V průběhu roku jsme díky našim dárcům doručili ukrajinským frontovým jednotkam drony, protidronový rušičky a množství potravin, oblečení a zdravotnického materiálu. Aktuálně se blíží třetí těžká zima a dostali jsme prosbu k zajištění věcí, které ji pomohou obráncům alespoň trochu usnadnit. Předmětem této sbírky je zejména termoprádlo a topné polštářky do bot. Jen pro představu – venku bude sníh, teplota hluboko pod nulou, bude foukat silný vítr a bude skoro pořád tma. Ti, co budou venku se zbraní, to budou mít těžké i bez zimy. Alespoň s tímhle jim trochu pomozme.

Od 49. samostatného útočného práporu „Karpatská Sič“ jsme dostali poptávku na 2 drony DJI Mavic 3 Pro (žádost od jednotky je přiložena v sekci Obrázky). Rádi bychom je zajistili.
Pomoc se k frontovým jednotkám vozí na dodávkách. Nedávno jsme o jednu přišli, potřebujeme novou. „Nová dodávka“ pro nás znamená starší auto s najetými cca. 300 000 km v dobrém stavu, schopno jít po nezpevněných cestách. Našli jsme v bazarech vyhovující, stojí kolem 140 000 korun. My máme z vlastních zdrojů našetřených 100 000 korun, ve sbírce bychom rádi získali zbývajících 40 000.
Budeme rádi, pokud naši sbírku podpoříte jakoukoli částkou.
Jsme dobrovolnický spolek Srdcem s Ukrajinou a pomáháme ukrajinským obráncům, jak víme a můžeme. Podobné sbírky jsou jednou z našich aktivit. Naše pomoc je adresná. Oficiálně spolupracujeme s ukrajinským Dobrovolnickým štábem 4. 5.0. Oni shromažďují aktuální poptávky od konkrétních frontových jednotek. Náš spolek se je snaží naplnit a doručit žadatelům. Všechny aktivity koordinuje Svitlana Rybišárová, členka spolku i dobrovolnice ze štábu, dlouhodobě žijící v Čechách.
Děkujeme za vaši pomoc!









