Úspěšně vybráno:

Speciální židlička pro Matyáška

Vybráno 0 Kč 16 978 Kč
16 978 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
16 978 Kč
Průměrná výše daru
16 978 Kč
Nejvyšší dar
13 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Speciální židlička pro Matyáška

Vybráno 0 Kč 16 978 Kč
16 978 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Nova pomáhá
Datum přidání
15. 3. 2023

Představení sbírky

Maminka Matyáška nás požádala o pomoc s financováním židličky pro svého syna, který se narodil předčasně na 29+3tt s DMO. Syn bohužel sám nesedí a pro kvalitnější fungování, hraní si a částečné samostatnosti v jídle potřebuje speciální židličku. Z velké části židličku hradí pojišťovna, ale je zde doplatek. Proto nás požádala o finanční pomoc. Se synem zůstala sama a podpora by jí moc pomohla.

Komu pomůžeme?

Tříletý Matyášek se narodil na 29+3tt. Od začátku to byl velký bojovník, vše mu šlo skvěle, až po měsíci přišla paní doktorka, že se na ultrazvuku hlavičky našla cysta a že se bohužel neví, jak velké poškození to pro něj bude znamenat. Od té chvilky jeho maminka začala s Matyáškem bojovat za co nejlepší možný výsledek a bojuje stále. Zůstala s ním sama, ale naštěstí má skvělou rodinu, která jí hrozně moc pomáhá. Matyášek jezdí každý týden, někdy i třikrát za týden, cvičit Vojtovu metodu do Prahy. Jeho maminka se snaží s Matyáškem dělat úplně vše co ostatní děti, i když je to někdy složitější, ale zapojuje ho do normálního života. Jezdí s ním i na hory, kde jezdí na sáňkách a vždy, když mu vymýšlí něco, co může dělat s ostatními dětmi, tak je z toho nadšený.

Po skončení rodičovské dovolené s ním maminka zůstala doma, aby se mohla co nejvíce věnovat jeho rozvoji, abys s ním mohla jezdit cvičit, mohla s ním 4× za den cvičit i doma.. ale bohužel zatím má od státu nárok jen na příspěvek 6.600Kč PNP a 900Kč na mobilitu, což na dnešní dobu není mnoho.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky budou použity na doplacení speciální židličky, kterou Matyášek potřebuje, aby mohl fungovat. Matyášek sám bez pomoci nesedí a pro kvalitnější fungování, hraní si a částečné samostatnosti v jídle potřebuje právě tuto speciální židličku, kterou sice z velké části hradí zdravotní pojišťovna, ale i tak je zde doplatek.

Doplatíme židličku, aby si Matyášek měl kde hrát, učil se v ní sám najíst a alespoň trochu mu to ulehčilo v rozvoji a běžných aktivitách. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
16 978 Kč  •  16. 3. 2023 8:19

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat