Úspěšně vybráno:

Kapela Terrible 2s vydává nové album „Dotýkať sa oblakov“

Milník 1/2

Dokončení alba – mix, master.

Vybráno 0 Kč 51 400 Kč
25 000 Kč

Milník 2/2

Grafické práce CD/LP + videoklip

Vybráno 0 Kč 51 400 Kč
50 000 Kč
 -
70 přispěvatelů
Celkem se zapojilo
734 Kč
Průměrná výše příspěvku
10 000 Kč
Nejvyšší příspěvek
59 dnů
Vybráno za
Více o tomto projektu

Kapela Terrible 2s vydává nové album „Dotýkať sa oblakov“

Milník 1/2

Dokončení alba – mix, master.

Vybráno 0 Kč 51 400 Kč
25 000 Kč

Milník 2/2

Grafické práce CD/LP + videoklip

Vybráno 0 Kč 51 400 Kč
50 000 Kč
Zakladatel
Zuzana Piussi
Datum přidání
2. 8. 2023

Představení projektu

„Dotýkať sa oblakov“ je nové album kapely Terrible 2s, kterou založili čtyři členové legendární slovenské skupiny Živé kvety. Album natočili spolu s českou basistkou Evou Turnovou, a na jeho dokončení se rozhodli vybrat peníze prostřednictvím donio.cz

Nedávná historie

Kapelu Terrible 2s založili v roce 2020 čtyři členové slovenské legendární rockové skupiny „Živé kvety“: Lucia Piussi, Agnes Lovecká, Michal Lašán a Juraj Mironov. Rok poté natočili své debutové album „Na vrchole síl“, které kapela nahrála naživo.

Album vyšlo u vydavatelství Slnko records.

„NA VRCHOLE SÍL“

Sedm skladeb alba vznikalo postupně v době lockdownového období po rozpadu Živých kvetů, kdy si Agnes Lovecká (hudba) s Luciou Piussi (texty) posílaly nápady ze Zemianskych Sadov do Petržalky a zase zpátky. Základ skladeb tvoří elektronické beaty a akustická kytara. „Dá se říct, že jsme si s Luciou splnili náš hip-hopový sen, i když nakonec to vlastně až tak ortodoxní hip-hop není,“ říká Agnes. Producentem alba je Tomáš Sloboda (Le Payaco). Do kapely se postupně přidali bývalí členové Živých kvetů Michal Lašán a Juraj Mironov a baskytaristka Belinda Rašnerová.

Terrible 2s mají na albu „Na vrchole síl“ hudebně možná o něco minimalističtější projev než na dřívějších albech Živých kvetů, ale o to víc vyniknou křehké a zároveň silné texty Lucie Piussi, které přicházejí z nitra a víc než kdy jindy zaznívají osobním tónem.

To je příznačné pro celou tvorbu Lucie Piussi, výraznou zpěvačku, která osobitým způsobem používá jako prostředek rap. V jejím případě je zásadní naprostá důvěryhodnost sdělení, osobní a prožité texty, v nichž šla vždycky s kůží na trh.

V úvodní a titulní písni Na vrchole síl zpívá: „Som na vrchole síl a na vrchole blaha, / je to paráda / Viac, než keď som bola mladá.“

Lucia Piussi umí dokonale popsat i místa kde žije, její texty jsou plné bratislavských reálií i mikropříběhů. Třeba v písni Petržalská symfónia s variací na nejstarší československý rapový pokus skupiny Manželé Jižák: „Petržalka, Petržalka, mesto snov.“ Na albu však vstupují do hry i další reálie, vysloveně osobní a rodinné.

„Projekt Terrible 2s dokazuje, že na hudební projev nelze aplikovat nějaká univerzální měřítka, a už vůbec nemá smysl u tohoto typu projevu rozpitvávat jednotlivé součásti na prvočinitele. Protože poslech alba „Na vrchole síl“ je prostě působivý, zasáhne a to je nejdůležitější,“ říká hudební kritik Ondřej Bezr.

DVĚ EP: VIANOCE a SLOVENSKOOO/ŠŤASTIE

V roce 2022 vyšel singl „Vianoce“ jako součást dvojvinylu spolu s debutovým albem „Na vrchole síl“ a hned poté další EP s názvem „Slovenskooo/Šťastie“, ke kterému natočila videoklip známá režisérka Zuzana Piussi.

NOVÉ ALBUM DOTÝKAŤ SA OBLAKOV

V lednu roku 2023 se v průběhu natáčení nového alba „Dotýkať sa oblakov“ ke kapele připojila baskytaristka kapely The Plastic people of the Universe, Eva Turnová, která říká: „Já jsem v Bratislavě hrála mockrát s Plastikama a různýma seskupeníma. Mám tu taky spoustu kamarádů. Ale tentokrát jsem měla takovej zvláštní pocit, že sem víc patřím. Jako by to město obživlo, i lidi jsem vnímala v ostřejších konturách. Je to i tím, jak nově vnímám slovenštinu skrz Luciiny texty, najednou je mi celej ten svět mnohem bližší. Ona je pro mě velká básnířka.“

Autorkami devíti skladeb nového alba jsou opět textařka, zpěvačka a kytaristka Lucia Piussi a skladatelka, klávesistka a houslistka Agnes Lovecká. Kompozice skladeb jsou mnohem propracovanější než na debutovém albu a je z nich cítit společnou energii všech členů kapely.

Agnes Lovecká k novému seskupení dodává: „Vždy ma bavilo sa na Evu pozerať, ale vidieť ju vedľa seba na pódiu a môcť sa oprieť o jej basu je úplne iný level. Je ako skala, ako spieva Lucia v jednej pesničke, a ja mám pocit, že sme konečne naozajstná veľká kapela.“

Nahrávání proběhlo v bratislavském studiu „The Real Music House“ za spolupráce skvělých producentů a hudebníků Roberta Pospiše a Martina Sillaye. 

Oba producenti o natáčení říkají: „Nahrávanie bolo veľmi fajn, pretože sa poznáme už dlhé roky. Užili sme si to. A čo je dôležité, bolo to zábavné, bolo to o radosti zo spoločnej práce. Mám pocit, že sa pohybujeme v niečom, čo máme radi všetci, takže toto nie je len pracovná spolupráca, ale určite aj priateľská. Takže je to veľmi prirodzené. Výraznou zmenou bol príchod Evy, ktorý bol uprostred nahrávania, bolo to fajn, veľmi to zapadlo do tej celkovej produkcie. Nové nahrávky sa v zásade budovali v štúdiu.“

Celé nahrávání dokumentovala dvorní fotografka kapely Soňa Pokorná, která říká: „Spojení Lucie Piussi a Evy Turnové předvídalo podle odposlechnutých historek v různých dobách hned několik lidí z jejich blízkého okolí. Dlouho se však nedělo nic. Mně se to aktuální načasování zdá dokonalé. Kdyby to dlouho a složitě plánovaly, nikdy to tak dobře nevyjde. Když je člověk chvíli sleduje, řekl by, že ty dvě spolu hrají odjakživa.“

Výtvarné stránky CD/LP se ujal slovenský umelec a grafický dizajnér Palo Čejka.

Na co vybrané peníze použijeme?

Rádi bychom díky donio.cz získali finanční prostředky na dokončení alba, případně i videoklipu. Přispěvatelé se budou moct těšit nejen na CD a jeho křest, ale i na spoustu dalších odměn v podobě plakátů, textů a koncertů kapely.

WEB
https://www.terrible2s.sk/

FACEBOOK
https://www.facebook.com/terrible2s.sk/

Chcete zakladateli projektu něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

V režimu Donio Plus Potvrzení o daru nevystavujeme my, ale zakladatel projektu po úspěšném ukončení projektu.

Kdy mohu očekávat svou odměnu?

Odměny realizuje zakladatel projektu do 90 dní po úspěšném ukončení projektu. Do této doby se všem přispěvatelům ozve.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se v projektu nevybere více než 25% z cílové částky, se vybrané finance refundují přispěvatelům.

Mohu si u vás objednat daný produkt/službu, na kterou běží sbírka?

My v Donio samotnou výrobu/poskytování neprovozujeme, jsme pouze platforma, přes kterou je možné na výrobu přispět. Pokud máte zájem o některý z produktů, na které jsou u nás podpůrné kampaně, kontaktujte prosím vždy jejich zakladatele uvedené v popisu projektu.

Mohu platit ApplePay?

Aktuálně v rámci sekce Donio Plus není možné platit způsobem ApplePay, pouze kartou online či bankovním převodem

Přispěvatel, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  29. 9. 2023 7:52
Roman M.
300 Kč  •  28. 9. 2023 8:42
Rock n roll!
Laskavý přispěvatel
300 Kč  •  27. 9. 2023 11:41
Štědrý přispěvatel
500 Kč  •  26. 9. 2023 1:11
Milý přispěvatel
550 Kč  •  25. 9. 2023 22:42
Milý přispěvatel
100 Kč  •  25. 9. 2023 20:23
Milý přispěvatel
500 Kč  •  25. 9. 2023 19:49
Dobrosrdečný přispěvatel
700 Kč  •  25. 9. 2023 18:59
Milý přispěvatel
100 Kč  •  25. 9. 2023 18:37
Marcela M.
500 Kč  •  25. 9. 2023 16:06
Těším se na koncert v Brně 👍
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
150 Kč  •  25. 9. 2023 15:35
Dobrosrdečný přispěvatel
10 000 Kč  •  25. 9. 2023 12:36
Přispěvatel, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  19. 9. 2023 10:55
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  18. 9. 2023 9:14
Štědrý přispěvatel
300 Kč  •  17. 9. 2023 8:44
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  13. 9. 2023 14:27
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  11. 9. 2023 15:35
Dobrosrdečný přispěvatel
500 Kč  •  8. 9. 2023 10:38
Laskavý přispěvatel
500 Kč  •  8. 9. 2023 9:16

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Vyberte si odměnu

Donio je určeno také zakladatelům zajímavých nápadů, které může kdokoliv finančně podpořit. Komerční projekty na Donio nejsou realizované podle zákona o veřejných sbírkách, který zahrnuje pouze veřejně prospěšné aktivity. Více si můžete přečíst v našich Obchodních podmínkách.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu