Jsme rodina se dvěmi dětmi, z toho starší syn Oliver má poruchu autistického spektra. Olík se narodil jako zdravé dítě, rozvíjel se v pořádku, až okolo 18m přišel regres a my jsme si všimli, že se od svých vrstevníků začíná lišit.
Prošli jsme dlouhou cestou přes nespočet vyšetření až k diagnóze autismu a vývojové disfázie. Olík zatím nemluví, ale s tím mu pomáhají terapie.
Momentálně navštěvuje školku se speciální třídou, chodí třikrát týdně na terapii ESDM a dvakrát týdně na hipoterapii. Pokrok, který Olík udělal za poslední rok je obrovský a je velká naděje, že díky terapiím bude mluvit :)
