Sbírka ukončena:

Sluchadlo pro Naděnku

Vybráno 0 Kč 1 650 Kč
8 500 Kč
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
413 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Sluchadlo pro Naděnku

Vybráno 0 Kč 1 650 Kč
8 500 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
SPC Liberec
Datum přidání
27. 6. 2022

Představení sbírky

Naďa je usměvavá dívenka s těžkou vadou sluchu kompenzovanou sluchadly. Bohužel jedno sluchadlo ztratila a rodina si nemůže dovolit koupit nové. 

Komu pomůžeme?

Sbírka pomůže Naděnce, která se narodila společně se svým bratrem dvojčetem Zdeňkem v roce 2012.  Obě děti trpí těžkou vadou sluchu. U dívky je sluchová vada kompenzovaná sluchadly oboustranně. K tomu se pojí  symptomatické narušení řeči a opoždění i v ostatních oblastech vývoje. Sluchový hendikep má zásadní vliv na osvojování gramotnostních dovedností Nadi. Vzhledem k míře speciálních vzdělávacích potřeb se dívenka vzdělává ve speciálním školství a také dochází do speciálně pedagogického centra pro děti s vadami řeči a sluchu v Liberci. Proto, aby se jí dařilo ve škole i v běžném životě, potřebuje nosit obě sluchadla současně. Před časem Naďa jedno sluchadlo bohužel nedopatřením ztratila. Proto prosíme dárce o vybraní částky 8 500 Kč na nové sluchadlo, protože tuto částku nemá rodina možnost z finančních důvodů uhradit. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze ze sbírky budou použity na úhradu sluchadla, které Naďa urgentně potřebuje. Pokud by se vybrala větší finanční částka, rodina by ji využila na úhradu běžných denních potřeb dívenky, například na školní pomůcky nebo oblečení. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
500 Kč  •  22. 8. 2022 9:25
Velkorysý dárce
50 Kč  •  14. 8. 2022 19:30
DobroDárce
100 Kč  •  1. 8. 2022 9:06
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  13. 7. 2022 17:55

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat