• Dobročinné sbírky
    Pomozte silným příběhům a dobročinným organizacím
    • Dobročinné sbírky
    • Probíhající sbírky
    • Dokončené sbírky
    • O dobročinném crowdfundingu
  • Komerční projekty
    Podpořte dobré nápady a projekty pomocí odměnového crowdfundingu
    • Komerční projekty
    • Probíhající projekty
    • Dokončené projekty
    • O odměnovém crowdfundingu
  • O nás
    • Jak to funguje
    • O nás
  • Přihlášení
  • Začít vybírat
dvtv logoseznam zprávy logočeská televize logonova logoblesk logo
Dobročinné sbírky
  • Jak založit sbírku
  • Probíhající
  • Dokončené
  • Pravidelný dárce
  • Povodně 2024
  • Pomoc Ukrajině
  • O dobročinném crowdfundingu
  • Dobrozvyk
  • Dlouhodobé sbírky
Komerční projekty
  • Jak založit projekt
  • Probíhající
  • Dokončené
  • O odměnovém crowdfundingu
Pro koho tu jsme
Mastercard logoVisa logoGoogle Pay logoApple Pay logo

Od září 2024 Donio s.r.o. vlastní Nadace Livesport.

© Donio 2026

  • Neziskové organizace
  • Firmy
Co je Donio
  • Jak to funguje
  • O nás
  • Kariéra
  • Napsali o nás
  • Výroční zpráva
  • Pro média
  • Kontakt
Užitečné odkazy
  • Časté dotazy
  • Blog
  • Porovnání platforem
  • Veřejná sbírka vs. transparentní účet
  • Zásady ochrany osobních údajů
  • Podmínky Donio
  • Prohlášení o přístupnosti
  • Kodex chování Donio
  • Cookies
cover image
Sbírka ukončena

Postavili jste nové zázemí pro pejsky

Postavili jste nové zázemí pro pejsky
Vybráno109 539 Kč
Aktualizováno 🧡
Předali jsme109 539 Kč
261 dárcůCelkem se zapojilo
420 KčPrůměrná výše daru
30 000 KčNejvyšší dar
11 dnůVybráno za

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat
Zakladatel
Kočičí a psí azyl, z.s.
Datum přidání
7. 3. 2024
Poslední aktualita

23. 5. 2024 16:49

Kontrola na klinice - 23.5.2024

‼️HLÁSÍ SE VÁM CHARLIE Z KLINIKY‼️

Včera večer jsme byli opět na klinice, na další z pravidelných kontrol. Na hrudní končetinu občas kulhá, ale k celému tomu případů jsme s tím počítali. Můžeme být vůbec rádi, že chodí – a za to jsme vděční.

Pánevní končetina je v pořádku, osvalená symetricky, hybná. U hrudní má omezený rozsah pohybu. Ale pracujeme na tom má rehabilitacích. 

Implantáty jsou stále v pořádku, dle rentgenů jsou i srůsty kostí v pořádku a operace se povedli. Každopádně Charlie chodí moc pěkně. Obáváme se atrofie kosti pod dlahou.

‼️ 24. Června má Charlie další operaci, a vypadá to, že poslední – doufáme! Operace bude stát dalších cca 35–40 tisíc (+ pohonné hmoty, kontroly, rentgen, léky). Založili jsme další sbírku, čekáme na schválení. Budeme opět potřebovat pomoci od Vás, našich a Charlieho podporovatelů🙏🏻🙏🏻 Ale už jsme skoro u konce. 

Charliemu se budou vyndavat staré implantáty. Bude se ale aplikovat dlaha 1+1, která mu v těle už zůstane. Je to další operace, pro Charlieho náročnější, ale těšíme se, že je to u konce ❤️🥺

Brzy Vám zveřejníme další část sbírky, pokud nám ovšem bude schválená. Sami to bohužel nezvládneme. 

Děkujeme 🙏🏻❤️

Kdo je Charlie?

Charlie je kříženec, ještě štěně…

V lednu za námi přišli majitelé psa, že jim ho srazilo auto a nemůžou si dovolit jeho léčbu. Rozhodovali se, zda mu pomoct, nebo ho dát uspat. My jsme samozřejmě neváhali ani vteřinu, a zraněné štěně ihned převzali do péče.

Charliemu bylo tehdy pouhých 7 měsíců.

Ihned šel na akutní operaci hrudní i pánevní končetiny, měl zlomenou pažní i stehenní kost.

Bohužel se stalo to, čeho jsme se obávali ☹ Nastaly pooperační komplikace. A to i přesto, že se to nejdřív zdálo dobré, tak léčení Charlieho se stále jen zhoršovalo, a musel znovu na závažný zákrok.

