Slíbila jsem, že více rozvedu podstatná fakta, proč je pomoc zde velmi důležitá.
Tunisko je sice krásná země s bohatou historií a kulturou, lemována nádhernými plážemi, ale pod tímto okouzlujícím povrchem se skrývá i stinná stránka. Mnoho zvířat trpí......na ulicích, plážích, v centrech měst..... Útulky zde často neexistují nebo jsou přeplněné a financování od státu neexistuje.
Dalším zdrcujícím faktem je, přestože že vakcínu proti vzteklině běžně seženete snad v každé veterinární ordinaci, NEOČKUJE SE. Není kdo a není za co...... Přemnožení a nakažení psi, se pak pomocí policie regulují odstřelem, podobně jako u nás prasata… Naše prasata mají ovšem výhodu, že dostanou ránu do srdce, místní psi toto štěstí nemají. Někteří zemřou hned, někteří umírají hodiny a některé se s trvalými následky podaří zachránit.
Takže na otázku, komu touto sbírkou chci pomoci je jednoznačná.
Především majitelce Hammametského útulku pro psy a kočky, Nowel, která má v útulku cca 45 psů, z nichž několik s trvalými následky po střelbě či jiném zranění, nebo prostě jen zachráněných z ulice a přes 70 koček s podobně pohnutým osudem.
Nowel ve svém útulku pracuje sama, sedm dní v týdnu, od rána do večera, bez výplaty… Celý útulek vybudovala svépomocí a denně odvádí neuvěřitelný kus práce. Bez ocenění, poděkování..... pouze s vědomím, že zvířata, která tam má, jsou v bezpečí.
Pokud by Vás zajímal život Nowel a její každodenní rutina v útulku, přidávám odkaz na její facebookový profil.
Jen dávám upozornění, že některé příspěvky, fotky či videa nejsou vhodné pro slabší či citlivé povahy, ale bohužel právě tyto, ukazují na krutost a každodenní realitu, která tam vládne….
https://www.facebook.com/nolakech
Teď uvedu pár jmen.
JIMMY – pejsek, kterého najdete ve fotogalerii s prostřelenou tlamou, ležícího na písku. Pes, který žil na ulici, byl očkovaný, kastrovaný a měl čipy v uších. Přesto ho postřelili. Jimmy, pes, který přežil a nyní dál jen přežívá, protože absolutně ztratil víru v lidi. Jimmy, pes, kterého nikdy nikdo nepohladil, nepodrbal za uchem a který nikdy nedostal pusu na čumák. Jimmy, pes, který se mi hluboce zaryl pod kůži a kterému se budu ze všech sil snažit najít nový domov. A já ho najdu !!!!!!! Jednou ho najdu !!!!!
SAMYR – pes, který přežil tu nejkrutější a nejodpornější lidskou podlost a zlost, dvě rány do zad. Pes, který se teď schovává ve svém novém útulkovém kotci, nové boudě s pelechem a kouká ven svýma velkýma vystrašenýma očima......
Gaia, Imany, Lara, Theo, Sisi, Samira, Amyr ........ a desítky dalších, smutných a opuštěných, čekající na zázrak ve svých kotcích…
Jen závěrem této kapitoly bych chtěla dodat, že ta moje ubrečená fotka je ze dne, který jsem strávila výhradně s Jimmym a za boha jsem nedokázala pochopit proč zrovna on musí takhle trpět a žít se svým obrovským strachem… Když jsem seděla vedle něj, na té velké pískové hromadě, kterou tak miluje a dívala se do těch jeho úžasných oříškových, velkých očí....... Bože..... Tolik strachu a bolesti, ale zároveň obrovského chtíče a touhy to překonat. Tohle byl moment, na který nikdy v životě nezapomenu. Ten pláč prostě nešel zastavit…
Proto říkám a pevně si za tím stojím, žádné zvíře by nemělo takhle trpět a strádat. Ať už je to Jimmy nebo kdokoliv jiný.
A je jich bohužel mnoho … příliš mnoho.