Představení sbírky
Jsme neziskový spolek Malý farmář, z.s. a vybudovali jsme kontaktní ohrady a voliéry. Vedeme Chovatelský kroužek pro děti od 2 let v doprovodu rodičů, od 5 let samostatně a pony club (provázíme a inspirujeme mladé zodpovědné chovatele a učíme je jak pečovat o zvířátka). Od října 2025 máme v našem areálu také Farmářský lesní klub pro předškolní děti. Zároveň fungujeme také jako azyl pro nechtěná či handicapovaná (nejen) hospodářská zvířátka, pro která vytváříme vhodné zázemí na karanténu a zotavení.
Srdcem našeho projektu jsou zvířata a děti, ale chceme zapojit všechny generace a zároveň vytvořit prostředí, kde mohou zvířátka s nehezkým osudem v klidu a bezpečí dožít.
A právě pro naše azyláčky prosíme o podporu. Veškeré finance, které vybereme budou využity na nákup sena, a jeho skladování.
Společně můžeme vytvořit místo, kde zvířata a lidé žijí v harmonii, a přitom učit děti úctě a lásce k přírodě.
Každý váš příspěvek má smysl a pomůže nám naplnit naše poslání. Děkujeme, že jste s námi!
Najdete nás na instagramu i facebooku.
Komu pomůžeme?
Peníze ze sbírky pomohou nakrmit zvířátka, kterým jsme poskytli bezpečný domov.
Kozičky a kozlíky, kteří se k nám postupně dostali z různých důvodů a od různých lidí. Např. 2 kozičky jsme odchytávali na městském hřbitově a už u nás zůstaly. Hnědá Andělka k nám přišla, aby se vyhnula jisté smrti a osudu v klobásách…

Králíčci a morčátka. Nechtění, odvržení a z jiných důvodů odložení od svých původních majitelů. Ale také zachránění z množírny pro hady.
Pro králíčky i morčátka budujeme vhodnější výběhy, proto by nám moc pomohlo ulevit nákladům v tom nejzákladnějším, čímž je dostatek kvalitního sena.


Stádo oveček nebo spíše beránků, kteří u nás převažují. 2 velcí beránci a stádečko quessantských. Všichni rovněž přijati z různých podmínek.

Dvě prasečí sestřičky Květuška a Bětuška, jejichž majitelé se přestěhovali a už neměli pro ně vhodné místo pro život. Holky jsou na speciálních granulích, vhodných pro prasátka a jejich kondici, navržené přímo klubem prasátek. K tomu potřebují doplňovat vitamíny. A jako základ mají k dispozici nepřetržitě právě seno.


A naši poníčci. Všichni přischvácení, takže na dietě. A z posledních krevních rozborů jsme zjistili také zvýšené hodnoty na cushing a u Sárky játra. Kromě léčiv bychom pro ně rádi zajistili i bylinky, které je mohou podpořit.
Naši poňoušci s námi absolvují i návštěvy např. v domově důchodců. Chceme dávat radost i po okolí, ovšem priorit je, aby se poníci cítili dobře a byli ve formě.












