Oskar byl poraněn během porodu, který se nečekaně zkomplikoval dystokií – zase,knutím levého ramínka. Při manipulacích dostat Oskara co nejrychleji ven, mu byly poraněny nervy pažního pletence. Znamenalo to, že Oskar první měsíce hýbal pouze lehce zápěstím a prsty na levé ruce. Od propuštění z porodnice nám i jemu začal kolotoč terapií 4–5× denně, návštěv specialistů a rehabiliačních zařízení k tomu, aby se ručička co nejvíce zlepšila. Intenzívní terapie jsme prováděli každý den až do jeho téměř tří let. Hybnost ruky se zlepšila a Oskar je dobře funční, ale nikdy nebude mít 100% funci.
Když už jsme mysleli, že můžeme trochu vydechnout, přišla další zpráva, že Oskar má těžkou tupozrakost na pravém oku, které bylo téměř slepé s 9,5 dioptriemi a levé mělo dioptrie 2. Není divu, že Oskar stále padal, zakopával a nechtěl se pouštět do nových věcí. |Začal nosit okluzor denně 4 hodiny, což zvládá už skvěle.
