Na Ukrajině jsou tisíce lidí s duševními poruchami stále nuceny žít v izolovaných ústavech, což jim brání stát se plnohodnotnými členy společnosti. Každý člověk má přitom právo na podporu v komunitě; neměl by žít zapomenutý za zdmi ústavu.
V minulém roce schválilo ukrajinské Ministerstvo sociální politiky strategii, která předpokládá postupné uzavření institucí a vybudování služeb v komunitě. Je to velmi důležitý krok, zejména v době války, kdy mnoho lidí s postižením bylo evakuováno z okupovaných území a ústavy jsou přeplněné.
Vaše podpora je krokem ke svobodě, důstojnosti a nové budoucnosti. Můžeme společně pomoci změnit životy lidí za zdmi ústavů!










