Sportovní klub vozíčkářů Praha, z. s.

Náš klub se věnuje vytváření dobrých podmínek pro sport lidí s tělesným handicapem. Máme nejširší nabídku sportovních aktivit pro tyto osoby po celé České republice. Sportujeme na rekreační i vrcholové úrovni.

2 Vytvořených sbírek
21 466 Kč Celkem vybráno

Ukončené sbírky

Více o organizaci

Náš klub se věnuje vytváření dobrých podmínek pro sport lidí s tělesným handicapem. Máme nejširší nabídku sportovních aktivit pro tyto osoby po celé České republice. Sportujeme na rekreační i vrcholové úrovni. Jsme tu již 30 let a za tuto dobu jsme se rozrostli z malé organizace stolního tenisu vozíčkářů na silnou organizaci nabízející sedm sportů pro členy z celé ČR. Mezi naše sportovní oddíly patří: stolní tenis, tanec, lyže, potápění, florbal, orientační závod a outdoor. 

Sport a aktivní život pomáhá lidem s handicapem získat sebevědomí, přátele a smysluplnou náplň života. Je podstatný nejen pro dobrou fyzickou kondici, ale velmi posiluje i psychiku a vrací lidi zpět k plnohodnotnému životu. Zapojuje je do běžné společnosti. Bohužel sport handicapovaných je mnohonásobně dražší než sport zdravých. Proto náš klub členům zajišťuje nutnou sportovní a osobní asistenci na všechny naše sportovní akce, na tréninky a na sportovní soutěže. Velmi drahé je speciální sportovní vybavení, které vozíčkářům na našich akcích půjčujeme. Naše činnost se stále rozrůstá a přibývá nám aktivních členů, kteří se rozhodli svůj handicap překonat pohybem. Žijeme pohybem. Tak jako Vy.