bezpečný vstup do vany díky nízkému vstupnímu prahu a širokým dvířkům, snižují nebezpečí uklouznutí – možnost pádu je takřka vyloučena. Mají antiskluzovou podlahu a pohodlné sedadlo. Dvířka jsou vodotěsně izolována. Lze je vybavit hydroterapeutickou masáží. Tyto vany nevyžadují žádnou speciální montáž.

--------------  text od výrobce ----------- konec -----------

Tato vana by se jen přesunula z nákladního auta do suterénního bytu místo, v tuto chvíli nevyhovujícího sprchového koutu. Nic by se nenosilo po schodech.

V případě výběru vyšší částky o pár tisíc, tuto částku bych  použil na zakoupení a výměnu WC nebo přímo invalidní WC se sprchou a zvýšeným posezem. ( s montáží odborníkem, samozřejmě, to samé u vany)

V případě vybrání cca dvojnásobné částky bych použil na koupi čtyřkolky pro invalidy s nosností do 130 kilo, aby se mohla maminka sama dostat za nákupy – parkovala by v kočárkárně v přízemí. Opět, zde jsou nějaké, co bych zvažoval. Nyní jezdíme 1× za týden na nákup, ten ale trvá většinou 4 hodiny, protože chůze je obtížná a pomalá, v podstatě se to dá vyjádřit doslovným… „noha nohu mine“ a to ještě v délce chodila, ne normálních kroků..

Zde odkaz: https://www.e-les.cz/Elektricky-seniorsky-vozik-SELVO-4800-s-balancerem-d11135.htm

Případně čtyřkolku pro invalidy z prodejny ORTEA na ulici Minská v Brně, kde mají také jeden typ vystavený.

Cokoli vybrané víc než na vanu použiju pro pohyblivost a hygienu. Protože sociální správa tyto věci nenabízí.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

2. 5. 2023 9:15

Poděkování dárcům

Děkuji za maminku dárcům. Vzhledem k výši využijeme peníze na rehabilitaci u doktorů nebo maséra. Ti pomáhají trozhýbat zatuhlé kolena a udržovat nohy v pohybu, byť za pomocí berlí.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
200 Kč  •  28. 4. 2023 19:12
Laskavý dárce
500 Kč  •  25. 4. 2023 0:09
Dárce, který je pro každou dobrost
215 Kč  •  24. 4. 2023 13:36
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  18. 4. 2023 4:42
Dobrosrdečný dárce
10 Kč  •  10. 4. 2023 7:26
Milý dárce
200 Kč  •  31. 3. 2023 7:46
Velkorysý dárce
995 Kč  •  17. 3. 2023 19:46
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  10. 3. 2023 20:18
Dobrosrdečný dárce
10 Kč  •  5. 3. 2023 22:24
Milý dárce
300 Kč  •  1. 3. 2023 18:04

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat