Úspěšně vybráno:

Moje narozeninová dobrovýzva pro útulek paní Ireny

Vybráno 0 Kč 4 100 Kč
od 2 dárců
Moje narozeninová dobrovýzva pro útulek paní Ireny
2 dárci
Celkem se zapojilo
2 050 Kč
Průměrná výše daru
3 500 Kč
Nejvyšší dar
Více o této sbírce

Moje narozeninová dobrovýzva pro útulek paní Ireny

Autor
Martina Špačková
Datum přidání
16. 1. 2023

Proč Dobrovýzvu zakládám

Přátelé, vzal mě za srdce příběh paní Ireny, která se na Ukrajině stará o zvířecí válečné sirotky. Ráda bych do svých narozenin 28. 1. přispěla na chod jejího útulku. Půjdete do toho se mnou? Každá koruna se počítá!


Představení sbírky

Jsme Koridor UA a chceme vybudovat studnu a vyslat pomoc pro psí a kočičí útulek paní Ireny v Baltě na Ukrajině. V tomto útulku paní Irena chová přes 120 psů a koček, které sama na své náklady krmí a sterilizuje. Bohužel je už ale v důchodu a její zdraví není nejlepší. V jejím okolí není blízko studna a nejbližší zdroj vody pro paní Irenu se nachází velice daleko. Může se k němu dostat po neupravené a nepohodlné cestičce a vzhledem k tomu, kolik denně musí nanosit vody pro její zvířecí chovance, tak je to velmi namáhavá práce pro její bolavé klouby. 

Komu pomůžeme?

Touto sbírkou pomůžeme paní Ireně v Baltě na Ukrajině zajistit stálý přísun vody pro ní a pro zvířata v útulku vybudování studny a zároveň i dodáme granule pro zvířata v útulku. Pro paní Irenu je to totiž s jejím poměrně malým důchodem velmi náročné se starat o přibližně 120 psů a koček. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze se použijí na vybudování studny na pozemku paní Ireny, na granule pro psy a kočky v útulku a na naftu na dopravení materiálů pro studnu a granulí na Ukrajinu v Baltu k paní Ireně. Vybudování studny pomůžeme paní Ireně mít stálý přístup k vodě a granule jí pomohou nakrmit zvířata na několik dalších měsíců. 

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
3 500 Kč  •  28. 1. 2023 11:26
Milý dárce
600 Kč  •  16. 1. 2023 19:55

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.