Pejska jsme si vybírali z chovatelské stanice s průkazem původu, protože jsme nechtěli mít doma nemocné zvířátko z množírny. Doufali jsme, že štěňátko bude zdravé a nebudeme muset hned od začátku trávit čas na veterině. Bohužel i přes zodpovědný výběr se k nám dostal pejsek, který měl a stále má velmi těžký start do života – od začátku je nemocný.
V jednu chvíli to na veterině vypadalo na ten nejhorší možný scénář. Nevzdali jsme to a i přes náklady na léčbu během prvního půl roku života, které se vyšplhaly již výrazně nad 70 000 Kč (plus pořizovací cena štěněte 35 000 Kč), stále věříme, že jednou bude zdravá. Čeká nás však ještě dlouhá a náročná cesta.








