Sbírka ukončena:

To, že neumíme mluvit, neznamená, že neumíme myslet.

Vybráno 0 Kč 800 Kč
od 2 dárců
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
500 Kč
Nejvyšší dar
122 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

To, že neumíme mluvit, neznamená, že neumíme myslet.

Vybráno 0 Kč 800 Kč
od 2 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Oblastní charita Jihlava, Odlehčovací služba Adapta Jihlava
Datum přidání
27. 5. 2022

Představení sbírky

Odlehčovací služba Adapta Jihlava – posláním služby je zajistit lidem s mentálním a kombinovaným postižením individuální podporu a pomoc, zároveň tak umožnit jejich pečujícím získat čas pro nezbytný odpočinek a vyřízení osobních záležitostí.

Komu pomůžeme?

„To, že neumíme mluvit, neznamená, že neumíme myslet“

 Komunikace znamená vzájemné sdílení – sdělování a přijímání informací, vznesení svých přání, potřeb, názorů, vyslovení souhlasu, nesouhlasu.

Bez komunikace se v životě neobejdeme. Fakticky ani nelze nekomunikovat. Dorozumívat se můžeme verbálně i neverbálně.

Mezi našimi uživateli Odlehčovací služby jsou lidé s poruchou autistického spektra (PAS), kteří z nějakých důvodů mluvit nemohou, nebo pouze v omezené míře. Jejich potřeba se dorozumět s ostatními, je stejně důležitá a naléhavá jako u ostatních verbálně komunikujících uživatelů.

Odlehčovací služba využívá alternativní způsoby komunikace (komunikační tabulky, fotografie, obrázkové symboly, komunikační zážitkové deníky), ale hledáme další možnosti komunikace, kterými by se naši uživatelé mohli vyjadřovat a tím ovlivnit to, co se kolem nich děje. A nejenom to, ale díky správně zvolené komunikaci s uživateli s PAS, vytváříme důvěru, bezpečí a pocit, že budou vyslyšeni! Pro ně, je neverbální komunikace často jedinou možností, jak se dorozumět s okolím.

Proto bychom rádi našim uživatelům zakoupili dotykové tablety s programy pro alternativní a augmentativní komunikaci (AAK).

 Pojďme pomoci zajistit a usnadnit bezproblémovou komunikaci našich uživatelů s PAS s okolím.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na na dotykové tablety se speciálním programem pro alternativní a augmentativní komunikaci, dále na odolné obaly a speciální tužky pro tyto tablety.

Konkrétně půjde o tyto položky:

2 ks Apple iPad 10,2" 256GB 
2 ks Apple iPad Smart Keyboard kryt pro iPad 10,2"
2 ks Odolný pěnový obal na iPad Pro 10,2"  
2 ks Apple Pencil

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
300 Kč  •  12. 7. 2022 23:21
Laskavý dárce
500 Kč  •  2. 7. 2022 10:29

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat