Sbírka ukončena:

Sportovní soustředění – Nymburk 2022 (SC JÚ Praha)

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
20 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
17 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Sportovní soustředění – Nymburk 2022 (SC JÚ Praha)

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jakub Drož
Datum přidání
4. 7. 2022

Představení sbírky

Dobrý den,


jmenuji se Jakub Drož (39) a jsem na invalidní vozík upoután od svých 27 let. Okolo 14 let mi ve VFN Praha na Neurologické klinice diagnostikovali nervosvalovou nemoc (dysiumunní neuropatie), dnes již tedy s paraplegií obou DKK a oslabením PHK. Bohužel tento velký boj (usednutí na vozík) jsem prohrál, říkal jsem si v tu chvíli kdysi v hlavě po 13 letech boje, když jsem z měsíce na měsíc přestal chodit. Ale opak je pravdou ve skutečnosti.!!! Někde uvnitř mě je bojovník a hold jsou nějaké překážky, které i jako nechodící invalida musím zvládnout, jiné v dnešní době již s pomocí, či dopomocí asistenta, opatrujících osob. Ale život je i tak krásný…!!! Cílem této sbírky je úhrada mé a mého asistenta na sportovním soustředění paraatletiky v Nymburce (od 31. 07. 2022 – 06. 08. 2022).

Komu pomůžeme?

Potřebná pomoc se týká „mojí maličkosti s mým asistentem“, kterého musím zaplatit také. Jde o sportovní soustředění našeho týmu SC JÚ Praha (sportovní klub Jedličkova ústavu), konkrétně paraatletika. V mém případě je to vždy pro mě nutný pobyt ze sportovní stránky, abych před další sezónou atletických závodů, přes letní prázdniny (škola JÚ je přes prázdniny uzavřena) nevyšel ze cviku na svém vozíku. A mohl tak potom na závodech co nejlépe reprezentovat v oštěpu a kouli. Lidé z našeho týmu reprezentují i náš stát na závodech po světě. 

Moje onemocnění se objevilo naráz zhruba někdy cca okolo 14. roku, mravenčení ve svalech, tehdy pro mě neznámé křeče – spasmus do svalů postupně. Třináct let jsem s mou nemocí dysiumunní neuropatie a dnes tedy s postupem času, let i s paraplegií obou dolních končetin a oslabením pravé horní končetiny. Tehdy jsem to viděl jako konec života, naráz z měsíce na měsíc po 13 letech boje přestat chodit – vše se začít znovu učit jako novorozeně, v mém případě v sedě na vozíku. V této době jsem byl studentem VOŠ Bankovní akademie v Praze. Přihlásil jsem se tehdy ihned na první kurz autoškoly pro handicapované s ručním ovládáním do Přelouče. Po cca pěti měsících jsem se tehdy vrátil na tehdejší svou pracovní pozici u České pošty v Praze. Vedoucí pobočky o mě moc stála i s vozíkem. Dělal jsem svou veškerou práci jako před tím, když jsem chodil. Vydrželo to ale bohužel následujících šest měsíců, propuštění pro tzv. nadbytečnost. A od té doby válčím tak nějak i se zaměstnáním, brigády, abych se mohl nějakým způsobem zapojit do denního dění lidí a neseděl doma na zadku ve vozíku. Pamatuji si, že členové mojí rodiny, přátelé měli spíše co dělat s tím se vyrovnat s vozíkem kvůli mě samotnému – museli se tak učit společně postupně se mnou. Ale vše jsme nějak tak zvládli. Nyní bydlím v pronajatém bytě na Praze 5 (Hlubočepy) sám, čili z invalidního důchodu a za pomoci mých ošetřujících osob, přítele z příspěvku na péči, mobility vše finančně utáhnout. Jsem ale svým způsobem rád, že jsem v Praze, kde mám vše potřebné po ruce (sport, lékaři, dostupnost na MHD kromě vozu) a rodinu kousek v Sázavě a blízké po Praze, či okolo Prahy.
Pobírám tedy invaliditu třetího stupně a příspěvek na péči třetího stupně. Současně nyní vedu ještě boje o finance na nový aktivní invalidní vozík se zařízením, kdy mi byla sdělena cena mého doplatku cca skoro 70.000 CZK se vším všudy, sháním přes nadace a zdravotní pojišťovnu – z celkových cca 120.000 CZK (mechanický aktivní vozík).
Nerad si na něco někde stěžuji, ale někdy si říkám, kdybych tak mohl být zdráv a pořád v dnešní době neřešit hlavně i finanční situaci.  Sportovní klub letos kvůli financím všem sportovcům s jejich osobními asistenty tento sportovní pobyt v Nymburce neuhradí, nejsou peníze např. od svazu, jakožto všude. Čili jsem Vás moc chtěl poprosit o pomoc se tohoto sportovního soustředění i se svým asistentem zúčastnit. Sportovní soustředění je od 31. 07. 2022 – 06. 08. 2022 se závody s tím spojené. Jedná se o částku
14.400 CZK.....!!!

Jak já říkám: „Atletika v JÚ mi ukázala, že sportem mohu té nemoci dávat na prdel, dále se s ní prát a nesedět na prdeli a čekat na oslabení těla vůbec.“ Prostě po tom, co jsem nějakým způsobem přestal chodit, pořád ve mě naráz od té doby je nějaký adrenalin v žilách. Okusil jsem na vozíku s naším trenérem i slaňování skály v Jižních Čechách, či slaňování Vyšehradské stěny v Praze okolo Jedličkova ústavu. Moc rád bych se sportovně i nadále nějak rozvíjel, zlepšoval ve své disciplíně (koule, oštěp), abych do budoucna měl i výsledky třeba na reprezentaci ČR například. Věřím, že mě nemoc neporazí úplně, nedám se jen tak – bojovat dokud to jde.!!! 

Můj běžný den třeba v současnosti probíhá tak, že si obstarám po bytě a v kuchyni co sám zvládnu (úklid, apod.), zbytek s dopomocí ošetřující osoby. Protože momentálně nemám opět práci, brigádu, vypravím se většinou ven na procházku se dvěma psíma holčičkama, které mě opravdu hlídají, střeží. Pořádně se s nimi pokud možno venku utahat, dokud je pěkné počasí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou sloužit na úhradu mého týdenního pobytu a mého asistenta z SC JÚ Praha  (31. 07. 2022 – 06. 08. 2022), bez kterého by to v určitých situacích ani (zdravotní asistence) to sportovní soustředění nešlo. Jedná se o částku 14.400 CZK tedy. Finance budou dobře uloženy do sportovního rozvoje mojí maličkosti v Jedličkově ústavu, pokud to tak mohu říci.
---
– Peníze v hodnotě 14.400 CZK poslouží k proplacení zálohové faktury SC JÚ Praha za sportovní soustředění Nymburk 2022 (já + asistence) v termínu 31. 07. 22 – 06. 08. 22.
Pokud by se vybralo méně, či více finančních prostředků? (Finance se použijí podle určité výše na pobytové soustředění 2023 Buková, Nymburk, či bych peněžní prostředky využíval na pohonné hmoty do automobilu, autobusové dopravy klubu na závody dle příslušného rozpisu SC JÚ Praha).
Pokud bych náhodou zdravotně do budoucna nemohl již závodit v clubu SC JÚ Praha v atletice a vybralo by se tedy také méně, či více finančních prostředků, než bych nyní potřeboval (14.400 CZK – Nymburk 2022)? – Peněžní prostředky bych převedl v takovém případě do budoucna na bankovní účet SC JÚ Praha, aby dále sloužili dobré věci.

 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
1 000 Kč  •  5. 7. 2022 9:56

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat