Sbírka ukončena:

Peníze na provozování Vodní záchranné služby Rescue z.s

Vybráno 0 Kč 300 Kč
od 1 dárce
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
300 Kč
Průměrná výše daru
300 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Peníze na provozování Vodní záchranné služby Rescue z.s

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
8. 5. 2023

Představení sbírky

Rád bych Vám představil nově vzniklý spolek
Vodní Záchranná Služba RESCUE z.s 
se sídlem K dolům 200/13 Praha 14000

Z podstaty názvu našeho založeného spolku si plně uvědomuji, že naše činnost zajištění kvalitních služeb, případně vzdělávání dalších osob v poskytovaní první pomoci nelze bez kvalifikovaných a zkušených instruktorů, stejně tak bez potřebného materiálních a finančního zajištění. 
Náš spolek Vodní Záchranná Služba RESCUE z.s spolupracuje s akreditovanými instruktory MŠMT, kteří zároveň aktivně působí jako instruktoři první pomoci u Policie České republiky. Vodních ploch v ČR je mnoho a my se snažíme o jejich pokrytí, aby nedocházelo ke zbytečným ztrátám na životech při jejich užívání. Náš spolek, ale nefunguje jen na vodních plochách, ale i v jejich přilehlých částech. Kdy provádíme dobročinné akce, vzdělávání a staráme se o likvidace živelných pohrom. Učíme od těch nejmladších po nejstarší, jak můžou zachránit lidský život a jak se chovat ve vodě a její blízkosti. Zasahujeme při povodních, ale i nepřízni počasí, kdy je potřeba se vypořádat s jejich následky. Spolek jsem založil a provozuji, aby bylo víc bezpečí na našich vodných plochách. 

Komu pomůžeme?

Pomůžete Vodní Záchranné Službě RESCUE z.s na provoz a financování její činnosti při záchraně lidských životů a majetku. Nákupu nové a účinnější techniky a její další rozvíjení a rozšiřování působení.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze bychom chtěli použít k opravě již zakoupeného člunu od povodí. Dále bychom chtěli zakoupit AED přístroj vyšší kvality a jeden cvičení na výuku a školení. Zdokonalit naší výbavu pro potápěče a další výbavu pro záchranu lidských životů. Nákladů na pohonné hmoty a udržování vybavení a techniky v tom nejlepším stavu. Spolek, všechnu techniku a vybavení jsem založen a nakoupil čistě z vlastních. V téhle těžké době, kdy vše zdražilo a my se chceme rozvíjet, rozrůstat a provádět dobročinné akce tak už potřebuji pomoct. Proto zkouším tuto alternativu. Děkuji za celý Team.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
300 Kč  •  12. 5. 2023 19:11

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat