Handy Club Ostrava je od roku 2012 bezpečným přístavem pro lidi se zdravotním postižením. Pomáháme jim překonávat izolaci a udržovat si fyzickou i psychickou kondici. Vedle našich mezinárodních projektů, ve kterých se věnujeme například krizové připravenosti a bezpečnosti osob se znevýhodněním, je ale skutečným srdcem naší činnosti malá klubovna v Ostravě-Dubině. Právě tady vznikají chvíle, které mají obrovský význam – setkávání u tvoření, sdílení radostí i starostí a vznik přátelství, která dávají životu smysl.
Pro naše členy však není samozřejmostí se k nám vůbec dostat. Cesta z domova pro ně znamená překonat řadu překážek – od přípravy na odchod až po boj s obrubníky, deštěm či nerovnostmi na chodnících. Tyto nástrahy je často vyčerpají dříve, než vůbec dorazí. Naším cílem je zajistit, aby po překonání všech těchto bariér venku už na naše členy nečekaly žádné další překážky při našich aktivitách. Chceme pro ně v klubovně i při sportovních aktivitách vytvořit místo, kde se díky přítomnosti asistentů budou cítit naprosto bezpečně, pohodlně a budou se moci soustředit jen na radost z tvoření a pohybu.









