Na den 13. září 2022 se budeme snažit zapomenout. Krátce před 12.hodinou se nám převrátil život vzhůru nohama. Náš útulný dům, který jsme s manželkou postupně zrekonstruovali, kompletně vyhořel. Oheň vypukl od sušičky na prádlo. Jelikož bylo poledne, šla si babička a manželka s dětmi odpočinout. Najednou se ozvala obrovská dutá rána, to explodovaly dvířka od hořící sušičky. Všichni vyběhli z pokojů, vzdálených od technické místnosti dlouhou chodbou a zděšeně zírali na oheň, který se rychle rozšiřoval. Vyděšená manželka s ročním dítětem v náručí a dva malí chlapci hledali babičku. Ta byla v již zakouřené boční chodbě a snažila se hasit oheň. Už všichni věděli, že se musí dostat ven a zachovat si holý život. Cesta k vstupním dveřím již byla ohněm a kouřem uzavřená, zvolili tedy všichni únik oknem v kuchyni. Pro babičku nastala krušná chvíle, musela vystoupit na židli a proskočit oknem ven, naštěstí v přízemí, ale to se již oheň dostával do kuchyně…S pomocí 12 letého vnuka se to podařilo a všichni byli v bezpečí před domem. Za zmínku také stojí dojemná pomoc dobrmana Nika, který babičku tahal za kalhoty a všemi silami se ji snažil dostat ven..... To již přijížděli profesionální hasiči a začali dům hasit. Oheň dostali pod kontrolu za 6 hodin, další hodinu a půl trvalo dohašování. I když hasiči použili při hašení metodu Cobra, nedařilo se nezkrotný živel zmírnit. Jistě také proto, že se velmi dobře zaizolované půdní prostory změnily v krásné pokoje, které byly těsně před dokončením. Policie, přátelé, ostatní rodinní příslušníci a plačící děti sledovali zkázu svého domova. Manželé, 6 malých dětí, babička, 2 psi a 2 kočky rázem přišli o střechu nad hlavou i všechny věci. Zůstalo nám jen to, co jsme měli na sobě…











