Jmenuji se Tadeáš Tobiška a je mi 15 let.
Narodil jsem se o něco dříve než jsem měl, s bráchou jsme přišli na svět ve 35. týdnu těhotenství. Po porodu vše vypadalo dobře, až v sedmi měsících při jedné z pravidelných kontrol řekli doktoři, že to nebude nikdy dobré. Naši se ale rozhodli, že to nevzdají. Cvičení, cvičení a zase cvičení – rehabilitační pobyty, léčebné pobyty, hyporehabilitace, individuální rehabilitace – Vojtova metoda, Bobath koncept, Therasuit, nácvik soběstačnosti a spousta dalšího, prostě samé cvičení. Díky tomu se dokážu sám najíst, umím si říct co chci i co se mi nelíbí. Doktoři kdysi řekli, že budu jen ležet, nenajím se a nic nezvládnu. Já přitom už „chodím“ do školy – teď navštěvuji Jedličkův ústav, jsem v 7. třídě. Začínám přemýšlet, kam půjdu na střední.


Jezdím na speciálně upraveném kole, „chodím běhat“ s nadšenci, kteří se staví na start ať už Zombie Run, Birell Běh na 10 km Praha, ½ Maraton nebo i Pražský Maraton. Sám jsem dříve zvládal Spartan Speciál. Občas si jdu kondičně zajezdit na koni. S rodiči jezdíme hodně na výlety do přírody.







