Charlie je kříženec, ještě štěně…
V lednu za námi přišli majitelé psa, že jim ho srazilo auto a nemůžou si dovolit jeho léčbu. Rozhodovali se, zda mu pomoct, nebo ho dát uspat. My jsme samozřejmě neváhali ani vteřinu, a zraněné štěně ihned převzali do péče.
Charliemu bylo tehdy pouhých 7 měsíců.
Ihned šel na akutní operaci hrudní i pánevní končetiny, měl zlomenou pažní i stehenní kost.
Bohužel se stalo to, čeho jsme se obávali ☹ Nastaly pooperační komplikace. A to i přesto, že se to nejdřív zdálo dobré, tak léčení Charlieho se stále jen zhoršovalo, a musel znovu na závažný zákrok.
Měnili mu materiál – dostal do tělíčka komplet nové šrouby, dráty a implantáty. Stávající materiál byl nahrazen dražším a lepším, aby se konečně zahojil a léčba byla úspěšná. Byli jsme z toho moc smutní, ale takový je život, stává se to a my od samého začátku chceme Charlika zachránit a postavit ho zpátky na všechny nožičky. Aby se mohl radovat ze života jako každé normální štěndo…
Na dalších kontrolách to vypadalo dobře.
Bohužel přišel další šok!
Na poslední kontrole jsme zjistili, že pánevní končetina je opět přelámaná na několik kousků, takže léčba bohužel opět není úspěšná. Hrudní končetina drží, ale také to není nejlepší. Každopádně – amputace nohou je pro nás stále až ta úplně nejzazší možností!
Chudák Charlie. Mladé štěně, který se toho tolik ještě nenaučila, nic nezná a 3 měsíce leží jen v klidovém režimu…











