Sbírka ukončena:

Toužím žít se svým synem

Vybráno 0 Kč 6 100 Kč
99 000 Kč
 -
13 dárců
Celkem se zapojilo
469 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Toužím žít se svým synem

Vybráno 0 Kč 6 100 Kč
99 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Zděnka Žažová Kratochvílová
Datum přidání
12. 7. 2023
Poslední aktualita

6. 9. 2023 13:54

Poděkování

Vážení dárci

Chceme vám moc poděkovat za dary, ale i za hezké vzkazy. Moc nás to podporuje a slibuji, že udělám vše, aby k přestěhování došlo i když se nepodaří vybrat celou částku. Syn už v Praze do školy nastoupil, ale bydlení stále řešíme. Každá korunka může stále pomoct. A tak prosím o pomoc v šíření našeho příběhu. Je těžké začínat znova od začátku.

Proto vám ještě jednou moc děkujeme za pomoc i podporu. 

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Nový začátek

Moje touha žít znovu se svým synem mě přivedla až sem, poprosit vás o pomoc. Přeji si žít zase se svým Jindrou. Jsem samoživitelka a můj dvanáctiletý syn žil donedávna v diagnostickém ústavu. Má psychické problémy, je pod medikací kvůli agresivitě v rámci onemocnění ADHD. Je to porucha, kdy mozek vyhodnotí různé situace jinak, často agresivně. Jinak je v celku normální a citlivé děcko. Psychoterapie s jeho poruchou ale dokáže pracovat. Žijeme na malém městě, kde je syn pro všechny pouze nezvladatelné děcko. Ve škole ho šikanovali a učitelé si k němu nenašli cestu, ani pochopení. Nemohla jsem s ním zůstat doma, neuživila bych nás a tak Jindra žil několik měsíců v ústavu.

Na podzim loňského roku jsem se rozhodla náš život změnit. Vybojovala jsem si Jindru z ústavu zpět domů, zajistila jsem mu v Praze školu zaměřenou na jeho potřeby, do které může v září nastoupit. Zajistila jsem i potřebnou psychoterapii, protože v současném bydlišti nejsou terapeuti. Jindra má dobré srdíčko a strašně rád pomáhá dětem i důchodcům, nebo jakkoliv znevýhodněnými lidem, ale i zviřátkům

Sen ve skutečnost

Poslední, co nám stojí v cestě tento sen uskutečnit, je přestěhovat se do Prahy, najít byt a uhradit veškeré nájmy, provize a kauce. 

Živím se jako řidička autobusu a přestěhování se do velkého města je pro mě finančně těžce dostupné. Chci svému synovi dopřát studium mezi lidmi, kteří ho přijmou takového jaký je a ráda bych vás požádala o pomoc. Učí se s vyznamenáním a má rád matematiku a sport.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Finance využiji na přestěhování našich věcí, úhradu prvního nájmu, kauce, případně provize. Jsem na to všechno finančně sama. 

S Jindrou vám za vaše příspěvky moc děkujeme. 

Zděnka Žažová Kratochvílová

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

6. 9. 2023 13:54

Poděkování

Vážení dárci

Chceme vám moc poděkovat za dary, ale i za hezké vzkazy. Moc nás to podporuje a slibuji, že udělám vše, aby k přestěhování došlo i když se nepodaří vybrat celou částku. Syn už v Praze do školy nastoupil, ale bydlení stále řešíme. Každá korunka může stále pomoct. A tak prosím o pomoc v šíření našeho příběhu. Je těžké začínat znova od začátku.

Proto vám ještě jednou moc děkujeme za pomoc i podporu. 

21. 8. 2023 19:30

Poděkování

Všem dárcům  moc děkujeme a jestli můžu skromně poprosit, sdílejte náš příběh dál,  ať stihneme včas začátek školního roku v nové škole. Zároveň vám s díkem přejeme hodně štěstíčka, zdravíčka a lásky, tak jak ji projevujete i vy nám svými dary.

13. 8. 2023 21:59

Děkujeme Danušce i Terce za krásný a povzbuzující vzkaz a děkujeme i za příspěvky od všech lidiček

Je pravda, že v částech, jako je severní Morava jsou jiné platy, než ve velkých městech. Je tu běžné, že člověk, který chodí do práce na plný úvazek, musí chodit zároveň na pracovní úřad pro příspěvky na bydlení. O to těžší je pro samoživitelku, která z platu musí platit nejen nájem a ostatní režie k bydlení, ale i dodatečnou péči o syna. Nemáme nárok na příspěvky na péči, protože všecko zvládneme aspoň trochu. Tabulky přeci nezajímá, že spím jen 3 hodiny denně a že už nemám šanci vydělat si korunku navíc. To je důvod, proč je pro nás stěhování a nový začátek finančně tak moc náročný. Proto bych ještě jednou ráda poděkovala za pomoc od lidiček, kteří vědí, jak je těžké  začít znovu tam, kde máme větší možnosti.

Děkuji i za krásné vzkazy, které nám dodávají sílu.  Děkuji moc

6. 8. 2023 12:49

Poděkování

Moc si vážíme všech příspěvků. Chápeme, že v dnešní době je těžké rozhodnout se komu přispět třeba i malým darem. Proto za každý příspěvek opravdu moc děkujeme.

19. 7. 2023 21:19

Moc prosím, pomozte synovi najít nový smysl zivota

Do teď byl syn pro své okoli jen horký brambor, který nikdo nechtěl pomoct řešit. Podařilo se mi najít cestu k řešení, ale nemám jak ušetřit na stěhování. Do školy, která ho chce, nastupuje Jindra v Praze v záři.

Chtěla bych moc poděkovat všem, co nám pomůžou dosáhnou cíle a ukážou i synovi, že lidi nejsou jen špatní

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  7. 9. 2023 18:37
Laskavý dárce
400 Kč  •  31. 8. 2023 19:36
Beáta G.
1 000 Kč  •  21. 8. 2023 12:41
Držím palce ať máte dostatek energie na uskutečnění Vašich cílů a ať jste s klukem spolu a zdraví.
Laskavý dárce
100 Kč  •  21. 8. 2023 12:37
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  21. 8. 2023 11:32
Milý dárce
300 Kč  •  15. 8. 2023 22:52
Dana K.
500 Kč  •  10. 8. 2023 11:47
Zděnko, jste bojovnice a moc Vám přeji, aby se Váš sen splnil a žilo se Vám s Jindrou v Praze hezky! Hodně sil na stěhování!
Velkorysý dárce
600 Kč  •  4. 8. 2023 21:18
Milý dárce
300 Kč  •  4. 8. 2023 10:37
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  3. 8. 2023 10:34
Milý dárce
200 Kč  •  1. 8. 2023 9:18
Štědrý dárce
1 000 Kč  •  31. 7. 2023 9:03
Tereza R.
500 Kč  •  12. 7. 2023 19:47
I sny se stávají skutečností. Moc držím palce.

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat