• Dobročinné sbírky
    Pomozte silným příběhům a dobročinným organizacím
    • Dobročinné sbírky
    • Probíhající sbírky
    • Dokončené sbírky
    • O dobročinném crowdfundingu
  • Komerční projekty
    Podpořte dobré nápady a projekty pomocí odměnového crowdfundingu
    • Komerční projekty
    • Probíhající projekty
    • Dokončené projekty
    • O odměnovém crowdfundingu
  • O nás
    • Jak to funguje
    • O nás
  • Přihlášení
  • Začít vybírat
dvtv logoseznam zprávy logočeská televize logonova logoblesk logo
Dobročinné sbírky
  • Jak založit sbírku
  • Probíhající
  • Dokončené
  • Pravidelný dárce
  • Povodně 2024
  • Pomoc Ukrajině
  • O dobročinném crowdfundingu
  • Dobrozvyk
  • Dlouhodobé sbírky
Komerční projekty
  • Jak založit projekt
  • Probíhající
  • Dokončené
  • O odměnovém crowdfundingu
Pro koho tu jsme
  • Neziskové organizace
  • Firmy
Co je Donio
  • Jak to funguje
  • O nás
  • Kariéra
  • Napsali o nás
  • Výroční zpráva
  • Pro média
  • Kontakt
Užitečné odkazy
  • Časté dotazy
  • Blog
  • Porovnání platforem
  • Veřejná sbírka vs. transparentní účet
  • Zásady ochrany osobních údajů
  • Podmínky Donio
  • Prohlášení o přístupnosti
  • Kodex chování Donio
  • Cookies
Mastercard logoVisa logoGoogle Pay logoApple Pay logo

Od září 2024 Donio s.r.o. vlastní Nadace Livesport.

© Donio 2026

cover image
Sbírka ukončena

Pomohli jste přispět na tiché volání o pomoc aneb lepší zítřky pro Tunisáčky

Pomohli jste přispět na tiché volání o pomoc aneb lepší zítřky pro Tunisáčky
Vybráno275 500 Kč
Aktualizováno 🧡
Předali jsme275 500 Kč
394 dárcůCelkem se zapojilo
699 KčPrůměrná výše daru
20 000 KčNejvyšší dar
122 dnůVybráno za

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat

Znáte podobný příběh?

Požádejte o pomoc veřejnost a získejte finance pomocí dobročinné sbírky.
Začít vybírat
Zakladatel
Veronika Dlouhá
Datum přidání
25. 10. 2024
Poslední aktualita

1. 7. 2025 23:03

Poslední den pomoci

Vážení dárci, fanoušci, sdílející, 

jako první Vám chci opět ze srdce poděkovat za to, co opět a již po několikáté dokazujete. 
Dokazujete neskutečnou lidskost a lásku k někomu, kdo je na nás zcela závislý. 
Tam kde jiní ubližují, týrají a zabíjí, my pomáháme, léčíme a milujeme, jenže to, co děláme, můžeme dělat jen s Vaší pomocí. 
S Vaší pomocí toto vše zvládáme již celé 2 roky. Možná si řekněte, že 2 roky není dlouhá doba, jenže víte kolik chlupáčů se za 2 roky zachrání? Kolik jich unikne zranění, hladu, týrání nebo přímému zastřelení? Ty počty jsou opravdu hodně vysoké. Nebudu psát konkrétní čísla protože je sama neznám , ALE..... 
Zítra se vracím zpět do Česka. 
Stejně tak nám zítra končí tato sbírka, kdy finance z ní, budou využity v září. 

Zpět k Vám. 
Ještě jednou, spolu s Nowel z celého srdce děkujeme za veškeré sdílení, za veškeré příspěvky, které nám zasíláte a za vzkazy, které nám posíláte. 
Dodává nám to sílu, odvahu, energii a mentální sílu k tomu pokračovat pořád dál. 
Ne pro nás, ne pro Vás, ne pro pocit, že děláme něco víc než ostatní, děláme to pro NĚ. 

A za NĚ také děkujeme. 
Podpořit nás můžete ZDE. 

Naposledy prosíme, pošlete nám cokoliv, co si můžete dovolit,  Ať už je to částka za jednu kávu po práci, oběd v restauraci, či sobotní večerní pivko..... My vítáme cokoliv, co vy můžete postrádat.   

„Nechť jsme oporou zvířat, potřebují-li pomoc. Každá bytost v nouzi má stejné právo na ochranu.“ 
                            – František z Assisi

Představení sbírky

Ahoj a dobrý den.
Někteří o mě už možná slyšeli a pro ty, kteří ještě ne, se krátce představím. Jsem Verča a bydlím kousek od Prahy, je mi 34 let a srdce mi puká při pohledu na trpící zvířata. 
Již při první sbírce se mě spousta lidí ptalo, proč Tunisko? Protože Tunisko se stalo mou vášní již před mnoha lety… letos už je to celých 10 let.

 
Přestože můj vlastní život není snadný a od narození sama žiju s handicapem, láska ke zvířatům je silnější než všechny překážky v životě a moje srdce bije pro ty nejzranitelnější – týraná, opuštěná a nikým nechtěná zvířata.

V dalším bodu si více rozvedeme velmi podstatná fakta…

Komu pomůžeme?

Slíbila jsem, že více rozvedu podstatná fakta, proč je pomoc zde velmi důležitá. 

Tunisko je sice krásná země s bohatou historií a kulturou, lemována nádhernými plážemi, ale pod tímto okouzlujícím povrchem se skrývá i stinná stránka. Mnoho zvířat trpí......na ulicích, plážích, v centrech měst..... Útulky zde často neexistují nebo jsou přeplněné a financování od státu neexistuje. 

Dalším zdrcujícím faktem je, přestože že vakcínu proti vzteklině běžně seženete snad v každé veterinární ordinaci, NEOČKUJE SE. Není kdo a není za co...... Přemnožení a nakažení psi, se pak pomocí policie regulují odstřelem, podobně jako u nás prasata… Naše prasata mají ovšem výhodu, že dostanou ránu do srdce, místní psi toto štěstí nemají. Někteří zemřou hned, někteří umírají hodiny a některé se s trvalými následky podaří zachránit. 

Takže na otázku, komu touto sbírkou chci pomoci je jednoznačná.
Především majitelce Hammametského útulku pro psy a kočky, Nowel, která má v útulku cca 45 psů, z nichž několik s trvalými následky po střelbě či jiném zranění, nebo prostě jen zachráněných z ulice a přes 70 koček s podobně pohnutým osudem. 

Nowel ve svém útulku pracuje sama, sedm dní v týdnu, od rána do večera, bez výplaty… Celý útulek vybudovala svépomocí a denně odvádí neuvěřitelný kus práce. Bez ocenění, poděkování..... pouze s vědomím, že zvířata, která tam má, jsou v bezpečí. 

Pokud by Vás zajímal život Nowel a její každodenní rutina v útulku, přidávám odkaz na její facebookový profil.
Jen dávám upozornění, že některé příspěvky, fotky či videa nejsou vhodné pro slabší či citlivé povahy,
ale bohužel právě tyto, ukazují na krutost a každodenní realitu, která tam vládne….
https://www.facebook.com/nolakech

Teď uvedu pár jmen.

JIMMY – pejsek, kterého najdete ve fotogalerii s prostřelenou tlamou, ležícího na písku. Pes, který žil na ulici, byl očkovaný, kastrovaný a měl čipy v uších. Přesto ho postřelili. Jimmy, pes, který přežil a nyní dál jen přežívá, protože absolutně ztratil víru v lidi. Jimmy, pes, kterého nikdy nikdo nepohladil, nepodrbal za uchem a který nikdy nedostal pusu na čumák. Jimmy, pes, který se mi hluboce zaryl pod kůži a kterému se budu ze všech sil snažit najít nový domov.  A já ho najdu !!!!!!! Jednou ho najdu !!!!! 

SAMYR – pes, který přežil tu nejkrutější a nejodpornější lidskou podlost a zlost, dvě rány do zad. Pes, který se teď schovává ve svém novém útulkovém kotci, nové boudě s pelechem a kouká ven svýma velkýma vystrašenýma očima...... 

Gaia, Imany, Lara, Theo, Sisi, Samira, Amyr ........ a desítky dalších, smutných a opuštěných, čekající na zázrak ve svých kotcích…

Jen závěrem této kapitoly bych chtěla dodat, že ta moje ubrečená fotka je ze dne, který jsem strávila výhradně s Jimmym a za boha jsem nedokázala pochopit proč zrovna on musí takhle trpět a žít se svým obrovským strachem… Když jsem seděla vedle něj, na té velké pískové hromadě, kterou tak miluje a dívala se do těch jeho úžasných oříškových, velkých očí....... Bože..... Tolik strachu a bolesti, ale zároveň obrovského chtíče a touhy to překonat. Tohle byl moment, na který nikdy v životě nezapomenu.  Ten pláč prostě nešel zastavit…

Proto říkám a pevně si za tím stojím, žádné zvíře by nemělo takhle trpět a strádat. Ať už je to Jimmy nebo kdokoliv jiný.

A je jich bohužel mnoho … příliš mnoho.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Páni, zase ta těžká otázka… Ale víte co? Není těžká… Vím totiž přesně na co. 
Krmení, veterina a chod útulku. 

Krmení je jasné, je jich hodně, někteří jsou velcí, někteří nemocní, jíst ale musí všichni a všichni to, co potřebují.

Veterina je taky pochopitelná. Vakcinace, odčervení, zákroky, kastrace..... trvalé léky, standartní péče. Myslím, že není třeba více rozvádět. 

Chod útulku. Tady se trošku zastavím. 
Podmínky v útulku jsou alarmující. Chybí zavedená užitková voda, což výrazně ztěžuje udržování čistoty a hygieny.
Mnoho kotců je na spadnutí, se střechami, kterými zatéká.
Psí pelíšky a boudy jsou nedostatkovým zbožím — mnoho psů musí ležet na holé zemi bez jakéhokoliv pohodlí. Takové podmínky nejen že ohrožují jejich zdraví, ale také jim brání zažít kousek tepla a bezpečí, které si zaslouží. 
Z minulé sbírky, se povedlo postavit dva nové kotce, které mají i nové psí boudy. Avšak Samyrovi jsem do boudy sama pelech kupovala a Jimmymu též, protože do té doby ležel na velké plastové desce, která pocházela z plastového stolu…
Vím, že v Tunisku nejsou zimy jako u nás, nicméně i přes to, mi trhá srdce pomyšlení, že někteří chlupáči leží na holém betonu, bez možnosti se zahřát či se schovat. Cožpak útulkový pes nepotřebuje pelech? Nepotřebuje úkryt před svým strachem? Vodou? Větrem? 
Nezaslouží si alespoň trochu toho pohodlí po to všem, co si mnozí z nich prožili? 

Chápu, že pro některé z Vás je to nepochopitelné a třeba si stále myslíte, že je lepší pomáhat zde v ČR. A možná máte i pravdu a prosím pomáhejte dál.....
Jen mě za to prosím neodsuzujte, protože já se našla právě tam. 
Vládnou tam šílená zvěrstva, která by se v 21.stol. vážně dít neměla. 

Já zastávám názor, že žádné zvíře by nemělo takto trpět a strádat. Ani jedno si to nezaslouží. Mají být a pro většinu z nás jsou ti nejlepší a nejvěrnější přátelé, které máme. Znají naše nejtemnější tajemství a přesto nás oddaně a bezpodmínečně milují..... až do svého posledního výdechu. 

Vím, že jsou daleko, ale jsou to stejná stvoření, jako ta, která máme doma a která teď dost možná leží vedle Vás. 

I oni si zaslouží víc. Aspoň naději v lepší zítřek, alespoň pelíšek nebo boudu. Alespoň něco .....
Malý kousek lásky, pocitu bezpečí, jen letmé vědomí toho, že na nich záleží…

Prosím, moc Vás prosím na kolenou. Pojďme jim dát alespoň to málo, co můžeme.

Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.
Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.

Další příběhy

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Těžký start do života: pomožme Patrikovi s ATR-X syndromem

Vybráno 893 713 Kčod 1 566 dárců
Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Šance pro Máťu - ortézky, vozíček, bezbariérový domov a rehabilitace

Vybráno 577 360 Kčod 686 dárců
Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Malý fotbalista Tadeáš bojuje s leukémií, pomozme mu

Vybráno 806 201 Kčod 1 027 dárců
Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vybráno 1 520 965 Kčz 1 140 000 Kč
133 %
Končí za 13 hodin
Konec Bouchalky a nový začátek: stavíme útulek!

Konec Bouchalky a nový začátek: stavíme útulek!

Vybráno 13 992 780 Kčz 32 000 000 Kč
43 %
Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Vybráno 955 542 Kčz 4 500 000 Kč
21 %
Končí za 7 dnů
Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Sbírka pro pedagožku Martu na léčbu rakoviny

Vybráno 1 969 961 Kčod 2 150 dárců
Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Pomozme Aničce bojovat se vzácným onemocněním

Vybráno 201 582 Kčod 127 dárců

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat