Už není toho dechu – vydejte s námi Fotoknihu, která plní přání na důstojné stáří

Milník 1/4

Pokryjeme náklady za grafiku, ilustrace, trailer, korekce a další práce týmu a přejdeme přímo k tisku!

Vybráno 0 Kč 51 715 Kč
200 000 Kč
11 dnů
do ukončení

Milník 2/4

Tisk 3000 kvalitních foto-knih, z jejichž prodeje půjde 20% přímo na iniciativu DOMA BEZ OBAV Nadace KRÁSA POMOCI.

Vybráno 0 Kč 51 715 Kč
500 000 Kč
11 dnů
do ukončení

Milník 3/4

Krom výtěžku z fotoknih, VEŠKERÉ finance z tohoto milníku půjdou PŘÍMO Nadaci KRÁSA POMOCI a těm, kteří to zrovna potřebují nejvíc

Vybráno 0 Kč 51 715 Kč
600 000 Kč
11 dnů
do ukončení

Milník 4/4

Postaráme se o DOTISK KNIH, jejichž výtěžek pomůže Nadaci ROZŠÍŘIT program DOMA BEZ OBAV i mimo Prahu, třeba i do Krkonoš.

Vybráno 0 Kč 51 715 Kč
880 000 Kč
11 dnů
do ukončení
Zakladatel
NADACE Krása pomoci & B.Bäumlová, M.Lavický
Datum přidání
7. 5. 2024
Poslední aktualita

4. 6. 2024 13:04

Divočáci na horách

Byli jsme na návštěvě u pana Jiřičky, který se snažil urovnat pole po řádění divočáků, kteří si z něj udělali hřiště. Při té příležitosti jsme naťukli zajímavá témata ohledně změn přírody.

Část z fotoknihy si můžete přečíst i v nově publikovaných článcích Vrchlabinek a novopackého Achátu. Usměvavé počtení.😉

https://www.facebook.com/profile.php?viewas=100000686899395&id=61559784182041

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení projektu

Čas plyne jako voda … a ne všichni mají to štěstí prožít BEZSTAROSTNÉ STÁŘÍ.

Fotokniha vyprávějící příběh jednoho z posledních žijících horalů PLNÍ PŘÁNÍ starých osamocených lidí. Přání dožít v prostředí, které nadevše milují. DOŽÍT DOMA. A to díky iniciativě DOMA BEZ OBAV, se kterou je úzce spojena.

Je také MEZIGENERAČNÍM mostem a umožnuje sdílet kvalitní čas s prarodiči a dětmi. 

I protagonista této knihy je jedním z těch, který prožil hodně a ví, že osud není vždycky laskavý. Každá fotka, každé slovo v knize jsou symbolem pokory, moudrosti a nadhledu … POSELSTVÍ, které stojí za to šířit dál.

POSLEDNÍ PŘÁNÍ a SYMBOL pomoci ostatním

Já už myslím na konec … že už tu dlouho nebudu. … Já bych si moc přál, abych večer ulehl a ráno už se neprobudil. TADY. DOMA. To by bylo ideální. No to by se mi líbilo! Zkrátka. Už není toho dechu…“ říká nám v prosté světničce, v chaloupce na stráni ve Vojtěšicích pan Jiřička.

Vyzařuje z něj neuvěřitelný nadhled a pokora. „No jo, já už jsem vlastně ta třetí generace tady. No, a já to už ukončím tady,“ zasměje se odevzdaně. Posloucháme vyprávění tohoto energetického hospodáře, který s neuvěřitelným nadhledem a nakažlivým humorem pokračuje v náročné práci, žije stejným životem i přesto, že mu je již více než 86 let. Jak sám říká: „Život na horách a hospodaření bylo fyzicky vždy velmi náročné a dnešní lidé: Oni by snad byli schopni umřít hlady, než aby tohle dělali.”

Pan Jiřička zasvětil celý život zemědělství, i když ne dobrovolně, ale z nutnosti, a hlavně z lásky k rodičům, které by jinak bývalý režim prací usoužil. Táta mu jako malému řekl, že je jeho pravá ruka a on proto nikdy neopustil své rodné místo, nikdy neměl partnerku a smířil se se samotářským životem v souladu s okolní přírodou.

Jeho POSLEDNÍM PŘÁNÍM je DŮSTOJNĚ DOŽÍT svůj život právě tam, kde to zná a kde to miluje. DOMA.   

Pro milovníky KRKONOŠ všech generací

Pan Jiřička připomíná dědu, toho, který nám v dětství vyprávěl neuvěřitelné příběhy a chtěl nám předat svoje zkušenosti, ale nebyli jsme ještě dostatečně zralí, abychom si uvědomili hloubku poselství, které pro nás měl …

Možná právě proto … protože existují poselství, která stojí za to šířit dál, vznikla fotokniha “Už není toho dechu aneb rozhovory s krkonošským horalem,“ která má dva důležité cíle. 

 1. Prvním CÍLEM je skrze prodej této knihy POMOCI lidem, kteří již zůstali na světě sami a přejí si dožít svůj život důstojně doma. 

 2. Druhým CÍLEM je propojit a sblížit generace: PRARODIČE – RODIČE – DĚTI.  Jak říká pan Jiřička: „Dříve se chodilo pobejt, užít si rozmluvu a ten lidský kontakt.“ 

Fotokniha je tak příležitostí sdílet KVALITNÍ ČAS S PRARODIČI i s DĚTMI. Prohlédnout si spolu fotografie a unikátní citace, které s nadhledem nenásilně otevírají zajímavá témata k hovoru a prostor pro mezigenerační sdílení o změně přírody, lidských hodnotách, o životě, štěstí a nadhledu, který je mnohokrát tak důležitý.

DOMA BEZ OBAV pro co nejvíce lidí …

„Já už myslím na konec … že už tu dlouho nebudu. … Já bych si moc přál, abych večer ulehl a ráno už se neprobudil. TADY. DOMA. To by bylo ideální. No to by se mi líbilo!,, sdílí svoje poslední přání pan Jiřička. 

Právě to nás přivedlo k programu DOMA BEZ OBAV, Nadace KRÁSA POMOCI a rozhodli jsme se spojit PUBLIKOVÁNÍ foto-knihy s POMOCÍ lidem jako je pan Jiřička … Protože, kdo by si nepřál dožít svůj život tam kde to zná? tam kde to miluje? a namísto toho skončil v nemocnici, či domově pro seniory.

Podle ředitelky Nadace Soñi Morawitzové je důležitých cílem programu Doma bez obav zajistit DŮSTOJNÝ ŽIVOT starších lidí právě v DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ a zabránit tak předčasnému a často zbytečnému umisťování seniorů do institucionální péče.

PODPORA NEZÁVISLOSTI a soběstačnosti u seniorů jim totiž nejen pomáhá MAXIMIZOVAT kvalitu života, ale je zásadní i pro nás, jako společnost, protože seniorů podle Českého statistického úřadu do padesáti let přibyde z 2.2 na 3.3 milionu. 

FINANČNÍ PODPORA obdobných iniciativ jako Doma bez obav, by mohla být ŘEŠENÍM A PREVENCÍ pro přehlcení domovů pro seniory.

Mohli bychom tak nejen dožívat náš život důstojně doma, ale také ulehčit mladým generacím, které přijdou po nás …

MOCI POMOCI a Proč zrovna 3000 Foto-knih?

Protože pokud někdo vydá knihu v TRADIČNÍM nakladatelství, tak jako autor má právo na 10% ZE ZISKU … a za to moc lidem nepomůžeme.

Pokud foto kniha vyjde SAMO NÁKLADEM, tak po odečtení nákladů na tisk a distribuci, budeme moci pomoci Nadaci 20%, což už je lepší.

A číslo 3000 je dostatečně velké, aby opravdu pomohlo …

Kdo za projektem stojí a co mu předcházelo?

Foto knize předcházela dvouletá intenzivní práce, jejíž iniciátorem byl spolek OPEN ART, z.s., který se rozhodl zachovat POSELSTVÍ PAMĚTNÍKŮ, lidí, kteří tu již dlouho nebudou a kteří zažili časy, které si už ani neumíme představit.

Ve spolupráci s antropologem doktorem Liborem Duškem a TMRW.film, vznikl úspěšný krátkometrážní DOKUMENT, bodující ve světě a jako jeho prodloužení i  fotografická edukační VÝSTAVA fotografa Martina Lavického, jehož umělecký snímek „Pan Jiřička s ruchadlem“ je vystaven i v rámci foto soutěže CZECH PRESS PHOTO.

Spojením uměleckých fotografií a zpracováním více než 18 hodin záznamů, tak vznikla fotokniha s hlubším přesahem a záměrem pomoci. 

Na co konkrétně budou peníze použity?

Díky prvnímu milníku zaplatíme za práci týmu a pokryjeme nezbytné náklady za grafiku, ilustrace, trailer, korekce a další práce, abychom mohli přejít přímo k tisku foto-knih.  

Poté zaplatíme tiskárně za tisk 3000 kvalitních FOTO-KNIH, z jejichž prodeje půjde 20% přímo na iniciativu DOMA BEZ OBAV, Nadace KRÁSA POMOCI. Čtenáři si tak budou moci vychutnat nejen krásné umělecké fotografie i citace pana Jiřičky, ale také pomoci lidem, kteří to právě teď nejvíc potřebují.

Krom výtěžku z knih, VEŠKERÉ finance z třetího milníku půjdou přímo Nadaci KRÁSA POMOCI na program DOMA BEZ OBAV.

Pokud se vybere více, postaráme se o co nejvyšší dotisk knih, protože jejich výtěžek pomůže rozšířit program DOMA BEZ OBAV i mimo Prahu do dalších částí republiky, a třeba i do Krkonoš. 

Více se můžete dozvědět zde: 

Nadace Krása pomoci, iniciativa DOMA BEZ OBAV: https://www.krasapomoci.cz/o-nadaci

Facebook projektu „Už není toho dechu“: https://www.facebook.com/krkonosskyrodak

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

4. 6. 2024 13:04

Divočáci na horách

Byli jsme na návštěvě u pana Jiřičky, který se snažil urovnat pole po řádění divočáků, kteří si z něj udělali hřiště. Při té příležitosti jsme naťukli zajímavá témata ohledně změn přírody.

Část z fotoknihy si můžete přečíst i v nově publikovaných článcích Vrchlabinek a novopackého Achátu. Usměvavé počtení.😉

https://www.facebook.com/profile.php?viewas=100000686899395&id=61559784182041

28. 5. 2024 17:47

Fotografická výstava „Už není toho dechu“ na zámku ve Vrchlabí.

Jak víte, fotoknize předcházela i putovní FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA fotografa Martina Lavického.

Rádi bychom vás tímto pozvali na prohlídku a návštěvu krásných zámeckých interiérů. V přízemí můžete shlédnout cyklus jaro, léto, podzim. V prvním patře je dále vystaven cyklus zimy. Výstava je přístupná veřejnosti zdarma v návštěvních hodinách.Těšíme se na vás.

Děkujeme našim partnerům: Město Vrchlabí, Krkonose.eu Kabinet kerkonošské slovesnosti, EMBA, spol.s.r.o, Open Art, z.s., IT CENTRUM Vrchlabí, Obec Poniklá, Obec Lánov, Jablonec nad Jizerou, Ing. Leoš Erben

24. 5. 2024 10:13

Nový FACEBOOK :)

Dobrý den všem dobrým duším,

chtěli bychom vás informovat, že jsme přesunuli naše snažení z Instagramu a založili účet na FACEBOOKU: Fotokniha – Už není toho dechu aneb rozhovory s krkonošským horalem.

Budeme moc vděční za každé nasdílení naší stránky😊

Přejeme krásný konec pracovního týdne.

https://www.facebook.com/profile.php?viewas=100000686899395&id=61559784182041

23. 5. 2024 9:53

Nezapomínejme, že často pouze naše přítomnost je tím největším darem …

Pan Jiřička měl včera 87 narozeniny.🙋‍♀️❤️ Stavili jsme se “pobejt a na kus řeči,” protože jak říká ….

„No, čeho si nejvíc vážím… Že aspoň člověk s člověkem promluví a taklečky. Že ty známý zastavíme a pár slov prohodíme, že jo. Ten lidskej kontakt. Dříve, jen když to bylo možný, když už doma bylo hotový, tak se lidé chodili navštěvovat, pobejt. To byly vlastně i takový všelijaký historky. To je jako číst knížku, když takhle někdo vypráví.“

Nezapomínejme, že často pouze naše přítomnost je tím největším darem … 🎁 

21. 5. 2024 19:01

Píší o nás Krkonoše

Další deník, který podpořil příběh pana Jiřičky a rozhodl se krkonošské poselství zprostředkovat svým čtenářům je Krkonošský deník.cz

Článek si můžete přečíst přímo na: https://krkonossky.denik.cz/ctenar-reporter/uz-neni-toho-dechu-fotokniha-pro-milovniky-krkonos-vsech-generaci-20240518.html

17. 5. 2024 11:53

Článek: Krkonošský horal dokazuje, jak aktivní mohou být dnešní senioři

Přejeme krásný pátek a sdílíme články, které vyšly tentokrát v Praze.

Děkujeme za jejich sdílení na sociálních sítích!  

Je to pro nás jeden ze způsobů, jak příběh pana Jiřičky dostat k dalším dobrým lidem, kteří by nám pomohli fotoknihu publikovat.

Každá kniha se počítá, každá pomůže…

Naše Praha

https://www.nasepraha.cz/krkonossky-horal-dokazuje-jak-aktivni-mohou-byt-dnesni-seniori/

Pražský Magazín

https://prazsky-magazin.cz/udalosti/tiskove-zpravy/9-z-10-cechu-si-preje-dozit-doma-a-dustojne/

16. 5. 2024 9:17

Pro milovníky Krkonoš

Rádi bychom vás poprosili o sdílení letáčku (na sociálních sítích), určeného všem milovníkům Krkonoš, kteří ještě o naší kampani neví, ale naše kniha by je mohla zaujmout. Děkujeme !

9. 5. 2024 8:41

Píšou o nás

Děkujeme za Vaši podporuKaždá zakoupená fotokniha, každé nasdílení kampaně je dalším krůčkem k našemu cíli… Krůčkem k pomoci těm, kteří to potřebují.

PÍŠOU O NÁS: https://tojesenzace.cz/2024/05/06/9-z-10-cechu-si-preje-dozit-doma-a-dustojne/

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Milý přispěvatel
575 Kč  •  19. 6. 2024 8:26
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  17. 6. 2024 14:41
Velkorysý přispěvatel
560 Kč  •  17. 6. 2024 11:23
Velkorysý přispěvatel
180 Kč  •  16. 6. 2024 12:01
Štědrý přispěvatel
480 Kč  •  16. 6. 2024 10:07
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
480 Kč  •  13. 6. 2024 7:01
Štědrý přispěvatel
1 000 Kč  •  12. 6. 2024 20:37
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  11. 6. 2024 14:39
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
560 Kč  •  11. 6. 2024 10:04
Štědrý přispěvatel
560 Kč  •  7. 6. 2024 16:51
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  6. 6. 2024 0:00
Laskavý přispěvatel
220 Kč  •  5. 6. 2024 6:51
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  3. 6. 2024 11:10
Milý přispěvatel
480 Kč  •  3. 6. 2024 11:04
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  2. 6. 2024 18:40
Velkorysý přispěvatel
180 Kč  •  2. 6. 2024 6:50
Jaroslav L.
3 000 Kč  •  24. 5. 2024 13:32
Dobrosrdečný přispěvatel
480 Kč  •  23. 5. 2024 20:55
Milý přispěvatel
560 Kč  •  23. 5. 2024 15:24
Velkorysý přispěvatel
480 Kč  •  23. 5. 2024 12:47
Štědrý přispěvatel
480 Kč  •  23. 5. 2024 12:30
Martina H.
1 200 Kč  •  23. 5. 2024 8:33
❤️
Josef D.
900 Kč  •  22. 5. 2024 20:39
Krásný počin.
Laskavý přispěvatel
2 000 Kč  •  21. 5. 2024 12:05

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

 1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
 2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
 3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.
Přidat Dobrovýzvu Zjistit více

U této sbírky zatím Dobrovýzvy nejsou

Vyberte si odměnu

FOTOKNIHA s vyzvednutím
Přispějte 480 Kč a více

FOTOKNIHA s vyzvednutím

Fotokniha „Už není toho dechu aneb rozhovory s krkonošským horalem“ s vyzvednutím ve Vrchlabí.

Předpokládáme, že budeme mít knihy vytištěné na kvalitním papíře, kterou si krásné fotky zaslouží a připravené již na září-říjen 2024. Dáme Vám vědět, až budou připraveny k vyzvednutí.  

Do poznámky prosím uveďte, na jakém místě si chcete foto knížku vyzvednou.

 • Kavárna SISZA SPACE
 • Apartmány IT CENTRUM
 • INFO CENTRUM Vrchlabí
 • Klášter Nová Paka, Centrum bez bariér
Odměna

1 × krásná foto-kniha

FOTOKNIHA s doručením až domů
Přispějte 560 Kč a více

FOTOKNIHA s doručením až domů

Fotokniha „Už není toho dechu aneb rozhovory s krkonošským horalem“, kterou vám zašleme přímo domů.

Předpokládáme, že budeme mít knihy vytištěné na kvalitním papíře, kterou si krásné fotky zaslouží a připravené již v září- říjen 2024 a obratem poputují přímo k Vám.

