Srí Lanku zasáhla nejhorší přírodní katastrofa od ničivé tsunami v roce 2004. Monzunové deště zesílené tropickou bouří vyvolaly masivní záplavy a katastrofální sesuvy půdy, které uvrhly celou zemi do hluboké humanitární krize. Silnice a infrastruktura jsou zničené a tisíce lidí přišly doslova o všechno. Stovky lidí zemřely. Lidé jsou v mnoha oblastech odříznuti od základní pomoci. Chybí pitná voda a dochází jídlo. Rozhodl jsem se uspořádat sbírku, jejímž cílem je přetvořit zoufalství v naději.
Proč na tom záleží právě mně? Pro mě není Srí Lanka jen další vzdálenou zemí. Srí Lanka byla po mnoho let můj domov a zůstává v mém srdci, neboť jsem tam prožil nejšťastnější roky života.
Jmenuji se Jakub Šimon a aktuálně pracuji jako lékař – psychiatr v Léčebném Ústavu Albertinum v Žamberku. Na Srí Lance jsem ale dohromady strávil 8 let jako buddhistický mnich. Znám její krásnou přírodu, horké slunce, čajové plantáže, kláštery a zapadlé vesnice bez elektřiny. Jako mnich jsem žil z almužny, a vždy jsem byl dojat pohostinností místních lidí a jejich důvěrou v Buddhovo učení o nenásilí, štědrosti a konání dobra. Žil jsem v chudých oblastech a na vlastní oči jsem viděl, jak těžký je tam život i v dobrých časech. Lidé mě vždy podporovali a pomáhali mi.
Tato kampaň je mým osobním způsobem, jak vrátit laskavost, kterou jsem v tomto životě tak často od druhých dostal.









