Jsem maminka tří dětí a milovnice zvířat. Vždy jsem se snažila pomáhat ostatním, ať už lidem, nebo zvířatům. Můj život nikdy nebyl jednoduchý, snažila jsem se vše zvládnout sama, ale nyní mě životní osudy donutily konečně požádat o pomoc i pro sebe.
V poslední době jsem zažívala těžká období – ztrátu blízkých, nedávné úmrtí koníka na koliku, větší nedoplatek za elektřinu a nyní po skromných Vánocích ještě požár.
Těžko se žádá o pomoc, ale tato poslední událost, kdy u nás v noci vzplál oheň a začalo hořet, mě nutí požádat o podporu při obnovení bydlení. Jako samoživitelka nemám žádné prostředky na opravu zničené domácnosti a vzhledem k mé finanční situaci nebyla nemovitost bohužel pojištěná.
Oheň vznikl v noci, zřejmě od odlétlé jiskry při posledním přikládání, která zapálila dřevo nachystané u kamen. Naštěstí dcera kvůli kouři nemohla dýchat, všechny probudila a hasiči byli na místě během několika minut. Škoda na majetku není velká, nicméně celý dům je prokouřený, cítit spáleninou a nelze jej obývat. Je nutné strhnout strop, opravit rozbitá okna, vyměnit podlahy, zásuvky a oškrábat stěny v celém domě.
Děti již opustily nemocnici, kde byly hospitalizovány kvůli nadýchání kouře. V současné době našly azyl u babičky a sestry, avšak je nutné co nejdříve uvolnit jejich byt.
Tímto bych ráda poprosila dobré lidi, kteří mají možnost nám pomoci s rychlým návratem domů, o zaslání jakékoliv částky, která nám velmi pomůže.
Zaplacení čehokoliv je nad mé síly, neboť jsem na vše sama. Zvýšené zálohy na elektřinu a splátkový kalendář nám již nedávají žádnou možnost financování oprav domu.
Hasičský likvidátor vyčíslil škodu na 100 tisíc korun. Pokud by se podařilo vybrat vyšší částku, využili bychom ji na pořízení nezbytného vybavení vyhořelé části domu.
Největším darem pro mě je, že mám své děti živé a zdravé, i když na zážitek z hořícího domu nikdy nezapomenou. Velmi si vážím pomoci shůry, že náš dům byl zachráněn včas.
Upřímně děkujeme všem, kteří se na této sbírce podílejí, za povzbudivá slova soucitu a podpory. S velkou vděčností děkujeme za pomoc s návratem domů – já i mé děti.












