Sbírka ukončena:

Syn, porucha autistického spektra

Vybráno 0 Kč 8 300 Kč
35 000 Kč
 -
6 dárců
Celkem se zapojilo
1 383 Kč
Průměrná výše daru
3 000 Kč
Nejvyšší dar
13 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Syn, porucha autistického spektra

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Monika Repkova
Datum přidání
19. 10. 2022

Představení sbírky

Sbírka by byla pro mého syna, na pomůcky, které by nám pomohlo se naučit soustředit a rozvíjet gramotnost a třeba i začít nějaké slabiky cvičit.

Komu pomůžeme?

Dobrý den, problém nastal po jednom roce, předtím syn mluvil základní slova – máma, nejde, ham, taky tleskal, dělal rukama, říkal říkanky, uměl jíst lžičkou, pil už i z hrníčku, neměl záchvaty, neubližoval si. Je toho spousta co se nám změnilo v noční můru. Je pouze na mléku kendamil, které má jedno na 4 dny za částku 420 Kč a je na jednom druhů příkrmu jako hotovku, jinak nic nejí a nutit se nedá a nesmí jinak má záchvat pláče, bije se do hlavy. Já nabízím, stále zkouším, ale pořád nic. Také pije pouze vodu a pouze z lahvičky, je na plenkách. Problém máme v prostorách – obchody, čekárny zavřené dveře, neznámí lidé. Chtěla bych mu nakoupit pomůcky na rozvíjení motoriky, kompenzační pomůcky, lázně,  terapie. Já jsem do února na rodičovské, měla sem ji pouze na dva roky a do své práce se vrátit nemohu z důvodu 3 směnného provozu. Každý den mu čtu pohádky miluje čísla, písmenka, auta, ale spíše jen kola, která se točí a kouká na ně vleže. Už dva roky jsem bez něj nebyla, v noci se budí 3 krát a i více, chtěla bych někam s ním třeba na víkend, kde jsou takové děti nebo mu ukázat i něco jiného, než jen prostory kolem bytu a doma. Já si bohužel nic nemohu dovolit, proto mi paní z SPC  doporučila poprosit tady, napsat a poprosit Vás tímto o pomoc. Já jsem z dětského doma, kde jsem se dostala ve 13 letech právě kvůli chudobě a už tak jsem si prožila a zažila jaké to je mít hlad a nechci, aby tohle zažil i můj syn na úkor finanční situace. 🥺Předem moc děkuji každému, kdo nám pomůže a budeme moc docházet na terapie, které věřím nám pomůžou být o něco šikovnější a třeba se někdy i domluvíme co potřebuji a chci a co mě trápí, aby mi maminka mohla pomoct a porozumět.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Kompenzační pomůcky na rozvíjení smyslu, motoriky, hmatu, úchopu, rozvíjení řeči, nějaký pobyt, kde by měl možnost poznat děti a naučit se zapojovat. Terapie, které jsou finančně nákladné a většinou to jsou balíčky třeba na 4 krát sezení a pomoci, ale nemohu si dovolit tyhle terapie zaplatit.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
3 000 Kč  •  22. 10. 2022 15:50
DobroDárce
100 Kč  •  20. 10. 2022 21:20
Laskavý dárce
1 000 Kč  •  19. 10. 2022 22:32
Milý dárce
600 Kč  •  19. 10. 2022 22:17
Laskavý dárce
3 000 Kč  •  19. 10. 2022 19:18
Štědrý dárce
600 Kč  •  19. 10. 2022 15:11

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat