Úspěšně vybráno:

Pomohli jste Šimonkovi na cestě k samostatnosti a lepšímu životu

Vybráno 0 Kč 164 121 Kč
133 300 Kč
 -
199 dárců
Celkem se zapojilo
825 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
91 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Pomohli jste Šimonkovi na cestě k samostatnosti a lepšímu životu

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Jana Magerová
Datum přidání
15. 11. 2023
Poslední aktualita

1. 3. 2024 10:09

Poslední aktualita a poděkování

Zdravíme všechny dobré lidi.

Sbírka je ukončena a my posíláme informace, jak se Šímovi daří. :-)

Šimonek v předchozích dnech zdárně překonal plané neštovice a teď už opět chodí do školky a také poctivě rehabilituje v Arcadě.

V květnu máme naplánovaný pobyt v lázních Klimkovice se speciálním programem Reha Motion a již teď se těšíme. :-)

Děkujeme Doniu za možnost uskutečnit sbírku a všem dárcům za štědrost. 

S přáním všeho dobrého

Šimonek s rodinou.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Ahoj! Jsem usměvavý kluk, který spěchal na svět a narodil jsem se předčasně jako miminko do dlaně. Brzké narození mi způsobilo mnoho obtíží, proti kterým neustále statečně bojuju. Pomůžeš mi s tím i ty?

Komu pomůžeme?

Šimon začal svůj příběh v listopadu 2019, kdy se dostal na svět akutním císařským řezem tři měsíce před plánovaným termínem porodu. Vážil pouhých 680 g a měřil 25 cm a od začátku bojoval o život. Nemohl se sám nadechnout a museli ho 6 minut resuscitovat. Tohle ovšem nebyl jeho poslední boj o život.

Během pobytu v inkubátoru prodělal 2 sepse, dostal několik transfuzí krve, dělali mu lumbální punkci a musel podstoupit laserovou operaci očiček kvůli retinopatii. Dlouho ho trápili dechové potíže a plicního ventilátoru se mu zbavovalo špatně, ale nakonec to zvládl. S námi domů mohl jít po dlouhých 95 dnech.

Bohužel se na nás štěstí neusmálo a Šimi má díky předčasnému narození kombinované postižení. Ještě v porodnici se ukázalo, že je prakticky hluchý. 

Poté jsme zjistili, že má zhoršený zrak a pro vysoké dioptrie (-17 a –13), špatně vidí do dálky.

Po magnetické rezonanci v roce 2021 bylo také zjištěno poškození mozku, které způsobilo spastickou kvadruparézu (Dětská mozková obrna), která víc zasáhla nožičky. K tomu se vážou i problémy, které má s kyčlemi, pro které nemůže trénovat chůzi a stoj, tak jak by potřeboval. Tyto problémy budou pravděpodobně vyžadovat další operace.

Kvůli tomuto kombinovanému postižení, je celkový vývoj našeho chlapečka značně opožděný. Přesto už dokáže lézt po čtyřech, zvládne se udržet v sedu a také se dostane do vysokého kleku u nábytku. V postýlce se zvládne postavit a snaží se ji obcházet. Jinde, ale pokusy o obcházení nezkouší, chůzi tedy nezvládá.

Šimi je zcela závislý na naší péči. Celodenně nosí plenky, potřebuje značnou asistenci u jídla a pití a sám se neobleče ani umyje.

Abychom snížili dopady sluchového postižení, podstoupil Šimča v květnu 2022 operaci, kdy mu za pravé ouško byl implantován kochleární implantát. Říjnu 2023 dostal implantát i za levé ouško.

První implantace Šimonkovi velice pomohla. Sice zatím nemluví, ale začal žvatlat a někdy řekne ˶máma ˜ či ˶bába˜ . Krásně reaguje na zvuky, což před implantací vůbec nedělal. Zlepšilo se také porozumění toho, co po něm chceme.
Zatím s ním tedy pracujeme na alternativním způsobu komunikace
a používáme znakový jazyk a fotky předmětů a činností. Šimon tímto způsobem může částečně vyjadřovat své potřeby a přání.

Pro korekci vady oči nosí Šimon kontaktní čočky nebo brýle. Díky tomu, může lépe poznávat svět okolo sebe. 

Šimi také pravidelně rehabilituje. Denně dochází do Rehabilitačního stacionáře v Ostravě – Porubě, kde mu dostává skvělé péče. Navíc s ním chodíme cvičit i do centra Arcada, kde probíhají neurorehabilitace. Šimon 2× do roka absolvuje pobyt v lázních Klimkovice, kde mu připlácíme speciální program Reha Motion, který mu velmi prospívá a posuje ho pomalinku kupředu. 

Přes všechny diagnózy je Šimůnek usměvavý průzkumník, který neustále studuje vše kolem sebe a pokud to má jakoukoliv pohyblivou část, tlačítko, kolečko, či přepínač je jisté, že přijde na to jak tyto prvky, co nejlépe zařadit do své hry. Z tohoto důvodu mu ve školce přezdívají „Montér“.

Díky své neuvěřitelné urputnosti, odhodlání a energii, se nenaplnily černé scénáře lékařů, že z něj bude jen ležák, který se nikdy nepřetočí na bříško. Vždy nás dokáže něčím překvapit, třeba pokusy najíst se sám lžičkou, pití brčkem nebo tím jak krásně vkládá tvary do vkládačky. V současné době se také sám učí pohybovat na invalidním vozíčku.

Je to úžasný chlapec, pro kterého si přejeme, aby mohl vést samostatný a spokojený život, s co nejmenší závislosti na pomoci druhých lidí.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Aby všechny pokroky mohly pokračovat, musí i nadále pravidelně rehabilitovat. Neurorehabilitace jsou finančně náročné a bohužel je zdravotní pojišťovna nehradí. Pro úspěch neurorehabilitace je nezbytná její pravidelnost. Nestačí rehabilitovat intenzivně měsíc nebo jednou ročně, ale je zapotřebí pravidelně celý rok udržovat dosažené výsledky a pracovat na jejich zlepšení.

Proto bychom chtěli peníze získané z této sbírky využít na absolvování dvou pobytů v lázních Klimkovice a využít při tom speciální program Reha motion, který musíme doplácet. Výsledky však stojí za to, protože po každém pobytu jsou znát u Šimči pokroky.

Rovněž chceme pokračovat ve cvičení v Mezinárodním neurorehabilitačním centru ARCADA. Zde hodina cvičení či ergoterapie stojí 1 000 Kč na hodinu. Také, zde využíváme i služeb logopeda, kdy hodinová konzultace stojí 1 200 Kč na hodinu. Aby mělo cvičení správný efekt musí Šimi docházet na cvičení alespoň jednou za týden.

Šimonkovi by také mohla pomoci NFRA-LOW FREQUENCY  (ILF) NEUROFEEDBACK metoda, která posiluje přirozené a zdravé schopnosti mozku, a tak zlepšuje kognitivní schopnosti a zvyšuje kvalitu života.

Pokud by se vybrala vyšší částka, peníze využijeme na zakoupení pomůcek pro Šimonka. Jde například o kontaktní čočky, náhradní díly ke kochleárnímu implantátu nebo další terapie, které můžou Šimonkovi prospět. Například canissterapie nebo kraniosakrální terapie.

Všem, kteří se Šimonka rozhodnou podpořit, ze srdce děkujeme.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

1. 3. 2024 10:09

Poslední aktualita a poděkování

Zdravíme všechny dobré lidi.

Sbírka je ukončena a my posíláme informace, jak se Šímovi daří. :-)

Šimonek v předchozích dnech zdárně překonal plané neštovice a teď už opět chodí do školky a také poctivě rehabilituje v Arcadě.

V květnu máme naplánovaný pobyt v lázních Klimkovice se speciálním programem Reha Motion a již teď se těšíme. :-)

Děkujeme Doniu za možnost uskutečnit sbírku a všem dárcům za štědrost. 

S přáním všeho dobrého

Šimonek s rodinou.

11. 2. 2024 10:13

DĚKUJEME

Sbírka je skoro u konce a my máme velkou radost, že se povedlo vybrat cílovou částku! Dokonce se podařilo vybrat i penízky navíc.🥳

Všem vám ještě jednou chceme moc poděkovat. ❤ Ceníme si podpory každého z vás! Každé korunky, kterou jste věnovali našemu Šimonkovi. Moc pro nás znamená, že můžeme Šimonkovi poskytnout tolik potřebné rehabilitace a podpořit ho tak v samostatnosti.

Jsme rádi, že je mezi vámi tolik dobrých lidí. 😇 A doufáme, že se vám vše v dobrém vrátí, a že vás váš dobrý skutek zahřál u srdce.❤

Pokud můžete, pomáhejte dál. Mnozí to také potřebuji. Děkuji.

S velkou vděčností Šimonek s rodinou

10. 1. 2024 21:50

3 dny do konce sbírky

Zdravím Vás úžasní lidé. Právě vy pomáháte našemu Šímovi, aby mohl vést ještě o něco lepší život. ❤️Právě vaše příspěvky využije na neurorehabilitace a nebo si bude moci doplatit speciální program v lázních.💪💪💪 

Program, který mu pomáhá se posunovat a dokázat, že je opravdovej válečník.

Za vše moc děkujeme. A ikdyž se nepodaří vybrat cílové částka, Šimonovi pomůže každá korunka. Každou korunu, kterou dostal, poctivě vycvičí.

Děkujeme

Jana, Zdeněk, Šimon

14. 12. 2023 21:01

Sbírka již běží 30 dni

Děkuji vám!!! Jste úžasní, že nám příspíváte a podporujete Šimonka a dáváte mu šanci bojovat s nepřízní osudu. 

Dnes sbírka běží již 30 dní a už jste přispěli skoro půlku cílové částky!

❤❤❤

Nikdy nepřestanu být vděčná za dobré lidi. 

30. 11. 2023 21:00

Dnes je 14. den sbírky a už je vybráno skoro 30 000 Kč!!

Dnes je 14. den sbírky a už je vybráno skoro 30 000 Kč .

To je úžasné!

Šimonek si od podělí užívá oba kochleární implantáty a rád uslyší, že máme kolem sebe hodné lidi, kteří mu, přispěli na cvičení, které si užívá a zároveň mu i pomáhá 

❤️❤️❤️

23. 11. 2023 7:18

11% a jedeme dál❤

K dnešnímu dni se pro Šimiho vybralo již 11% z cílové částky!

Děkujume všem dárcům, že  Šimonkovi pomáháte splnit jeho sen o větší samostatnosti a soběstačnosti.❤❤❤

17. 11. 2023 21:22

Již 10 dárců !

Již 10 dobrých lidí podpořilo Šimonka. Děkujeme ❤❤❤

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Velkorysý dárce
30 000 Kč  •  9. 2. 2024 7:35
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  9. 2. 2024 1:40
Laskavý dárce
11 000 Kč  •  15. 1. 2024 7:56
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  14. 1. 2024 18:39
DobroDárce
100 Kč  •  14. 1. 2024 18:01
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  14. 1. 2024 16:57
Milý dárce
300 Kč  •  13. 1. 2024 15:26
Laskavý dárce
2 000 Kč  •  13. 1. 2024 14:45
DobroDárce
100 Kč  •  13. 1. 2024 14:44
DobroDárce
150 Kč  •  13. 1. 2024 13:29
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  13. 1. 2024 10:41
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  13. 1. 2024 10:29
Milý dárce
118 Kč  •  13. 1. 2024 9:09
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  13. 1. 2024 9:05
Laskavý dárce
300 Kč  •  13. 1. 2024 9:02
DobroDárce
50 Kč  •  13. 1. 2024 8:19
Velkorysý dárce
500 Kč  •  13. 1. 2024 8:19
Štědrý dárce
100 Kč  •  13. 1. 2024 7:39
Dárce, který je pro každou dobrost
200 Kč  •  13. 1. 2024 6:26
Velkorysý dárce
300 Kč  •  13. 1. 2024 1:20
DobroDárce
200 Kč  •  13. 1. 2024 1:13
DobroDárce
200 Kč  •  13. 1. 2024 0:47

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat