Úspěšně vybráno:

Složili jste se na seno pro zachráněná zvířata v azylu Pastvina

Vybráno 0 Kč 97 000 Kč
90 000 Kč
 -
189 dárců
Celkem se zapojilo
513 Kč
Průměrná výše daru
10 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na seno pro zachráněná zvířata v azylu Pastvina

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Pastvina z.s.
Datum přidání
14. 6. 2022

Představení sbírky

Nejsme úplní blázni, abychom se pokoušeli změnit celý svět, ale jsme dost velcí blázni, abychom se snažili změnit svět kolem sebe.  

Naše webovky 

Náš fejsbuk

Komunitní zahrada s azylem pro zvířata v nouzi Pastvina z.s.

Chceme, aby  Pastvina  byla synonymem pro bezpečný prostor. Slovem „komunita“ myslíme společenství lidí, zvířat, rostlin, ale i věcí. Pevně věříme v recyklaci až na dřeň. Stavíme zásadně z odpadních materiálů, dáváme prostor a nový význam téměř 300 zvířatům, o která nikdo jiný nestál a stejně tak přistupujeme k lidem.  Uplatnění u nás našly ženy bez domova, lidé s duševní nemocí, nebo jinou jinakostí, které by systém „sežral a vyplivl“. Sázíme stromy, pěstujeme zeleninu, zachraňujeme zvířata, věšíme ptačí budky, vedeme děti i dospělé k přírodě, soběstačnosti a spolupráci. Jsme Pastvina pro všechny, co potřebují napást! 

Snažíme se hodně dávat, ale teď sami potřebujeme dostat. Že všechno strašně zdražuje vám asi nemusíme vysvětlovat.  Téměř ze dne na den ceny krmení pro zvířata vystoupaly do nebes. Chováme navíc i zvířata hendikepovaná, která potřebují speciální dietu. Sponzorů ubývá, krmení zdražuje a všechny azyly jsou plné, zbavit se zvířat není možnost. Pomozte nám je nakrmit!

Komu pomůžeme?

V roce 2017 jsme já  (Anička) a můj manžel Marco přivezli první dva zachráněné koně na zpustlou louku na okraji pražské Vinoře a postavili jim tam obydlí. Ještě jsme netušili, do čeho jsme se to vlastně pustili. Napadlo nás, že místa je dost a hnůj by se dal využít na záhony, tak jsme pozvali sousedy známe a neznámé a založili komunitní zahradu Pastvina. A začali chodit lidé z paneláků, hrabat se v hlíně a venčit děti v bezpečném prostředí.

A zvířata? To pak už to jelo samospádem. Že by to chtělo pár slepiček? Jasně, vezmeme ty z klecových chovů. Paní dostala prasátko a neví co s ním? No tak se ho ujmeme. Ovečky z nevhodných podmínek? Ale jistě, řeklo sluchátko. Chromé tele z velkochovu? Sem s ním! Až jsme to dopracovali na cca 300 zvířat! Máme koně, krávy, ovce, králíky, slepice, husy, kachny, kočky i psy. Všichni u nás mají bezpečný domov na dožití. Náš azyl je financován z virtuálních adopcí, ale stále to nestačí, tak jsme začali pěstovat zeleninu, na hnoji našich zvířat. Na sezónní práce, na které nestačíme najímáme lidi, kteří na běžném trhu práce hledají uplatnění obtížně. Někdy to je náročné, ale rozhodně pestré a někdy i dojemné.

Z obecního řepkového pole vedle Pastviny jsme udělali pastviny, květinové zahrady i vysázeli 350 ovocných stromů a keřů do podoby jedlého lesa pro všechny. Na vzrostlé stromy v okolí věšíme budky, jen za loňský rok přes 30! V jedlém lese umísťujeme domečky pro ježky a chováme včely.

Všechno tohle Dobro ale žere peníze. Máme rozpočet napnutý jak kšandy a při současném zdražování musíme otáčet každou korunu dvakrát. Kvůli ceně materiálů jsme museli pozastavit řadu projektů, ale jsou věci tak důležité, že je zrušit nemůžeme, protože na nich závisí zvířecí životy a v případě brigádníků jejich šance na normální život, jídlo a střechu nad hlavou.

Je to víc než jen seno! Pokud se nám podaří sehnat peníze na seno pro naše čtyřnohé přátele zde, na Doniu, budeme si moci udržet brigádníky, kteří na nás závisí, budeme si moci dovolit udržet všechna naše zvířata v bezpečném domově a budeme si moci dovolit dál pečovat a vytvářet prostředí pro zvířata divoká. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Pro běžného smrtelníka je seno jen zdroj alergenů, pro chovatele je seno alfou i omegou,  V létě se zvířata napasou, ale od podzimu do jara jsou závislá na seně, o které se postaráme my, lidé. Na konci léta musíme zavézt 2!!! kamiony sena na Pastvinu, abychom přežili. Je to jednorázová investice jak blázen, jeden balík sena stojí 650 korun (pokud se ještě nebude zdražovat :( ) a my jich potřebujeme 72. Nikde v okolí seno není, vozíme ho z Brd (a to můžeme být ještě rádi, soused vozí z Krkonoš! ) a doprava při současných cenách vyjde 12000 korun za jeden kamion.  Samozřejmě, že na seno celý rok šetříme, nejsme nezodpovědní, ale současná inflace a zdražování, ruku v ruce se ztrátou pravidelných dárců, kteří si naší podporu nemohou už dovolit, nás tlačí do zoufalé pozice, proto jsme se rozhodli požádat o pomoc vás!

Za vaše peníze nakoupíme seno pro zvířata na celou zimu. Jedna naše kobylka, Jesika, která má 31 roků, už nemá zuby a seno nerozkouše, té bychom koupili granulované seno od Lučenky (cca 20 000 korun)

Pokud se vybere peněz víc, použijeme je na nákup dalšího krmiva pro zvířata,

Pokud se vybere peněz méně, tak seno stejně koupíme, ale asi budeme muset prodat ledvinu (vtip)

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
500 Kč  •  13. 8. 2022 8:08
Laskavý dárce
700 Kč  •  13. 8. 2022 7:16
Milý dárce
600 Kč  •  13. 8. 2022 6:36
Velkorysý dárce
300 Kč  •  13. 8. 2022 6:27
Dobrosrdečný dárce
200 Kč  •  12. 8. 2022 23:42
T.
200 Kč  •  12. 8. 2022 23:04
Jste skvělí ❤️
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  12. 8. 2022 22:58
Štědrý dárce
600 Kč  •  12. 8. 2022 22:23
Laskavý dárce
100 Kč  •  12. 8. 2022 22:15
Dobrosrdečný dárce
1 000 Kč  •  12. 8. 2022 22:07
Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  12. 8. 2022 22:06
DobroDárce
300 Kč  •  12. 8. 2022 21:57
Milý dárce
300 Kč  •  12. 8. 2022 21:54

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat