Jmenuji se Josef, letos mi bude padesát let. Před devíti lety mě diagnostikovali kvadruparézu. Manželka se po této nemoci se mnou rozvedla a zůstal jsem sám. Tato diagnóza mě odsoudila na dobrovolného vězně, který se může pohybovat jen v prostorách pečovatelského bytu. Rád bych se podíval do města, kde bych si mohl popovídat se známými lidmi. Jsem zdravotně omezený, rozvedený a jediná dcera bydlí 100km od mého bydliště, která občas chodí na návštěvu. Samota je pro mě velmi tíživá. Sám se nikam nedostanu s mechanickým vozíkem, rád bych si sám nakoupil a podíval na různá mě blízká místa, jako k řece. Moc rád bych byl mobilní a zůstal člověkem, který má svoje potřeby a možnost si vybrat, kam může sám bez cizí pomoci dojet.









