Peníze ze sbírky chceme použít na koupi velké školní magnetické tabule na kterou se dá psát fixem.
Ve třídě máme klasickou tabuli na křídy. Děti u tabule velmi rády pracují. Ale specifika autismu jsou opravdu specifická, a dětem znemožňují tabuli využívat. Vadí jim, že jsou špinavé od křídy, dětem nevyhovuje velikost, tvar kříd, velmi špatně se jim na tabuli píše, nemají správný tlak, křídy pak pískají a mnoho jiných nepříjemných věcí, které se u tak běžné aktivity mohou stát. Vede to pak ke zhoršení nálady a k různým negativním projevům dětí. Protože na tabuli pracovat chtějí, ale nedokážou to vymyslet, aby jim všechny věci okolo nevadily. Našla jsem provizorní řešení - na tabuli lepíme velké papíry a děti na ně píší fixem, ale není to praktické a tohle řešení považujeme za provizorní a velmi neekonomické a nepraktické.
Za jakýkoli dar děkuje třídní učitelka Broňa, paní asistentka Yvona s dětmi Filípkem, Nelinkou, Péťou, Eliáškem, Lukáškem a Radimkem.
