Jmenuji se Terezka Kretschmanová, pocházím z Bíliny a je mi 20 let. narodila jsem se ve 26 týdnu těhotenství, vážila jsem 980g a měřila 37cm. Hned po narození u mě došlo ke krvácení do mozku, které ucpalo mozkové komory a následně došlo ke vzniku hydrocefalu. Ve dvou měsících mi byl voperován VP-shunt, který mám dodnes, ten odvádí přebytečný mozkomíšní mok z komor. Už mám za sebou 7 operací mozku a ortopedické operace nohou. Mám dětskou mozkovou obrnu, kvadru-paretickou formu, těžkou skoliózu páteře, luxaci a subluxaci kyčlí, od 4let epilepsii a vadu zraku. I přes nepřízeň osudu nic nevzdávám a bojuji. Jsem na vozíku, nechodím a kvůli těžké skolióze nemůžu sama ani sedět. Pečuje o mně maminka a můj asistenční pes Hugo. Hugo mi pomáhá podávat předměty a uklidňuje svou canisterapií. Mamka se se mnou hodně nadře. Péče vyžaduje 24hod. denně. Jezdíme dvakrát týdně na rehabilitace. Dvakrát týdně také navštěvuji denní stacionář, aby si mamka mohla aspoň dopoledne odpočinout a zajít na svou rehabilitaci s bolavými zády. Díky neuro rehabilitacím v Klimkovicích už se dokážu v noci sama otočit a mamka ke mě nemusí vstávat a polohovat. Dokážu si sama držet skleničku při pití, ale jíst sama ještě nedokážu, snad se po další léčbě opět posunu o kousek dál. Naposledy jsem byla v lázních v roce 2020, protože jsme čekali 2 roky, než soud vyřídí mou svéprávnost. Do lázní se už moc těším i když mě čeká měsíc tvrdé dřiny.