Odměna

1 × krásná foto-kniha

FOTOKNIHA + fotografická výstava přímo s autory
Přispějte 1 100 Kč a více

FOTOKNIHA + fotografická výstava přímo s autory

Zbývá 28/30

Fotokniha + Komentovaná prohlídka velké fotografické výstavy „Už není toho dechu“ v unikátních třípodlažových prostorách zámku ve Vrchlabí. Malá skupinka max.10–15 lidí. Průvodci: tvůrci fotograf M. Lavický a spisovatelka B. Bäumlová.

Odměna Zbývá 28/30

1 × foto-kniha

1× komentovaná prohlídka

POZNEJ celé KRKONOŠE na jednom místě!
Přispějte 220 Kč a více

POZNEJ celé KRKONOŠE na jednom místě!

Zbývá 16/20

Vstupenka do nově renovovaného komplexu MUZEA KRKONOŠ ve Vrchlabí – 2500 mexpoziční plochy, moderní architektura v barokním klášteře.

Velké množství EXPOZIC: Krkonoše od vzniku prvních hornin po současnost, Tekoucí voda jako exponát – terária s živými zvířaty, Štoly historického dolu, Krkonoše ovlivňované lidmi a lidé ovlivňovaní Krkonošemi, Největší ekologické katastrofy Krkonoš, Schodiště ve tvaru šroubovice DNA a další.!

Odměna Zbývá 16/20

1 × vstupenka do celého muzea

Fantastický pocit
Přispějte 180 Kč a více

Fantastický pocit

Děkujeme! 100% dobrý pocit a naše upřímná vděčnost. Vaše pomoc a sdílení této kampaně přinese radost do života těm, kteří to nejvíce potřebují.

Odměna

1 × hřejivý pocit u srdce

FOTOKNIHA + VIP účast na KŘTU KNIHY
Přispějte 2 500 Kč a více

FOTOKNIHA + VIP účast na KŘTU KNIHY

Zbývá 4/5

Podepsaná FOTOKNIHA autory a účast jako VIP HOST na křtu knihy v kině v Jablonci nad Jizerou. Čeká vás beseda s autory a pokud zdraví dovolí i povídání s panem Jiřičkou. 

Odměna Zbývá 4/5

1 × Podepsaná kniha

1 × VIP vstup na křest knihy

Balíček 20 FOTOKNIH
Přispějte 10 000 Kč a více

Balíček 20 FOTOKNIH

Balíček dvaceti fotoknih jako krásný dárek a také poděkování v rámci křtu fotoknihy v kině v Jablonci nad Jizerou, kde vás čeká beseda s autory.

Odměna

20 × Fotokniha

1 × VIP vstup na křest knihy

Hodinový VYHLÍDKOVÝ LET nad celými Krkonošemi
Přispějte 9 900 Kč a více

Hodinový VYHLÍDKOVÝ LET nad celými Krkonošemi

Zbývá 9/9

Hodinový vyhlídkový let v letadle Cessna 172 (kapacita 3 lidi + pilot) Speciální trasa nad celými Krkonošemi se zkušeným pilotem. Trvání letu 60 minut.

Odměna Zbývá 9/9

1 × Let v letadle pro 1 osobu

SADA 2 výborných BIO VÍN
Přispějte 1 600 Kč a více

SADA 2 výborných BIO VÍN

Zbývá 5/5

Sada dvou výborných biovín z vinařství MARINČÁK. Jedná se o rodinné bio vinařství hospodařící ekologicky na vlastních vinicích v Mikulově, které si tvoří vlastní vermikompost i speciální bio přípravky k ošetření vinic. Je to právě jejich půda a podnebí, které vytváří mimořádné podmínky předurčené pro zrození velkých vín.

Vyberte prosím způsob doručení: 

 1. Vyzvednutí osobně v Praze v kanceláři Nadace Krása pomoci: Španělská 2, 120 00, Vinohrady
 2. Vyzvednutí osobně ve Vrchlabí, Apartmány IT Centrum, Krkonošská 16, 54301, Vrchlabí
 3. Vyzvednutí osobně v Nové Pace, klášter Nová Paka, Centrum bezbariér
 4. Zaslání na adresu
Odměna Zbývá 5/5

1 × Sada dvou vín

2v1 KONCERT a VIP oslava
Přispějte 2 200 Kč a více

2v1 KONCERT a VIP oslava

Zbývá 4/4

2v1 KONCERT klasické hudby v sále Bohuslava Martinů v Lichtenštejnském paláci 30. 9. 2024, včetně oslavy Mezinárodního dne seniorů, s pohoštěním.

Odměna Zbývá 4/4

1 × Vstupenka na koncert a oslavu 2v1

Umělecká zarámovaná FOTOGRAFIE: „Strážce Prahy“
Přispějte 4 400 Kč a více

Umělecká zarámovaná FOTOGRAFIE: „Strážce Prahy“

Zbývá 10/10

Umělecká ART fotografie „Strážce Prahy“ ze sbírky černo-bílých siluet, formát A3, kvalitní tisk, zarámovaná, podepsaná autorem fotografem Martinem Lavickým, který svými fotografiemi boduje v Čechách i ve světě.

Vyberte prosím způsob doručení: 

 1. Vyzvednutí osobně v Praze v kanceláři Nadace Krása pomoci: Španělská 2, 120 00, Vinohrady
 2. Vyzvednutí osobně ve Vrchlabí, kavárna Sizsa space: Krkonošská 185, 54301, Vrchlabí
 3. Vyzvednutí osobně v Nové Pace, klášter Nová Paka, Centrum bezbariér
 4. Zaslání na adresu
Odměna Zbývá 10/10

1 × Podepsaná Fotografie

Umělecká zarámovaná FOTOGRAFIE: „Svoboda“
Přispějte 4 900 Kč a více

Umělecká zarámovaná FOTOGRAFIE: „Svoboda“

Zbývá 10/10

Umělecká ART fotografie „Svoboda“ ze sbírky černo bílých siluet, formát A3, zarámovaná, kvalitní tisk. Fotka se umístila ve výběru na prestižní CEWE AWARD a byla vydražená v aukci pro Nadaci Svoboda Zvířat. Podepsaná autorem fotografem Martinem Lavickým.

Vyberte prosím způsob doručení: 

 1. Vyzvednutí osobně v Praze v kanceláři Nadace Krása pomoci: Španělská 2, 120 00, Vinohrady
 2. Vyzvednutí osobně ve Vrchlabí, kavárna Sizsa space: Krkonošská 185, 54301, Vrchlabí
 3. Vyzvednutí osobně v Nové Pace, klášter Nová Paka, Centrum bezbariér
 4. Zaslání na adresu.
Odměna Zbývá 10/10

1 × Podepsaná Fotografie

100 FOTOKNIH a stát se PARTNEREM projektu
Přispějte 50 000 Kč a více

100 FOTOKNIH a stát se PARTNEREM projektu

Obrovské díky celého týmu i NADACE KRÁSA POMOCI, protože tento příspěvek pomůže těm, co to nejvíce potřebují.

Poděkování přímo ve fotoknize i s logem. Také v rámci křtu knihy, sociálních sítí, fotografických výstav atd.

Dále 100 fotoknih 1 x Ikonická fotka pana Jiřičky se slepicí ve formátu A2 s věnováním a podpisem tvůrců i pana Jiřičky například do vaší kanceláře.

Odměna

100 × Fotokniha

1 x Poděkování přímo ve fotoknize i s logem

1 x Ikonická fotka pana Jiřičky s podpisem

300 FOTOKNIH: STRÁŽNÝ ANDĚL, který bude součástí fotoknihy
Přispějte 160 000 Kč a více

300 FOTOKNIH: STRÁŽNÝ ANDĚL, který bude součástí fotoknihy

 1. Nevyčíslitelné díky. Zanechání své “stopy“ na věčnost.
 2. Vlastní prostor ve FOTOKNIZE s rozhovorem a fotkou.
 3. 300 FOTOKNIH
 4. Ikonická fotka pana Jiřičky se slepicí ve formátu A2 s věnováním a podpisem autorů i pana Jiřičky

Opěvování a poděkování na všech akcích a v rámci všech aktivit spojených s knihou a výstavou “Už není toho dechu.“

Odměna

300 x Fotoknih

1 × Vlastní prostor v knize

1 x Ikonická fotka pana Jiřičky s podpisem

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

FOTOKNIHA s vyzvednutím
Přispějte 480 Kč a více

FOTOKNIHA s vyzvednutím

Fotokniha „Už není toho dechu aneb rozhovory s krkonošským horalem“ s vyzvednutím ve Vrchlabí.

Předpokládáme, že budeme mít knihy vytištěné na kvalitním papíře, kterou si krásné fotky zaslouží a připravené již na září-říjen 2024. Dáme Vám vědět, až budou připraveny k vyzvednutí.  

Do poznámky prosím uveďte, na jakém místě si chcete foto knížku vyzvednou.

 • Kavárna SISZA SPACE
 • Apartmány IT CENTRUM
 • INFO CENTRUM Vrchlabí
 • Klášter Nová Paka, Centrum bez bariér
Odměna

1 × krásná foto-kniha

FOTOKNIHA s doručením až domů
Přispějte 560 Kč a více

FOTOKNIHA s doručením až domů

Fotokniha „Už není toho dechu aneb rozhovory s krkonošským horalem“, kterou vám zašleme přímo domů.

Předpokládáme, že budeme mít knihy vytištěné na kvalitním papíře, kterou si krásné fotky zaslouží a připravené již v září- říjen 2024 a obratem poputují přímo k Vám.

Odměna

1 × krásná foto-kniha

FOTOKNIHA + fotografická výstava přímo s autory
Přispějte 1 100 Kč a více

FOTOKNIHA + fotografická výstava přímo s autory

Zbývá 28/30

Fotokniha + Komentovaná prohlídka velké fotografické výstavy „Už není toho dechu“ v unikátních třípodlažových prostorách zámku ve Vrchlabí. Malá skupinka max.10–15 lidí. Průvodci: tvůrci fotograf M. Lavický a spisovatelka B. Bäumlová.

Odměna Zbývá 28/30

1 × foto-kniha

1× komentovaná prohlídka

POZNEJ celé KRKONOŠE na jednom místě!
Přispějte 220 Kč a více

POZNEJ celé KRKONOŠE na jednom místě!

Zbývá 16/20

Vstupenka do nově renovovaného komplexu MUZEA KRKONOŠ ve Vrchlabí – 2500 mexpoziční plochy, moderní architektura v barokním klášteře.

Velké množství EXPOZIC: Krkonoše od vzniku prvních hornin po současnost, Tekoucí voda jako exponát – terária s živými zvířaty, Štoly historického dolu, Krkonoše ovlivňované lidmi a lidé ovlivňovaní Krkonošemi, Největší ekologické katastrofy Krkonoš, Schodiště ve tvaru šroubovice DNA a další.!

Odměna Zbývá 16/20

1 × vstupenka do celého muzea

Fantastický pocit
Přispějte 180 Kč a více

Fantastický pocit

Děkujeme! 100% dobrý pocit a naše upřímná vděčnost. Vaše pomoc a sdílení této kampaně přinese radost do života těm, kteří to nejvíce potřebují.

Odměna

1 × hřejivý pocit u srdce

FOTOKNIHA + VIP účast na KŘTU KNIHY
Přispějte 2 500 Kč a více

FOTOKNIHA + VIP účast na KŘTU KNIHY

Zbývá 4/5

Podepsaná FOTOKNIHA autory a účast jako VIP HOST na křtu knihy v kině v Jablonci nad Jizerou. Čeká vás beseda s autory a pokud zdraví dovolí i povídání s panem Jiřičkou. 

Odměna Zbývá 4/5

1 × Podepsaná kniha

1 × VIP vstup na křest knihy

Balíček 20 FOTOKNIH
Přispějte 10 000 Kč a více

Balíček 20 FOTOKNIH

Balíček dvaceti fotoknih jako krásný dárek a také poděkování v rámci křtu fotoknihy v kině v Jablonci nad Jizerou, kde vás čeká beseda s autory.

Odměna

20 × Fotokniha

1 × VIP vstup na křest knihy

Hodinový VYHLÍDKOVÝ LET nad celými Krkonošemi
Přispějte 9 900 Kč a více

Hodinový VYHLÍDKOVÝ LET nad celými Krkonošemi

Zbývá 9/9

Hodinový vyhlídkový let v letadle Cessna 172 (kapacita 3 lidi + pilot) Speciální trasa nad celými Krkonošemi se zkušeným pilotem. Trvání letu 60 minut.

Odměna Zbývá 9/9

1 × Let v letadle pro 1 osobu

SADA 2 výborných BIO VÍN
Přispějte 1 600 Kč a více

SADA 2 výborných BIO VÍN

Zbývá 5/5

Sada dvou výborných biovín z vinařství MARINČÁK. Jedná se o rodinné bio vinařství hospodařící ekologicky na vlastních vinicích v Mikulově, které si tvoří vlastní vermikompost i speciální bio přípravky k ošetření vinic. Je to právě jejich půda a podnebí, které vytváří mimořádné podmínky předurčené pro zrození velkých vín.

Vyberte prosím způsob doručení: 

 1. Vyzvednutí osobně v Praze v kanceláři Nadace Krása pomoci: Španělská 2, 120 00, Vinohrady
 2. Vyzvednutí osobně ve Vrchlabí, Apartmány IT Centrum, Krkonošská 16, 54301, Vrchlabí
 3. Vyzvednutí osobně v Nové Pace, klášter Nová Paka, Centrum bezbariér
 4. Zaslání na adresu
Odměna Zbývá 5/5

1 × Sada dvou vín

2v1 KONCERT a VIP oslava
Přispějte 2 200 Kč a více

2v1 KONCERT a VIP oslava

Zbývá 4/4

2v1 KONCERT klasické hudby v sále Bohuslava Martinů v Lichtenštejnském paláci 30. 9. 2024, včetně oslavy Mezinárodního dne seniorů, s pohoštěním.

Odměna Zbývá 4/4

1 × Vstupenka na koncert a oslavu 2v1

Umělecká zarámovaná FOTOGRAFIE: „Strážce Prahy“
Přispějte 4 400 Kč a více

Umělecká zarámovaná FOTOGRAFIE: „Strážce Prahy“

Zbývá 10/10

Umělecká ART fotografie „Strážce Prahy“ ze sbírky černo-bílých siluet, formát A3, kvalitní tisk, zarámovaná, podepsaná autorem fotografem Martinem Lavickým, který svými fotografiemi boduje v Čechách i ve světě.

Vyberte prosím způsob doručení: 

 1. Vyzvednutí osobně v Praze v kanceláři Nadace Krása pomoci: Španělská 2, 120 00, Vinohrady
 2. Vyzvednutí osobně ve Vrchlabí, kavárna Sizsa space: Krkonošská 185, 54301, Vrchlabí
 3. Vyzvednutí osobně v Nové Pace, klášter Nová Paka, Centrum bezbariér
 4. Zaslání na adresu
Odměna Zbývá 10/10

1 × Podepsaná Fotografie

Umělecká zarámovaná FOTOGRAFIE: „Svoboda“
Přispějte 4 900 Kč a více

Umělecká zarámovaná FOTOGRAFIE: „Svoboda“

Zbývá 10/10

Umělecká ART fotografie „Svoboda“ ze sbírky černo bílých siluet, formát A3, zarámovaná, kvalitní tisk. Fotka se umístila ve výběru na prestižní CEWE AWARD a byla vydražená v aukci pro Nadaci Svoboda Zvířat. Podepsaná autorem fotografem Martinem Lavickým.

Vyberte prosím způsob doručení: 

 1. Vyzvednutí osobně v Praze v kanceláři Nadace Krása pomoci: Španělská 2, 120 00, Vinohrady
 2. Vyzvednutí osobně ve Vrchlabí, kavárna Sizsa space: Krkonošská 185, 54301, Vrchlabí
 3. Vyzvednutí osobně v Nové Pace, klášter Nová Paka, Centrum bezbariér
 4. Zaslání na adresu.
Odměna Zbývá 10/10

1 × Podepsaná Fotografie

100 FOTOKNIH a stát se PARTNEREM projektu
Přispějte 50 000 Kč a více

100 FOTOKNIH a stát se PARTNEREM projektu

Obrovské díky celého týmu i NADACE KRÁSA POMOCI, protože tento příspěvek pomůže těm, co to nejvíce potřebují.

Poděkování přímo ve fotoknize i s logem. Také v rámci křtu knihy, sociálních sítí, fotografických výstav atd.

Dále 100 fotoknih 1 x Ikonická fotka pana Jiřičky se slepicí ve formátu A2 s věnováním a podpisem tvůrců i pana Jiřičky například do vaší kanceláře.

Odměna

100 × Fotokniha

1 x Poděkování přímo ve fotoknize i s logem

1 x Ikonická fotka pana Jiřičky s podpisem

300 FOTOKNIH: STRÁŽNÝ ANDĚL, který bude součástí fotoknihy
Přispějte 160 000 Kč a více

300 FOTOKNIH: STRÁŽNÝ ANDĚL, který bude součástí fotoknihy

 1. Nevyčíslitelné díky. Zanechání své “stopy“ na věčnost.
 2. Vlastní prostor ve FOTOKNIZE s rozhovorem a fotkou.
 3. 300 FOTOKNIH
 4. Ikonická fotka pana Jiřičky se slepicí ve formátu A2 s věnováním a podpisem autorů i pana Jiřičky

Opěvování a poděkování na všech akcích a v rámci všech aktivit spojených s knihou a výstavou “Už není toho dechu.“

Odměna

300 x Fotoknih

1 × Vlastní prostor v knize

1 x Ikonická fotka pana Jiřičky s podpisem