Úspěšně vybráno:

Třetí album kapely EFOD

Vybráno 0 Kč 90 075 Kč
90 000 Kč
 -
86 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
1 047 Kč
Průměrná výše příspěvku
10 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
90 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu
Zakladatel
Jana Vlčková
Datum přidání
25. 4. 2023

Představení projektu

Milí přátelé, tak se takto virtuálně setkáváme zde na Doniu! Někdo z vás si rozklikl náš odkaz (moc díky!) a někdo sem možná zabloudil neplánovaně. Ať tak či onak, vítejte!

Jmenuji se Jana Vlčková a ráda bych řekla pár slov o tom, co děláme, jak to vše začalo, a proč tato naše již třetí sbírka.

Mnozí si pamatujete, jak jsme v roce 2019 dělali naši první sbírku. Bylo to, když jsme začínali nahrávat naše první album. Měla jsem tenkrát 14 písniček a požádala jsem kamarády a známé, zda by mi pomohli dát mým písním reálnou podobu. Hned v lednu 2019 jsme se objevili ve studiu u úžasného zvukaře Michala a vše nahráli. S nahráváním jsme neměli vůbec žádné zkušenosti, vše bylo v plenkách a vše jsme se učili za pochodu… Myslela jsem si – tak za týden máme vše hotové. Opak byl pravdou… Když jsem poslouchala nahrané písně, došlo mi, že hotové není vůbec nic a že se písně téměř nedají poslouchat. 😀 Přemýšleli jsme s Michalem, co teď, a tehdy začala ta pravá dřina. Něco se muselo znovu přehrát, něco zase opravit… Teď se nad tím usmívám, ale tehdy jsem si kladla otázku – co dál? Zvládneme to vůbec? Album jsme nakonec v potu tváře ještě ten rok dokončili a vydali. První sbírka nám umožnila zaplatit nahrávací a opravné práce, udělat 2 klipy a vydat a vylisovat cca 350 kusů našeho prvního cédéčka. Debutové album Jak podivuhodná spatřilo světlo světa v listopadu 2019!

Asi dva měsíce poté jsem se opět objevila ve studiu. Chtěla jsem připravit podklady pro nové album, které se začalo rýsovat. Michal se při nastavování mikrofonů divil… „No, Jančo, já myslel, že se teď nějaký čas neuvidíme.” To už byl rok 2020 a začal řádit covid, který práce na druhém albu zastavil. V roce 2021 jsme se snažili pokračovat, kousek po kousku, krok za krokem. Pracovali jsme na skladbách Stinná zahrado!, Our Savior nebo The Living Stones, u kterých jsme se opět pěkně zapotili. 🙂 Zkušeností už bylo více… Tehdy jsme udělali naši druhou sbírku, která pokryla aspoň zlomek nákladů. Jen co se situace s covidem uklidnila, už jsme zase pokračovali. Skladby se tak postupně rodily a na jejich nahrávání se poprvé podíleli i naši milí profesionální hosté! Hosté virtuosové, korepetitoři nebo absolventi JAMU… zkrátka mi Pán Bůh posílal do cesty tyto hudebníky, se kterými spolupracuji dodnes. V textu doprovázejícím naši druhou sbírku, když jsme pracovali na druhém albu, jsem psala: „Připravované album obsahuje písně rozmanitého charakteru, už se těším na jejich finální podobu.“ – Teď už jejich podobu známe a je krásné vidět, že jsme to vše dotáhli do konce! A dokonce jsme mohli pracovat i na písních dalších autorů – Žužu, mé sestry a jednoho anonymního autora.

V průběhu opravování písniček a nahrávání se rodí třetí album. To začínáme nahrávat v květnu 2022. Nějaké písně už mají hotový podklad a já se začínám zamýšlet nad celkovým zvukem. Tím, že jsme měli druhé album multižánrové, najednou více přemýšlím o stylu písniček. Každá totiž může mít tisíce podob. Když před Vánoci vystupujeme na večeru chval v TV Noe, oslovuji hudebního producenta Lukáše, zda by nám pomohl s pár písničkami, kde jsem měla představu konkrétního zvuku. A z toho se rodí spolupráce.

S vytvářením třetího alba se tedy teď koná třetí sbírka.  Stejně jako dvě předešlá alba třetí album je spojené se stovkami hodin finančně nákladné práce. Částka, kterou vybíráme, je na naše poměry odvážně vysoká, ale budeme rádi za váš každý drobný dar! Na naší tvorbě nic nevyděláváme. Dosud jsme ani neměli vylisované druhé CD, které by nám část nákladů vrátilo. Ale díky vám, štědrým dárcům, nebudu pod svou pomyslnou finanční hranicí, ale aspoň na nule. 😀

Tato sbírka je pro ty z vás, kdo chtějí něco dát. Budeme rádi za každý dar, který posune naše dílo dál. Pokud je vám naše tvorba blízká, podpořte nás!

Děkujeme!

https://www.youtube.com/c/efodmusic

https://www.facebook.com/efodmusic

https://www.instagram.com/efodmusic/

Autorem fotek je Honza Král.

Kdo za projektem stojí?

O EFODu

Jsme společenství přátel a známých, které v lednu vstoupilo do pátého roku své existence. Zkráceně si říkáme kapela EFOD. Jsme lidé z různých koutů naší země, ale většina pochází z východních Čech, konkrétně ze Svitav a z Litomyšle. Naše tvorba je rozmanitá a obsahuje písně různých žánrů – od popfolku a popu až po rockové skladby… nebo třeba šanson. Před měsícem jsme dokončili naše druhé album. Mezi našimi písněmi najdete písně uctívání, modliteb a chval Bohu, písně vyjadřující to, co s Bohem zažíváme. Zhudebňujeme žalmy a jiné biblické texty i reflexe o životě… Mezi našimi písněmi najdete radostné taneční vypalovačky i meditativní písně k tichému poslechu. Máme písně v češtině, angličtině, ale také ve španělštině nebo třeba v němčině.

Taková užší skupina lidí, kteří jsou součástí většiny našich projektů, jak nahrávání, tak živých akcí, jsou ti, které už asi dobře znáte – je to  Janča Horáčková se svým krásným hlasem a nově ukulelem, Žužu Rejmanová, která je opravdu multifunkční (hraje na keyboard i klavír a díky svému básnickému střevu skládá skvělé písničky), Lukáš Čenda Rejman, bratr své sestry, vystudovaný teolog, pan vikář a mnoha talenty obdařený hráč na elektrickou i basovou kytaru. Na basu nás doprovází tatínek výše zmíněných, Tom, a kdo by mohl nezmínit Šárku a její housle. Ten, který byl u počátku naší skupiny a stále nás, i když už ne tolik hudebně, podporuje, je Luděk. To on je taková má vrba, která ví o všech pádech a překážkách, ale také o všech světlých okamžicích tohoto díla a služby. S těmito lidmi mám tu čest spolupracovat už pátým rokem.

Tohle vše – že se známe, máme toto uskupení, občas se podaří, že spolu hrajeme, nahráváme… Tohle vše by vůbec nemuselo být, nemuselo by být nic… ale je a já za to jenom děkuju. Mohlo to skončit s prvním albem. Vydali jsme album, končíme… Ale jedeme dál. Slovy Žužu: „Ani stovky kilometrů a rozdílné nátury nejsou překážkou ve společné práci na Božím díle, ba naopak, jsme si vzájemnou inspirací a povzbuzením.” 🙂

Autorem fotky je Petr Staňa.

Na co vybrané peníze použijeme?

Vybraná částka:

1. pokryje dotvoření asi 5 již nahraných písní naším novým týmem producentů,

2. umožní nám editovat 2 nové námi již nahrané písně, které dotvoříme sami,

3. pokryje mastering 2 jazzových songů s našimi milými hosty,

4. pokryje část výdajů na nahrání 5 dalších písniček, které jsou zatím jen na papíře,

5. pomůže pokrýt náklady na vylisování CD našeho 1. alba, která jsme již všechny udali a už vám nemáme z čeho posílat, 🙈 a CD 2. alba, na které dosud nebyly finance.

Zkrátka nám hodně pomůže, když se částka vybere. 😀 Když se povede vybrat více, písničky s radostí doplníme klipy! 

Jaké odměny vám můžeme za vaši podporu nabídnout? Máme pro vás dvě alba, čekají na vás zpěvníky, podle kterých si můžete zahrát a zazpívat naše písně! Můžete si nás pozvat a my přijedeme do vašeho místa, církve, kulturáku… a uděláme u vás večer chval nebo koncert našich autorských písní. V neposlední řadě na vás čeká i literatura – napsali jsme s Danem Luptonem knihu a vy si ji můžete přečíst u kávy nebo čaje v češtině i angličtině! 

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Velkorysý přispěvatel
1 000 Kč  •  23. 7. 2023 17:14
Štědrý přispěvatel
400 Kč  •  23. 7. 2023 16:12
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
250 Kč  •  23. 7. 2023 14:53
Milý přispěvatel
500 Kč  •  23. 7. 2023 12:25
Jana V.
2 707 Kč  •  22. 7. 2023 21:32
Krásný den! 🤗
Velkorysý přispěvatel
2 600 Kč  •  22. 7. 2023 18:57
Tereza V.
500 Kč  •  22. 7. 2023 9:10
To dáme! Cílová rovinka 😁🤩
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  21. 7. 2023 9:30
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  19. 7. 2023 23:56
Milý přispěvatel
250 Kč  •  19. 7. 2023 23:54
Milý přispěvatel
7 000 Kč  •  18. 7. 2023 17:05
Velkorysý přispěvatel
2 000 Kč  •  18. 7. 2023 16:57
Laskavý přispěvatel
1 100 Kč  •  16. 7. 2023 14:18
Milý přispěvatel
350 Kč  •  15. 7. 2023 14:22
Dobrosrdečný přispěvatel
1 000 Kč  •  15. 7. 2023 7:10
Dobrosrdečný přispěvatel
600 Kč  •  14. 7. 2023 10:45
Velkorysý přispěvatel
1 000 Kč  •  13. 7. 2023 17:36

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu