Jmenuji se Viktor a narodil jsem se v roce 1972. Od útlého věku jsem rád pobýval v přírodě, od čtrnácti let jsem pravidelně jezdil na vandry v létě i zimě. 10. ledna roku 1991 při cestě na nejvyšší horu českého středohoří Milešovku mě v Lovosicích z mladistvé nerozvážnosti přejel vlak a utrpěl jsem amputaci obou dolních končetin, a to v bérci a stehně. Následoval pobyt v nemocnici, po chvíli domácí péče jsem nastoupil rehabilitaci v Rehabilitačním ústavu v Kladrubech, kde mi zhotovili první protézy a po dvou měsících rehabilitace jsem byl propuštěn domů. Koncem léta roku 1991 jsem nastoupil do zaměstnání v Poldi SONP Kladno. I přes toto omezení jsem opět začal jezdit do přírody po Československu, kde jsem vystoupal na nejvyšší hory Sněžku a Milešovku. Autostopem jsem navštívil Polsko a skandinávské země. Výstup na Milešovku (2009) je zapsán v České knize rekordů pod názvem „Natálčin výstup“ podle ještě nenarozené dcery Natálky. S přítelkyní Martinou se nám v roce 2009 narodila dcera Natálka. V bývalém bydlišti jsme s přítelkyní pořádali hudební festivaly. Na jednom z festivalů jsem byl surově napaden a skončil v nemocnici se zlomeninou nohy v krčku a prasklou kyčelní hlavicí. V nemocnici jsem následně podstoupil náročnou operaci nohy. Místo, jsme s rodinou z psychických důvodů opustili a odstěhovali jsme se do našich zamilovaných Jizerských hor. S rodinou stále rádi cestujeme, ale operovaná noha mi již neslouží tak, jako dříve a venkovní aktivity jsou značně omezené.
Vybraná kompenzační pomůcka „terénní handbike“ mi umožní vrátit se zpět k dřívějším aktivitám, pomůže ke zlepšení mého zdravotního stavu (krevní oběh, lymfatický oběh, dýchání), také přispěje k větší psychické pohodě a lepšímu zapojení do běžného praktického života.
