Sbírka ukončena:

Síla pro Lucii

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
100 000 Kč
 -
5 dárců
Celkem se zapojilo
400 Kč
Průměrná výše daru
600 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Síla pro Lucii

Vybráno 0 Kč 2 000 Kč
100 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
20. 1. 2024
Poslední aktualita

1. 5. 2024 21:53

Info k pobytu

Vážení dárci,

pobyt v Adeli, který bude i částečně hrazen z této sbírky, mám v plánu na podzim (pokud mi zdravotní stav dovolí.) Určitě Vás budu o konkrétním termínu informovat.

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Dnes se na vás obracím nejen jako někdo, kdo hledá pomoc, ale i jako člověk s nadějí a odolností. Jsem Lucie a moje životní cesta byla neustálým bojem, provázeným malými vítězstvími, které mě dovedly ke dni, kdy žádám o Vaši podporu.

V dětství mi byla diagnostikována DMO, což se stalo klíčovým okamžikem, ovlivňujícím každý aspekt mého života. Přes malá vítězství a neustálou podporu rodiny a terapií jsem se rozhodla vstoupit na dráhu Sociální práce, překonávajíc přitom nejen fyzické překážky.

Nedávno jsem však čelila výzvě Long COVID, který ještě zkomplikoval mé již tak obtížné podmínky. Léčebné centrum Adeli v Piešťanech však představuje šanci na zlepšení kvality mého života a já bych té šance chtěla využít!

Z hloubi srdce Vám děkuji za zvážení mé žádosti a za veškerou podporu, kterou jste ochotni mi poskytnout!

Komu pomůžeme?

Pomozte mi překonat další výzvu – Long COVID. Tato nemoc zhoršila mou již existující situaci a přidala nové překážky. Moje fyzická i psychická výdrž jsou nyní oslabeny a každodenní úkoly se staly mnohem náročnějšími, ba někdy i nemožnými.

Léčebné centrum v Piešťanech se pro mě a mnohé další stalo místem naděje. Moje osobní zkušenost s jeho účinností, když jsem podporovala blízkou kamarádku v léčbě, upevnila mou víru v sílu intenzivní terapie. Centrum neposkytuje jen léčbu, ale i šanci na plnohodnotnější a nezávislejší život, za který teď bojuji.

Terapie, které mě čekají nejsou pouze léčbou; slibují zlepšení kvality mého života. Snížení spasticity, zlepšení pohyblivosti a alespoň částečnou nezávislost, kterou mnozí považují za samozřejmou.

Realita je však neúprosná – náklady jsou daleko nad mými finančními možnostmi. Vaše finanční podpora by pro mě neznamenala jen pomoc s léčbou; byla by to naděje, umožňující mi pokračovat na cestě ke zlepšení mého zdravotního stavu.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Peníze z této sbírky půjdou na mé rehabilitace v Adeli Piešťany.

V případě, že by se nepodařilo vybrat potřebnou částku, či by vybraná částka byla vyšší, peníze budou plně využity na mé rehabilitace a terapie v hyperbarické komoře, která mi byla taktéž doporučena.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

1. 5. 2024 21:53

Info k pobytu

Vážení dárci,

pobyt v Adeli, který bude i částečně hrazen z této sbírky, mám v plánu na podzim (pokud mi zdravotní stav dovolí.) Určitě Vás budu o konkrétním termínu informovat.

20. 3. 2024 9:49

Sbírka již brzy bohužel končí

Děkuji však za jakoukoliv podporu a každý příspěvek. Opravdu velmi si toho vážím. 🙂

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
300 Kč  •  19. 3. 2024 21:49
Milý dárce
500 Kč  •  31. 1. 2024 11:15
Velkorysý dárce
100 Kč  •  29. 1. 2024 8:45
Dárce, který je pro každou dobrost
600 Kč  •  28. 1. 2024 21:25
Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  22. 1. 2024 9:24

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat