Naše kapela je tu s vámi hezkých 20 let, ale připomeňme, kdo jsme:
U zrodu kapely stály verše moravského básníka z Valašska – Ladislava Nezdařila.
V roce 1999 vydali Tomáš Kočko & ORCHESTR debutové album Horní chlapci s jeho zhudebněnými texty, pro které jako básnický jazyk zvolil Nezdařil dialekt moravských Valachů. Zbojníci, hory, vzdor, úcta k tradicím, láska i smrt, jichž je Nezdařilova poezie plná, se stali příštími tematickými okruhy dalších desek Tomáš Kočko & ORCHESTR.
Alba Tomáše Kočka & ORCHESTRu získaly pět nominací na cenu Anděl, dvě ceny Anděl v kategorii deska roku World Music, v prestižní TOP 20 World Music Charts Europe bodovala 4 alba (Poplór, Cestou na jih, Velesu a ONA) z nichž Velesu se ve WMCHE drželo čtyři měsíce a v celoročním bodování, v konkurenci alb z celého světa, skončilo na 25. místě.
Kapela má svou hudbu pevně ukotvenou v moravské tradici koření folkovým vnorem, rockovým nápřahem i metalovými riffy.
Nástrojové obsazení:
- Tomáš Kočko – kytara, mandolina, koncovka, zpěv
- Helenka Vyvozilová – zobcové flétny, dvojačka, housle, cimbál, vokály
- Libuška Jelénková – viola, housle, vokály, zpěv
- Pavel Bongo Plch – perkuse, cimbál, vokály
- Roman Plaširyba – kontrabas, vokály
- Tomáš Melichar j.h. – bicí
www.kocko.cz
https://www.facebook.com/tomaskockorchestr/
https://open.spotify.com/artist/41oKLzBTWebBCUhXSTedcE?fbclid=IwAR1kn25tq_yeOWVzaYg0u_3tjuO1sqfjupdqyNXnrEP5XFkfK6zJG-pdZxU