Dobrý den,
jmenuji se Michal Lepka, jsem předsedou školské rady při Základní škole speciální v Blansku. Jsem také otec jednoho z dětí navštěvující tuto školu. Přemýšlel jsem, jak mohu alespoň malým zrnkem pomoci dětem, které ji navštěvují. Rozhodl jsem se spojit moji zálibu – motorku s možností udělat něco pro samotné děti. V minulosti jsem pořádal motosraz Motoden za úsměvem, kdy motorkáři navštívili děti s postižením. Úmyslem motorkářů bylo zanechat úsměv na tváři dětí a případně jim přispět na charitativní účet při škole.
Tento rok bych chtěl požádat o pomoc nejen motorkáře. Chtěl bych oslovit právě Vás, tebe :-). Troškou, kterou přispějete, můžete pomoci a vytvořit tak úsměv na tváři dětem, jejichž životní cesta je od samého začátku o něco složitější. Tyto děti musí denně překonávat překážky, které většina z nás nikdy nezažije. Přesto – nebo právě proto – v sobě mají nesmírnou sílu, odvahu a schopnost radovat se z maličkostí, které mnozí z nás berou jako samozřejmost.
Ne každý den je pro děti snadný. Někdy je cesta do školy náročná. Někdy je i úsměv vzácný. Ale právě každý jeden úsměv, který se podaří vykouzlit, má obrovskou cenu. A právě o to nám jde…
Tato základní škola je bezpečným místem, kde 35 dětí s různým postižením každý den objevuje svět, učí se žít i smát. Každé z nich svým tempem, svým vlastním způsobem. K tomu jim napomáhají učitelé, asistenti. Každý se snaží láskyplně posouvat každé dítko dál a dál. Za toto jim patří velké díky.









