• Dobročinné sbírky
    Pomozte silným příběhům a dobročinným organizacím
    • Dobročinné sbírky
    • Probíhající sbírky
    • Dokončené sbírky
    • O dobročinném crowdfundingu
  • Komerční projekty
    Podpořte dobré nápady a projekty pomocí odměnového crowdfundingu
    • Komerční projekty
    • Probíhající projekty
    • Dokončené projekty
    • O odměnovém crowdfundingu
  • O nás
    • Jak to funguje
    • O nás
  • Přihlášení
  • Začít vybírat
dvtv logoseznam zprávy logočeská televize logonova logoblesk logo
Dobročinné sbírky
  • Jak založit sbírku
  • Probíhající
  • Dokončené
  • Pravidelný dárce
  • Povodně 2024
  • Pomoc Ukrajině
  • O dobročinném crowdfundingu
  • Dobrozvyk
  • Dlouhodobé sbírky
Komerční projekty
  • Jak založit projekt
  • Probíhající
  • Dokončené
  • O odměnovém crowdfundingu
Pro koho tu jsme
Mastercard logoVisa logoGoogle Pay logoApple Pay logo

Od září 2024 Donio s.r.o. vlastní Nadace Livesport.

© Donio 2026

  • Neziskové organizace
  • Firmy
Co je Donio
  • Jak to funguje
  • O nás
  • Kariéra
  • Napsali o nás
  • Výroční zpráva
  • Pro média
  • Kontakt
Užitečné odkazy
  • Časté dotazy
  • Blog
  • Porovnání platforem
  • Veřejná sbírka vs. transparentní účet
  • Zásady ochrany osobních údajů
  • Podmínky Donio
  • Prohlášení o přístupnosti
  • Kodex chování Donio
  • Cookies
cover image

Společně podpořme Petru s autismem

Vybráno 0 Kčz 24 000 Kč
Společně podpořme Petru s autismem
Vybráno 0 Kčz 24 000 Kč

I ten nejmenší dar dá velkou naději

Přispět
Přispět
Dobročinná sbírka Donio
Zakladatel
Daniel Palička
do ukončení
60 dnů
Datum přidání
16. 6. 2026

Představení sbírky

Vážení přátelé, rodino a lidé s dobrým srdcem,

nikdy by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy budu muset žádat o pomoc tímto způsobem, ale dnes se na vás obracím s prosbou, která mi může skutečně pomoci.

Jmenuji se Daniel a jsem otec tří dětí, dvou chlapců a jedné dcery. Moje dcera Petra má diagnostikovanou poruchu autistického spektra (diagnóza atypický autismus) se středně závažnou poruchou vývoje intelektu a narušením funkčního jazyka a řeči.

Rád bych své dceři dopřál v letošním roce pobyty s autisty (týdenní a jeden víkendový), ale bohužel mi má finanční situace neumožňuje tyto pobyty uhradit. Víkendový pobyt stojí 8 500 Kč bez vedlejších výdajů a týdenní tábor přibližně 13 000 Kč. Bohužel s platem a výdaji na tři děti nejsem schopen takovou částku našetřit.

Jedná se o jeden víkendový pobyt (začátek října) a týdenní pobyt (červenec), rád bych, aby se moje dcera mohla těchto pobytů i v letošním roce účastnit. Při všech pobytech jsou k dispozici asistenti, kteří se starají o klienty 24 hodin denně a připravují jim program na míru. Nezbytnou součástí pobytu je i zdravotní dohled zdravotníka. Ceny pobytu jsou bohužel vysoké a to díky tomu, že si částečně hradíme asistenta, který je po celý pobyt k dispozici dítěti/klientovi.

Komu pomůžeme?

Má dcera Petra ráda prohlíží obrázky, knihy, časopisy, skládá puzzle (pokud není kompletní, zlobí se), maluje či vybarvuje obrázky (dokáže pojmenovat některá zvířátka jednoduchými slovy a citoslovci), chodí na procházky (občas se dokáže vzepřít a odmítá jít), ráda se koupe (plavat neumí, je potřeba ji hlídat a jít s ní do bazénu) či se jen tak houpe na houpačce. Kouká na YouTube na kreslení, pořady a omalovánky o autech, letadlech a pohádky. Ráda stříhá obrázky, ale neumí rozlišit, co je třeba vystřihnout, a často vystřihne vše, co vidí, ale obrázek potom nelze složit a dokáže se u toho rozzlobit, proč obrázek nešel složit. 

Náplň pobytu:

  • Canisterapie – druh terapie, při které se využívá kontakt se psem pro zlepšení psychického i fyzického stavu. U autistů pes může plnit roli prostředníka mezi jejich světem a okolím.
  • Muzikoterapie – mnoho autistů lépe vnímá rytmus a melodii než mluvené slovo. Pomáhá to uvolnit se, komunikovat a navazovat kontakt.
  • Animoterapie – využívá kontakt se zvířaty (psi, kočky, koně, králíci, morčata) k posílení fyzického a psychického zdraví.
  • Výlety po okolí
  • Bazén
  • Sportovní, tvořivé i zábavné aktivity
  • Návštěva smyslové zahrady, zvířat, hřišť, a jiné

Tento pobyt by Petře pomohl v socializaci, samostatnosti a poznání nových lidí. Aktivity a celkově změna prostředí by ji mohly posunout a naplnit její potřeby.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na zaplacení jednoho víkendového pobytu a jednoho týdenního pobytu s autisty v tomto roce. Pobyt je organizován neziskovou organizací a o klienty se starají asistenti a dobrovolníci bez nároku na finanční ohodnocení. Jedná se o jejich čas, který věnují právě těmto dětem a snaží se uspokojit jejich potřeby a dopřát jim nové zážitky.

Z darů by se financovalo ubytování, strava, pitný režim, cestovné a další výdaje (výlety, bazén, aj.). Dále se budou hradit terapie jako canisterapie, muzikoterapie a animoterapie, které jsou součástí pobytu.

Pokud by se nepodařilo vybrat celou částku, rád bych alespoň uhradil týdenní pobyt v červenci. V případě přebytku by se peníze použily na další výdaje spojené s těmito pobyty.

Každý dar nás přiblíží k cíli. I sdílení na sociálních sítích pomůže. Vaše podpora je pro nás darem a nadějí.

Děkujeme!

S úctou a láskou dcera Petra a otec Daniel Paličkovi

Pomozte Petře změnit tento příběh

main photo image
donation badge

Předáme 100 % částky

I ten nejmenší dar dá velkou naději

Přispět
main photo image

Snadná, rychlá a důvěryhodná pomoc

Všechny sbírky ověřujeme. Kontrolujeme lékařské zprávy i další doklady.
Předáváme 100 % vybrané částky. Nebereme si žádné provize ani poplatky.

Tato Dobročinná sbírka je spravována Nadačním fondem Donio

Podpořte projekt a získejte atraktivní odměnu

Po skončení sbírky ověřujeme, že pomoc opravdu dorazila - kontrolujeme i účtenky a faktury.

Další příběhy

Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vraťme Páju do života: Bojovník s boreliózou potřebuje šanci na léčbu v Německu

Vybráno 1 366 682 Kčz 1 140 000 Kč
119 %
Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Pomoc pro Pavlínu k životu bez bolesti a být tu pro dceru

Vybráno 823 930 Kčz 4 500 000 Kč
18 %
Nová
I příroda potřebuje dobré právníky: Kuba na Oxford

I příroda potřebuje dobré právníky: Kuba na Oxford

Vybráno 307 031 Kčz 1 560 000 Kč
19 %
Končí za 7 dnů
Lepší život pro Dorianka

Lepší život pro Dorianka

Vybráno 701 586 Kčz 2 000 000 Kč
35 %
Eričky poslední měsíce

Eričky poslední měsíce

Vybráno 299 119 Kčod 412 dárců
Maminka je po nehodě v nemocnici, buďme oporou pro Lucase a jeho bratra

Maminka je po nehodě v nemocnici, buďme oporou pro Lucase a jeho bratra

Vybráno 1 460 002 Kčod 2 304 dárců
Nový začátek pro sourozence Hanku (16) a Honzu (22) po ztrátě rodičů

Nový začátek pro sourozence Hanku (16) a Honzu (22) po ztrátě rodičů

Vybráno 190 330 Kčod 152 dárců
Leontýnka znovu bojuje s nádorem

Leontýnka znovu bojuje s nádorem

Vybráno 1 910 706 Kčod 2 979 dárců

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat