Sbírka ukončena:

Šijeme zimní oblečení pro hrdiny v ledových zákopech

Vybráno 0 Kč 162 747 Kč
1 400 000 Kč
 -
112 dárců
Celkem se zapojilo
1 453 Kč
Průměrná výše daru
30 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Šijeme zimní oblečení pro hrdiny v ledových zákopech

Všechny sbírky ověřujeme

Poslední aktualita

16. 6. 2024 18:16

NEPŘESTÁVÁME! Šijeme speciální dronové batohy.

Milí dárci, 

od začátku roku jsme byli za vojáky na frontě více než 10 X. 

Situace je složitá, ale přesto všechno zůstáváme optimisty a každý týden pracujeme na tom, abychom vše zvládli. 

Společně s děvčaty a chlapci na frontě jsme dali dohromady velmi povedené batohy, díky kterým může operátor dronu donést na pozici až 15 dronů včetně bateriíí a příslušenství. Často se jde několik kilometrů. Batohy jsou potřeba protože drony nesmí být ve vodě (ani vybouchnout při manipulaci) a přenos většího množství bez takového batohu je nesmírně obtížný, spíše nereálný. 

>>PODÍVAT SE NA BATOHY<<

Budeme rádi když nám pomůžete ušít nejen batohy pro naše holky na frontě, ale i pro další jednotky ke kterým pravidelně vozíme pomoc. 

Díky, že nás podporujete a nevzdáváte se.  

Zobrazit celou aktualitu
Všechny aktuality

Představení sbírky

Dobrovolnice z řad českých a ukrajinských švadlen v nenápadné pražské dílně vyvíjejí od minulé zimy unikátní zateplené komplety pro vojáky v zákopech. Průběžně šijí, posílají na frontu a podle požadavků vojáků upravují zimní uniformy, jaké žádná světová armáda ve výstroji nemá. Pomozme jim do nich obléknout celý batalión.

Komu pomůžeme?

Obránci Ukrajiny, 74. batalión

Ukrajinští vojáci tráví v zákopech už třetí zimu. Veškeré oblečení a výstroj, které na nich dosud byly vlhké, mění mráz v ledovou krustu. K ohřátí jim obvykle slouží jen zákopové svíčky. Nafasované mají jen běžné látkové uniformy. 74. batalión patří spolu s dalšími jednotkami mezi dlouhodobé příjemce pomoci Spolku žen pro pomoc obětem válečné agrese (SPARK spolek).

Švadleny, které pomáhají ze všech sil

Spolek žen pro pomoc obětem válečné agrese je tvořen převážně švadlenami, ať už ukrajinskými, českými nebo i jiných národností, které se od počátku války schází v pražském krejčovství, které šití plesových šatů rozšířilo na vše, co je pro obranu Ukrajiny třeba.

Mimo jiné zde už ušili 120 nosičů plátů, přes 1000 sumek, 3000 vojenských trenek, vyrobili 1000 periskopů, spolu s tím odvezli na Ukrajinu 54 generátorů, 10 aut a další pomoc. Loňskou zimu zde ušili i prvních 98 zimních kompletů. Na základě zpětné vazby od vojáků vznikl letos teplejší a propracovanější model.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Zimní taktické komplety

Každý komplet sestává ze tří částí – bunda, kalhoty a odnímatelný náprsní panel. Jsou vyrobeny z maskáčové látky Oxford českého výrobce, jež je voděodolná, větruodolná a nehořlavá. Pod ní se nachází tepelná vložka z nejsilnější dostupné verze vatelínu spojená prošíváním s podšívkou.

Bundy mají zcela unikátní vychytávky

Vezmeme to od hlavy – bundy jsou opatřeny zvětšenou kapucí, kterou lze převléknout a stáhnout přes helmu. Na rukách a hrudníku jsou opatřeny velcro panely pro uchycení hodnostního a útvarového označení. Na pravém rukávu se nachází jedna a na levém dvě menší kapsy. Zakončení rukávů je zdvojené, vnitřní podšívka končí stahováním do gumy, aby pod bundu nepronikaly nečistoty a sníh.

Na hrudníku se z přední strany nachází dvě velké náprsní kapsy, jež jsou uzpůsobeny pro skryté nošení osobní zbraně. Na břiše je následují další dva kapsy. Na obou vnitřních stranách bundy se nachází vždy dvě a dvě velkoformátové kapsy, které mohou sloužit pro uložení osobních věcí, ale rovněž vložení měkké balistiky.

Přes hrudník současně vede molle vazba, kvůli níž je bunda i speciálně vyztužena. Na tuto vazbu lze navěsit zásobníky nebo připnout náprsní panel. Toto řešení reaguje na skutečnost, že nosiče plátů s balistickou ochranou nosí vojáci v zimě pod bundou, tím je však omezen jejich přístup k zásobníkům a sumkám, které mají navěšené právě na vestě.  

Kalhoty s integrovanou ochrannou kolen

Kalhoty jsou rovněž silně zateplené. Disponují rozšířenými poutky k provlečení opasku, hlubokými kapsami v tříslech a na stehnech. Na kolenou je látka zesílena a vypodložena. Toto řešení umožňuje současné nošení chráničů kolen jak pod kalhotami, tak přes ně, ale chrání kolena i bez něj.

Odnímatelný náprsní panel pro zásobníky i tablet

Třetím dílem kompletu je náprsní panel upínatelný molle vazbou, jenž sestává ze tří plně otevíratelných kapes. Přední dvě jsou menší a mohou sloužit k uložení osobních předmětů, ale i menší osobní zbraně či tabletu. Třetí kapsa je polstrována a vybavena suchým zipem pro upevnění zásobníkových šachet, tabletu nebo menšího notebooku. Kvůli práci s touto elektronikou lze vyklopení kapsy zaaretovat v kolmé pozici. Reaguje tak na potřeby operátorů dronů.

Jak využijeme výnos ze sbírky

Zima právě udeřila, a proto nemůžeme čekat. Prvních deset kompletů jsme našili přes vánoční svátky a zavezli vojákům už na Silvestra. Pokračujeme, jsme připraveni šít dnem i nocí, pokud nám sbírka pomůže uhradit náklady na materiál. Obléct celý batalión, to znamená minimálně stovku obleků. Kolik vybereme, za tolik ušijeme.

Je to těžko k uvěření, ale na většinu toho, co jsme už udělali, včetně loňských zimních uniforem, se skládají sami dobrovolníci a dobrovolnice. Po dvou letech války si to mnozí už nemůžou dovolit, a proto apelujeme na vaši pomoc.     

O našem projektu

Spolek žen pro pomoc obětem válečné agrese pomáhá od prvního dne války. Od podzimu 2023 působí s dalšími charitami pod hlavičkou #ProjectHemingway. Tento projekt zvyšuje efektivitu a bezpečnost tím, že pomáhá plánovat společné sbírky a závozy více organizacím a dobrovolníkům současně. Navíc zapojuje přednostně české výrobce a dodavatele potřebného materiálu, aby peníze pro Ukrajinu nekončily v Číně a odtud v Rusku. A do třetice nabízí účast na závozech a video materiály z nich českým novinářům, aby mohli dál přinášet objektivní informace o válce.

Více se dozvíte na www.projecthemingway.cz.

Sledujte nás také na Facebooku a Instagramu.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

16. 6. 2024 18:16

NEPŘESTÁVÁME! Šijeme speciální dronové batohy.

Milí dárci, 

od začátku roku jsme byli za vojáky na frontě více než 10 X. 

Situace je složitá, ale přesto všechno zůstáváme optimisty a každý týden pracujeme na tom, abychom vše zvládli. 

Společně s děvčaty a chlapci na frontě jsme dali dohromady velmi povedené batohy, díky kterým může operátor dronu donést na pozici až 15 dronů včetně bateriíí a příslušenství. Často se jde několik kilometrů. Batohy jsou potřeba protože drony nesmí být ve vodě (ani vybouchnout při manipulaci) a přenos většího množství bez takového batohu je nesmírně obtížný, spíše nereálný. 

>>PODÍVAT SE NA BATOHY<<

Budeme rádi když nám pomůžete ušít nejen batohy pro naše holky na frontě, ale i pro další jednotky ke kterým pravidelně vozíme pomoc. 

Díky, že nás podporujete a nevzdáváte se.  

8. 3. 2024 15:19

Pomozte nám poslední 3 dny sbírky! Oblékli jsme celou četu. Začínáme šít jarní verzi.

Moc a moc děkujeme všem, kteří nás dosud podpořili! Začali jsme šít těsně před Vánoci a na začátku roku spustili tuto sbírku. Měli jsme trochu velké oči, protože jsme chtěli vybavit celý batalión. Dostali jsme se i díky Vaší pomoci aspoň na celou četu.

Velký dík patří našim švadlenkám. Pro Vaši představu – ušít bundu se všemi kapsami, molle vazbou a dalšími vychytávkami trvá 2 dny. Kalhoty zaberou 1 den a admin sumka další den.

Komplety jsme osobně na záporožskou frontu dopravovali průběžně se spoustou dalšího potřebného materiálu, který se nám podařilo s #ProjectHemingwaySpark spolek a Potřebnej počítač sehnat. Celkem to byly 4 cesty.

Zatím poslední závoz se uskutečnil v době dvouletého výročí války, věnovali se mu reportéři iDnes, kteří nás doprovázeli. O předchozích závozech jste se zase mohli dočíst v Reflexu, který s námi vyrazil už v lednu.

No a my jedeme dál. Tato sbírka končí 11. března, ale každá korunka, která ještě naskočí, se počítá. Začínáme šít jarní verze polních kompletů, opět se všemi našimi vychytávkami, jen už ne tak teplé. Doufáme, že vám spolupráce s námi přijde smysluplná, a budeme společně pomáhat Ukrajině dál.

25. 2. 2024 23:53

Při šití nás navštívil reportér iDnes, pomozte nám sbírku sdílet

Moc děkujeme všem, kdo přispívají! Právě jsme dosáhli 10 % cílové částky. Na oblečení celého bataliónu to zatím nestačí, ale odvezli jsme už čtvrtou várku kompletů. Mezitím naši dílnu navštívil reportér z iDnes, tak si můžete přečíst a prohlédnout ve videu zde, jak díky vám pilně pracujeme. Moc nám pomůžete také sdílením sbírky na sociálních sítích (odkaz je https://www.donio.cz/pribeh/17368) a připište, proč jste přispěli právě Vy – tím nám pomůžete zvýšit dosah. Ještě jednou moc děkujeme ;-) 

22. 1. 2024 22:44

Předali jsme už 16 kompletů

Děkujeme všem, kteří náš záměr obléknout do teplých zimních uniforem 74. batalión podporují. Deset kompletů bylo zavezeno už na Silvestra a dalších šest v polovině ledna, kdy pořádal #ProjectHemingway velký závoz do Záporoží pro vojáky i civilisty.

Lesya, autorka kompletů a zakladatelka SPARK spolku, si přímo na místě s vojáky zkontrolovala střih a všechny funkce. Je vysoce pravděpodobné, že Lesya je jediná krejčová na světě, která za „klienty“ jezdí do bojové zóny.

Dovezené komplety si vojáci okamžitě rozebrali, protože teplota již klesla hluboce pod bod mrazu. Bylo fascinující pozorovat, kolik vojáků na frontové linii stále nosí bundy, které Lesya našila s dobrovolnicemi už před rokem. Od těch fasovaných se na první pohled lišily tím, že nebyly špinavé a poškozené, což je dáno použitím kvalitního materiálu Oxford.

Jediný háček zůstává v tom, že dosavadní přínos sbírky (k 22. lednu 50522 Kč) zatím nepokrývá ani materiál na komplety, které již byly předány. Velmi proto prosíme všechny podporovatele, aby sdíleli odkaz na sbírku na svých sociálních sítích a mezi svými přáteli.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

DobroDárce
600 Kč  •  11. 3. 2024 16:20
Milý dárce
200 Kč  •  10. 3. 2024 22:15
Milý dárce
600 Kč  •  9. 3. 2024 8:54
Velkorysý dárce
3 500 Kč  •  8. 3. 2024 17:21
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  8. 3. 2024 15:50
DobroDárce
300 Kč  •  8. 3. 2024 15:25
DobroDárce
1 000 Kč  •  7. 3. 2024 23:42
DobroDárce
500 Kč  •  7. 3. 2024 23:25
Štědrý dárce
500 Kč  •  7. 3. 2024 22:09
Dárce, který je pro každou dobrost
2 000 Kč  •  7. 3. 2024 20:11
Štědrý dárce
600 Kč  •  7. 3. 2024 14:11
Milý dárce
300 Kč  •  7. 3. 2024 11:50
Dobrosrdečný dárce
800 Kč  •  4. 3. 2024 15:14
Štědrý dárce
500 Kč  •  1. 3. 2024 14:57
Velkorysý dárce
300 Kč  •  29. 2. 2024 16:09
Dárce, který je pro každou dobrost
500 Kč  •  27. 2. 2024 16:40
Velkorysý dárce
600 Kč  •  27. 2. 2024 11:44
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  27. 2. 2024 6:56
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  26. 2. 2024 14:43

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat