Česká federace Spastic Handicap, z.s. / Cerebral Palsy Czech Sports Federation

Od roku 1992 pomáháme našim spoluobčanům se spastickým postižením. Za 30 let existence se nám podařilo vychovat nejen paralympijského vítěze ve sportu BOCCIA, ale i mnoho osobností, které uspěly v profesním a společenském životě.

1 Vytvořených sbírek
99 040 Kč Celkem vybráno

Ukončené sbírky

Více o organizaci

Česká federace Spastic Handicap je sportovní svaz, právní formou spolek, který svou činnost pro handicapované sportovce vykonává již od roku 1992. Zaměřujeme se především na spasticky postižené, tedy sportovce s převážně vrozenými pohybovými vadami, zejména pak následkem mozkové obrny. Spasticita (chorobně zvýšené svalové napětí) je zde hlavním průvodním jevem.

Jsme členem Českého paralympijského výboru a Unie zdravotně postižených sportovců České republiky. Jsme také členem a jediným zástupcem pro Českou republiku v mezinárodní organizaci spasticky handicapovaných CPISRA, která patří k zakládajícím členům Mezinárodního paralympijského výboru. V roce 2013 jsme se stali řádnými členy nově vzniklé Mezinárodní federace sportu boccia BISFed.

V registrovaných tělovýchovných jednotách a klubech nabízíme  handicapovaným možnost seznamovat se s různými sporty, které jsou pro ně vhodné z hlediska jejich postižení, organizujeme samozřejmě řadu akcí, kde si mohou tyto sportovní aktivity vyzkoušet. Pokud u některých jedinců přerůstá jejich zájem za hranice rekreačního sportu či využití volného času, snažíme se jim zajistit vhodné podmínky pro trénink, materiální vybavení, odborné vedení a účast na vrcholných domácích i zahraničních soutěžích. Starost o perspektivní jedince pak přebírají specializované sportovní týmy v reprezentačních kádrech různého stupně. Snem každého handicapovaného sportovce je mimo účasti na Mistrovstvích světa a Evropy, především účast v Paralympijských hrách. Je to však dlouhá cesta. Federace se snaží sportovcům na této cestě maximálně pomoci a to ve všech oblastech tak, aby měli všechny možnosti svého cíle dosáhnout.

Největší pozornost v naší federaci je věnována paralympijským sportům, které naši členové provozují na mezinárodní úrovni. Jsou jimi atletika, boccia, cyklistika, lukostřelba a alpské lyžování. V těchto sportech se naši členové připravují od svých začátků až po vrcholovou úroveň, na které naši sportovci reprezentují Českou republiku na  významných  sportovních akcích typu mistrovství světa a paralympijských her. Naše činnost se samozřejmě nezaměřuje jen na výkonnostní sport, ale značnou část úsilí věnujeme rekreačním formám sportovního vyžití všech našich členů, stejně tak jako snahám o jejich začlenění do majoritní společnosti.

Rychlé kontakty

Web: https://www.spastic.cz/
E-mail: info@spastic.cz

Sociální sítě