• Dobročinné sbírky
  • Komerční projekty
  • O nás
  • Dobročinné sbírky
    Pomozte silným příběhům a dobročinným organizacím
    • Dobročinné sbírky
    • Probíhající sbírky
    • Dokončené sbírky
    • O dobročinném crowdfundingu
  • Komerční projekty
    Podpořte dobré nápady a projekty pomocí odměnového crowdfundingu
    • Komerční projekty
    • Probíhající projekty
    • Dokončené projekty
    • O odměnovém crowdfundingu
  • O nás
    • Jak to funguje
    • O nás
  • Přihlášení
  • Začít vybírat
  • Přihlášení
  • Začít vybírat
cover image

Stan Sahara na letní tábor a nové židle do zálesácké klubovny

Vybráno 0 Kčz 38 700 Kč
Předáme
100%
Částky
Stan Sahara na letní tábor a nové židle do zálesácké klubovny
Vybráno 0 Kčz 38 700 Kč
Předáme
100%
Částky

I ten nejmenší dar dá velkou naději

Přispět
Přispět
Dobročinná sbírka Donio
Zakladatel
Renáta Janková
do ukončení
1 měsíc
Datum přidání
11. 2. 2026
Poslední aktualita

20. 2. 2026 9:55

Stan SAHARA pro Bělásky

Naši milí dárci,

deset dní od zahájení sbírky se díky Vám podařilo nashromáždit tolik finančních prostředků, že můžeme na našem letním zálesáckém táboře rozšířit kapacitu našeho „ubytovací zařízení“ pro naše nejmladší zálesáky a pořídit stan SAHARA.

Vaší ochoty investovat peníze na zakoupení tohoto stanu si moc vážíme a děkujeme, že jste s námi a podporujete hlavní myšlenku a cíl Zálesáka, tj. vytrhnout děti a mládež z virtuálního světa mobilů a počítačů, dostat je do přírody a nabídnout rozmanité a všestranné aktivity, hry, netradiční sporty, soutěže či výcvikové programy, které ve svém důsledku nevedou pouze k „zabití“ volného času, ale hlavně formou zážitkové pedagogiky a ekologické výchovy k všestrannému rozvoji osobnosti, lidských postojů, rozšiřování dovedností a znalostí jak o přírodě, tak současném světě.

Přeji Vám pohodové dny 😊 Renča

Představení sbírky

 Vážení přátelé, kamarádi, i vy všichni ostatní, kteří jste nahlédli do této sbírky,

     již jednou jsem se na Vás prostřednictvím platformy DONIO obrátila se žádostí o pomoc. V roce 2024 jsme díky dárcům získali prostředky na zakoupení mobilního chlazení a lorny – pomocníky na zálesácký letní tábor. Pomocníci dostáli svému jménu a díky nim je na táboře vaření jednodušší a pohodlnější. 

      V lednu roku 2024 se Zálesák – středisko Čáslav rozrostl o 3. oddíl Havráňata (děti ve věku 8 – 10 let) a v únoru o 4. oddíl Bělásci (děti ve věku 4 – 6 let).

     Tyto naše nejmladší děti, které mají zájem proniknout do tajů zálesáckých znalostí a dovedností, poradit si s nevšedními výzvami, naučit se spolupracovat a pomáhat, se setkávají jednou týdně na oddílových schůzkách v zálesácké klubovně a cca jedenkrát měsíčně vyráží na jednodenní výpravy. Jednou za čas se konají speciální schůzky, opékání buřtů za klubovnami či jiné společenské aktivity oddílu. 

    Oddílové schůzky Bělásků jsou v průběhu roku tematicky rozděleny a každý týden v měsíci má jiné zaměření. 

  • Zálesácké dovednosti
  • Příroda a ekologie
  • Týmová spolupráce a hry
  • Kreativní činnost, rukodělky, rozvoj osobnosti

     Nejmladší oddíly našeho střediska za dobu své působnosti stihly velké množství akcí, které si můžete prohlédnout v kronice na našich webových stránkách https://caslav.zalesak.org  

    První výprava, které se zúčastnili Bělásci, se jmenovala Výprava na medvěda, děti si nejdříve na ohni uvařily lektvar neviditelnosti, aby po stopách medvěda mohly dojít až do jeho doupěte a odnést si medvědí svačinu.

 …… na další výpravě se děti kromě osvojování nových dovedností pustily i do výroby postýlek pro skřítky ….

 ….. také podnikly výpravu do Země Keltů …..

….. byly na návštěvě v oboře Žleby …..

….. Havráňata podnikla malou speleologickou výpravu …………….

…. společně podnikly výpravu na základnu Obrovka

     Je toho opravdu hodně, co naši nejmladší už zvládli a co všechno se naučili (a to jsem vás nechala nahlédnout jen do malé části).

     Kromě Bělásků a Havráňat je součástí Zálesáka střediska Čáslav 1. oddíl Modřinka (děti ve věku 14 – 18 let) a 2. oddíl B-tým (oddíl dospěláků, kteří primárně zabezpečují chod střediska a podporu akcí dětských oddílů).

U oddílu Modřinka jsou výcvikové programy oddílových schůzek zaměřené na:

  • Přežití v extrémních podmínkách
  • Kreativní aktivity a znalost přírody
  • Zvládání mimořádných situací
  • Tábornickou zručnost a zálesácké dovednosti

     Děti z Modřinky už jsou zkušení zálesáci, které jen tak něco nepřekvapí. Své znalosti a dovednosti mohou v průběhu roku prokázat na různých akcích, např. Zimním zálesáckém výcvikovém táboře (dobrodružný program zaměřený na pobyt v divoké horské přírodě, stopování, zimní táboření a hry),

Choltické kuňce (tradiční závod v tábornických dovednostech),

Camel Trophy (automobilový orientační závod) a dalších. 

Také jim není cizí přiložit ruku k dílu a pomoci ostatním, např. se účastní akce Ukliďme Česko, pomáhají chystat hranici a čarodějnici na pálení Čarodějnic v Čáslavi a pomáhají s úklidem v oboře ve Žlebech.

Ke schůzkám využíváme klubovnu, která byla již před mnoha lety vybavena díky darům a sponzorům. Materiálové vybavení už pomalu dosluhuje a je na hraně životnosti. Největší „zápřah“ mají židle, které bychom rádi vyměnili za nové. 

Bělásci i Havráňata se již po dva roky účastnili letního zálesáckého tábora. Havráňata celý týden a Bělásci v doprovodu rodičů prodloužený víkend. Letošní letní tábor oba oddíly čeká prodloužené dobrodružství a společně s dětmi z Modřinky stráví na táboře celých 14 dní (Havráňata a 7 dní Bělásci).

Kapacita našeho “ubytovacího zařízení” je v tuto chvíli ale nedostatečná a potřebujeme pořídit ještě jeden stan SAHARA. Je to značka, kterou máme vyzkoušenou a víme, že nás v žádném rozmaru počasí nenechá ve štychu. 

 Zálesák – středisko Čáslav je spolek, který hospodaří s prostředky, které získá od svých členů, domovské organizace a z dotací a grantů. V tuto chvíli žádné „přebytečné“ prostředky na zakoupení stanu Sahara a židlí k dispozici nemáme, proto jsem se rozhodla, že vám o Zálesáku zase něco málo napíšu a požádám o finanční podporu.

Komu pomůžeme?

 Zálesáku – středisku Čáslav, který je jedním ze středisek spolku ZÁLESÁK – svaz pro pobyt v přírodě, členské organizace České rady dětí a mládeže a Sdružení sportovních svazů České republiky.

    Středisko Čáslav bylo založeno v roce 2012,náčelníkem střediska je Jenda Šafránek - dlouholetý náčelník oddílů v brněnském středisku, s kamarády zde postupně založili tři dětské oddíly.

     Zálesák – svaz pro pobyt v přírodě je spolek zaměřený na práci s dětmi a mladistvými, na jejich výchovu v přírodě s jejím citlivým využíváním k různorodým a všestranným sportovním aktivitám.

    Hlavním cílem Zálesáka je vytrhnout děti a mládež z virtuálního světa mobilů a počítačů, dostat je do přírody a nabídnout rozmanité a všestranné aktivity, hry, netradiční sporty, soutěže či výcvikové programy, které ve svém důsledku nevedou pouze k „zabití“ volného času, ale hlavně formou zážitkové pedagogiky a ekologické výchovy k všestrannému rozvoji osobnosti, lidských postojů, rozšiřování dovedností a znalostí jak o přírodě, tak současném světě.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

    Peníze budou použity na zakoupení stanu SAHARA na letní zálesácký tábor a nových židlí do zálesácké klubovny.

     Pokud by Vaše finanční příspěvky překročily cílovou částku této sbírky, budou využity na úhradu (nebo částečnou úhradu) zakázky – ušití nové plachty na táborovou jídelnu (stará nám již dosloužila).

  Když by se cílovou částku vybrat nepodařilo, bude primárně zakoupen stan SAHARA a tolik židlí, na kolik budou vybrané peníze stačit. 

   Pokud Vás činnost Zálesáka oslovila a chtěli byste nás podpořit, budeme rádi, když tak učiníte prostřednictvím této sbírky.

     Vážíme si každé koruny, kterou jste ochotni ze svých peněženek (nebo debetních karet) poskytnout a za příspěvky Vám moc děkujeme 😊

     Jestli  Vás mé vyprávění zaujalo natolik, že byste se chtěli stát součástí této fajn party dětí a dospělých, tak budeme rádi, když se k nám přidáte.

     Více informací najdete na webových stránkách: https://caslav.zalesak.org/

     Renča (členka B-týmu a organizátorka)

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Fotogalerie

17
cover image
cover image
cover image

Poslední aktualita

20. 2. 2026 9:55

Stan SAHARA pro Bělásky

Naši milí dárci,

deset dní od zahájení sbírky se díky Vám podařilo nashromáždit tolik finančních prostředků, že můžeme na našem letním zálesáckém táboře rozšířit kapacitu našeho „ubytovací zařízení“ pro naše nejmladší zálesáky a pořídit stan SAHARA.

Vaší ochoty investovat peníze na zakoupení tohoto stanu si moc vážíme a děkujeme, že jste s námi a podporujete hlavní myšlenku a cíl Zálesáka, tj. vytrhnout děti a mládež z virtuálního světa mobilů a počítačů, dostat je do přírody a nabídnout rozmanité a všestranné aktivity, hry, netradiční sporty, soutěže či výcvikové programy, které ve svém důsledku nevedou pouze k „zabití“ volného času, ale hlavně formou zážitkové pedagogiky a ekologické výchovy k všestrannému rozvoji osobnosti, lidských postojů, rozšiřování dovedností a znalostí jak o přírodě, tak současném světě.

Přeji Vám pohodové dny 😊 Renča

Slova podpory

14
P

Petra Chudomelová

1 000 Kč•před 5 dny
Přejeme ať si to v létě užijete ⛺
Á

Ája

300 Kč•před 9 dny
ZÁLESÁK
J

Jana M.

500 Kč•před 12 dny
Skvělý projekt má smysl podpořit a každá kačka se počítá :-)
H

Hana Š.

300 Kč•před 18 dny
Přeji, ať to vyjde a dobrou chuť :)

Pomozte Renče a jejímu týmu změnit tento příběh

main photo image
donation badge

Předáme 100 % částky

I ten nejmenší dar dá velkou naději

Přispět
main photo image

Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.

Vzkazy

P

Petra Chudomelová

1 000 Kč•2. 3. 2026 19:14
Přejeme ať si to v létě užijete ⛺
Á

Ája

300 Kč•26. 2. 2026 20:03
ZÁLESÁK
J

Jana M.

500 Kč•24. 2. 2026 10:55
Skvělý projekt má smysl podpořit a každá kačka se počítá :-)
H

Hana Š.

300 Kč•17. 2. 2026 16:24
Přeji, ať to vyjde a dobrou chuť :)
J

Jakub Juhász

300 Kč•15. 2. 2026 9:12
Jak já vám rozumím :)
J

Jana L.

1 000 Kč•13. 2. 2026 14:03
Na dobrou věc
D

Dobrodárce

300 Kč•13. 2. 2026 4:42
Ať stan i židle dětem dobře slouží 🙂
J

Jiří Miláček

600 Kč•12. 2. 2026 22:52
Díky za vaši práci s dětmi. Posílám příspěvek na táborové vybavení a přeju bezpečný a dobrodružný tábor.😌😉
J

Jana M.

1 500 Kč•12. 2. 2026 14:09
Na dobrou věc
J

Jiří M.

1 000 Kč•11. 2. 2026 17:41
Držíme pěsti při výběru

Tato Dobročinná sbírka je spravována Nadačním fondem Donio

Další příběhy

Naděje pro Jiříka

Naděje pro Jiříka

Vybráno 3 160 764 Kčz 8 000 000 Kč
39 %
Nová

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

dvtv logoforbes logočeská televize logonova logoblesk logo
Dobročinné sbírky
  • Jak založit sbírku
  • Probíhající
  • Dokončené
  • Pravidelný dárce
  • Povodně 2024
  • Pomoc Ukrajině
  • O dobročinném crowdfundingu
  • Dobrozvyk
  • Dlouhodobé sbírky
Komerční projekty
  • Jak založit projekt
  • Probíhající
  • Dokončené
  • O odměnovém crowdfundingu
Pro koho tu jsme
  • Neziskové organizace
  • Firmy
Co je Donio
  • Jak to funguje
  • O nás
  • Kariéra
  • Napsali o nás
  • Výroční zpráva
  • Pro média
  • Kontakt
Užitečné odkazy
  • Časté dotazy
  • Blog
  • Porovnání platforem
  • Veřejná sbírka vs. transparentní účet
  • Zásady ochrany osobních údajů
  • Podmínky Donio
  • Kodex chování Donio
  • Cookies
Mastercard logoVisa logocomponents.PaymentMethodLogos.googlePayApple Pay logo

Od září 2024 Donio s.r.o. vlastní Nadace Livesport.

© Donio 2026

Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.
Esterka a Kuba - pomoc sourozencům po vážné tragédii

Esterka a Kuba - pomoc sourozencům po vážné tragédii

Vybráno 664 600 Kčod 578 dárců
Nová
Pomozme Oli zvládnout léčbu a udržet normální život jejím dvěma synům

Pomozme Oli zvládnout léčbu a udržet normální život jejím dvěma synům

Vybráno 267 319 Kčod 248 dárců
Naděje pro Nelinku a její rodinu

Naděje pro Nelinku a její rodinu

Vybráno 894 836 Kčod 1 613 dárců
Šmudlina se rozšiřuje - pátá etapa

Šmudlina se rozšiřuje - pátá etapa

Vybráno 1 187 231 Kčz 1 240 000 Kč
95 %
Šance pro mláďata divoce žijící zvěře

Šance pro mláďata divoce žijící zvěře

Vybráno 331 728 Kčz 70 320 Kč
471 %
Pomoc pro Karolínu a Josefa po tragické ztrátě rodičů

Pomoc pro Karolínu a Josefa po tragické ztrátě rodičů

Vybráno 1 614 818 Kčod 2 510 dárců
Pomozme Veronice a jejím dětem v nejtěžším boji

Pomozme Veronice a jejím dětem v nejtěžším boji

Vybráno 5 067 995 Kčod 8 605 dárců

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat