Každý rok zachraňujeme ne desítky, ale stovky kočiček a koťátek ,které se díky nezodpovědným lidem stále dokola množí. I přestože kastrujeme kde se dá, stále nacházíme zubožená tělíčka malých koťátek, březí maminky, ale i nekastrované kocourky přejeté na silnicích. Ti co mají to štěstí že přežijí, jsou často velmi vážně nemocní a nás stojí jejich léčba velké množství peněz, které získáváme pouze od dobrovolných dárců. Panleukopenie je snad největší strašák kočiček a hlavně koťátka na ni doplácejí bolestivou smrtí opuštěná a zanechána na pospas venku. Ale i další nemoce a úrazy mají na svědomí velké utrpení kočiček, které by nemuselo být, kdyby si lidi konečně uvědomili, že toto vše může zastavit jen kastrace jejich mazlíčků. Víme že nemůžeme zachránit všechny, ale čím víc kočiček se nám podaří vykastrovat, tím je větší naděje, že nebudeme nalézat zubozena tělíčka, kteří jsou odsouzeni na smrt.