Měnili mu materiál – dostal do tělíčka komplet nové šrouby, dráty a implantáty. Stávající materiál byl nahrazen dražším a lepším, aby se konečně zahojil a léčba byla úspěšná. Byli jsme z toho moc smutní, ale takový je život, stává se to a my od samého začátku chceme Charlika zachránit a postavit ho zpátky na všechny nožičky. Aby se mohl radovat ze života jako každé normální štěndo…

Na dalších kontrolách to vypadalo dobře.

Bohužel přišel další šok!

Na poslední kontrole jsme zjistili, že pánevní končetina je opět přelámaná na několik kousků, takže léčba bohužel opět není úspěšná. Hrudní končetina drží, ale také to není nejlepší. Každopádně – amputace nohou je pro nás stále až ta úplně nejzazší možností!

Chudák Charlie. Mladé štěně, který se toho tolik ještě nenaučila, nic nezná a 3 měsíce leží jen v klidovém režimu…

Představení projektu:

Charlie má domluvené místo na jiné ortopedické klinice v Praze, kde se mu to pokusí celé a naposledy opravit. Nezaručují 100% úspěšnost, ale dle nich ho na nohy postaví opět zpátky.

První termín operace už je domluvený – budou mu dávat dohromady pánevní končetinu. Každá noha se bude operovat a léčit zvlášť. Operace jsou hodně náročné.

Čeká nás pravidelné dojíždění do Prahy na konzultace, kontroly, léčení a operace.

Zadní nohu musí dát do pořádku – celkově ji upravit a evidentně bude po léčbě trochu kratší. Ale hlavně, že bude v budoucnu běhat a nebudeme muset nožičku amputovat.
U hrudní končetiny musí být úplně jiný postup zákroku. Dochází tam totiž ke ztrátě kosti, kterou je potřeba opravit.

Dají mu nové vnitřní dlahy, aby se mu už nic nemohlo poškodit, a léčba byla konečně(!) úspěšná.

A teď to nejhorší: Každá odoperovaná noha bude stát minimálně 30–40 tisíc jen samotná operace. Plus následná léčba…
Někomu to může přijít šílené… ale máme-li možnost mladému pejskovi zachránit život, postavit ho na nohy a dopřát mu dokonalý život, proč do toho nejít?!
Před námi je teď několikaměsíční léčba.

Věříme – a moc vás o to prosíme – že nám s tím pomůžete. Že umožníte malému Charlikovi dokončit léčení a postavit ho konečně na nohy.
Jsme za každou pomoc nesmírně vděčni.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Dosavadní léčba nás vyšla na cca 50 tisíc

Všechny vybrané peníze půjdou samozřejmě přímo na operace a léčbu Charlieho.

Primárně teď musí absolvovat dva velmi závažné operační zákroky. Každá noha vyjde na minimálně 30–40 tisíc korun! Na kliniku budeme dojíždět opakovaně na kontroly, konzultace, další zákroky… Jedna cesta (tam) je 120 km.
Budeme tedy potřebovat peníze nejen na samotné operace, ale i na léky, následnou léčbu, spotřební materiál… i na pohonné hmoty a samozřejmě na potřebné rehabilitace.

Jak už je zmíněno, náročná léčba potrvá několik měsíců a bude stát hromadu peněz. Budeme rádi za jakoukoliv podporu Charlieho a budeme moc vděční, když se nám ho díky vám podaří zachránit a veškerou potřebnou péči o psího dorostence zrealizovat.

Děkujeme vám všem, kdo do toho jdete s námi – tedy hlavně s malým Charliem, že vám jeho život není lhostejný ♥

Věříme, že do třetice všeho dobrého  ♥

Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Tato sbírka je součástí tématu Naděje do útulků.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.
Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.

Další příběhy

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Vybráno 899 508 Kčod 1 576 dárců
Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Vybráno 588 160 Kčod 695 dárců
Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Vybráno 809 412 Kčod 1 039 dárců
Končí za 3 dny
Konec Bouchalky a nový začátek: stavíme útulek!

Konec Bouchalky a nový začátek: stavíme útulek!

Vybráno 14 042 857 Kčz 32 000 000 Kč
43 %
Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vybráno 1 521 315 Kčz 1 140 000 Kč
133 %
Končí za 7 dnů
Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Vybráno 1 978 688 Kčod 2 165 dárců
Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Vybráno 956 842 Kčz 4 500 000 Kč
21 %
Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Vybráno 201 832 Kčod 128 dárců

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat