Sbírka ukončena:

Dostat zpátky do života onkologického syna Richarda

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
24 000 Kč
 -
2 dárci
Celkem se zapojilo
750 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Dostat zpátky do života onkologického syna Richarda

Vybráno 0 Kč 1 500 Kč
24 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Ivana Petrů
Datum přidání
9. 9. 2022

Představení sbírky

Můj 26letý syn onkologicky nemocný potřebuje Vaši pomoc vrátit se zpět do života. V lednu tohoto roku synovi našli nádor a metastázi má v celém těle, doktoři mu  nedávali žádné šance. Zázrakem se začal uzdravovat. Ale nemá kde bydlet, když ho pouštějí na pár dnů do domácí péče, beru si ho na svůj byt, jsem samoživitelka a starám se o dvě nezaopatřené děti. Sama mám nevyléčitelnou nemoc. Syn se tísní s mladšími sourozenci v pokoji. Potřebuje svůj byt, který může mít ve stejném domě jako já, abych se o něho mohla starat, ale nemá peníze  na kauci. Veškeré peníze má na léčbu a cesty na Žlutý kopec do Brna, pobírá invalidní důchod. Jeho léčba potrvá ještě dlouho. A k tomu se potřebuje  někam vracet a mít klid na uzdravení.

Proto Vás z celého srdce prosím o pomoc. 

Komu pomůžeme?

Synovi Richardovi, který se léčí s rakovinou na onkologii v Brně. Měl nádor na varleti a v dětství ztratil zrak, vidí jen málo. Jeho otec ho psychicky a fyzicky týral. Nedávno se ocitl na ulici i se sourozenci, protože jeho otec prodal dům, aby se pomstil. Já jsem si našla byt s mladšími dětmi a syn bydlel u babičky, která odmítla se o něho starat. A nechala ho ať si poradí i s jeho nemocí. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Tyto peníze potřebuje na zaplacení kauce a nájmu na byt, který může mít. A v klidu se v něm léčit. Já si ho zatím beru do bytu. Kde nemá pro sebe dost prostoru a klidu, protože se tísní se sourozenci v pokoji. Když se vybere větší částka nebo se nevybere tak jak potřebuji, tak částku použiju na léčbu, zakoupení zdravých produktů a všeho spojeného s mým onemocněním a zařízení bytu. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Štědrý dárce
500 Kč  •  8. 11. 2022 9:50
DobroDárce
1 000 Kč  •  13. 10. 2022 13:28

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat