Sbírka ukončena:

Tomášovi na vozík

Vybráno 0 Kč 72 000 Kč
200 000 Kč
 -
57 dárců
Celkem se zapojilo
1 263 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Tomášovi na vozík

Vybráno 0 Kč 72 000 Kč
200 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Vladimíra Marková
Datum přidání
17. 5. 2023

Představení sbírky

Dobrý den, milí kamarádi, dobrodárci, srdcaři a v neposlední řadě, přátelé Tomovy oblíbené dechovky! :-)

Tato sbírka byla založena pro Tomáše, mladého muže,  který letos oslavil čtyřicítku. 

Rádi bychom shromáždili potřebnou částku na supr čupr speciální vozík, který neuvěřitelně usnadní mobilitu nejenom Tomášovi, ale i jeho pečující rodině. 

Dále na rehabilitace a rehabilitační pomůcky, terapie, případně bezbariérové úpravy v bytě nebo v okolí bytového domu, či lázeňský pobyt a podobně, protože vozíkem to nekončí.

Jde o vozík,  který hlavně zlepšuje mobilitu, ulevuje vozíčkáři od bolestí zad, svalového spasmu, otlaků atd., a to díky své nastavitelnosti všech opěrek, podušek, sedačky a dalším udělátkům. S větším pohodlím samozřejmě souvisí také větší psychická pohoda uživatele a zmírnění nervozity.

Tímto všem dárcům ze ❤️ upřímně děkuji.

Komu pomůžeme?

Tom je mladý muž, který má trochu jiný svět než většina z nás.

Neběhá, neřídí auto, nehraje fotbal, ale bohužel ani nechodí, potřebuje pomoc při všech běžných činnostech denního života. Sebeobsluha – hygiena, strava, oblékání – vše s dopomocí. Potřebuje péči 24 hodin denně. Jeho zdravotní stav odpovídá diagnóze DMO, která nastala při porodu. Jedná se o neurovývojovou poruchu, jejíž projevy se v průběhu vývoje CNS mění a obsahuje široké spektrum abnormalit. Je nevyléčitelná a její léčba se zaměřuje především na zlepšení a udržení funkčnosti a schopností postiženého. Mentálně je Tomáš na úrovni malého dítěte, které ale vyrůstá převážně ve společnosti dospělých. Což ovlivňuje jeho zájmy. Je to chlapík společenský.  Má rád lidi, návštěvy, kulturní akce, dechovku především, k tomu dobré jídlo, zpěv a nesnáší nudu. Mluvit zvládne za tři . Je extrémně komunikativní a kontaktní člověk. Když Vás potká, hned Vás pozve k sobě na kávu a zákusek nebo na řízek. A tak maminka peče, vaří a podstrojuje.

Často je náročné Toma zabavit. Sám si nikam nedojde, nezavolá, neuvaří, neobjedná jídlo, nevypere, nezajede…prostě nic z činností, které jsou pro nás automatické, nezvládne. Je tedy potřeba, aby měl bohatý a pestrý program a chce aby jej dopředu znal. Nikdo přece nechce sedět na židli a koukat z okna. Takže se jeho maminka s babičkou opravdu nenudí a každý den je tak trochu stejný a tak trochu jiný.

Od jeho narození obě odsunuly svůj osobní život stranou a staly se pečovatelkami na plný úvazek.

Bohužel, léta mamince i babičce přibývají a sil ubývá. A Tomáš se s věkem nelepší,  spíš právě naopak.

Postupem času je potřeba čím dál více věcí při péči o něj. Do vany už by jej bez speciálního zvedacího zařízení sama maminka nedostala, do schodů už ho taky těžko vyžduchala a tak se nainstalovala pojízdná rampa, dále se musela pořídit zdravotní polohovací postel, speciální šlapací rotoped pro rehabilitaci a spousta dalších pomůcek. Tato zařízení jsou velmi nákladná  a pojišťovna je nehradí nebo jen minimálně. Proto Tomášova maminka musela leckdy sama žádat například ve firmách v okolí o finanční dary nebo zapojovat rodinu. Nebylo to vždy jednoduché a hlavně to bylo určitě nepříjemné. 

Proto bych tentokrát chtěla Tomovu maminku tohoto ušetřit a nechat to jednou na nás ostatních.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Nový vozík Tomášovi usnadní především dennodenní pohyb v bytě.

Speciálně upravený vozík pro Toma zvýší především mobilitu, stabilitu, větší pohodlí a bezpečí. Starý vozík je už zničený a nevyhovující. Pojišťovna však přispívá pouze na vozíky v základní verzi a po pěti letech. Bohužel při Tomášově váze a díky svalovému spasmu je základní vozík velmi rychle zničený a 5 let prostě aktuálně nevydrží.

Tento mechanický a skládací vozík se snadno vejde do auta nebo do úložného prostoru. Šířka sedu je speciálně upravena dle proporcí pro Toma. Má anatomickou biomechanickou zádovou opěrku, antidekubitní sedací podložku, výškově nastavitelné postranice, pevnou, nastavitelnou spojenou stupačku, fixační pás a další vychytávky, které zatím Tomáš na vozíku nikdy neměl.

S vozíkem se bude mnohem lépe manipulovat také jeho mamince, protože má různé úrovně náklonu, nastavitelné výšky madel, je lehčí atd.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Laskavý dárce
1 000 Kč  •  15. 7. 2023 9:22
Laskavý dárce
600 Kč  •  14. 7. 2023 12:33
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  14. 7. 2023 9:05
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  13. 7. 2023 23:32
Štědrý dárce
400 Kč  •  13. 7. 2023 19:18
DobroDárce
600 Kč  •  6. 7. 2023 10:23
Štědrý dárce
400 Kč  •  1. 7. 2023 12:04
Laskavý dárce
600 Kč  •  20. 6. 2023 14:46
Dárce, který je pro každou dobrost
4 000 Kč  •  9. 6. 2023 22:00
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  9. 6. 2023 19:46
Laskavý dárce
600 Kč  •  6. 6. 2023 22:25
Laskavý dárce
5 000 Kč  •  6. 6. 2023 21:24
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  4. 6. 2023 7:32
LAVINA,z.s.
10 000 Kč  •  3. 6. 2023 17:55
Bůh vám žehnej !
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  2. 6. 2023 13:50
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  2. 6. 2023 13:28
Dobrosrdečný dárce
600 Kč  •  2. 6. 2023 12:29

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat