Úspěšně vybráno:

Složili jste se na letní tábor pro seniory se sluchových postižením

Vybráno 0 Kč 40 060 Kč
39 232 Kč
 -
43 dárců
Celkem se zapojilo
932 Kč
Průměrná výše daru
19 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Složili jste se na letní tábor pro seniory se sluchových postižením

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
5. 1. 2024
Poslední aktualita

24. 4. 2024 8:44

Díky všem dárcům!

Zdravíme,

ozýváme se po nějaké době s díky Vám všem, kteří jste do naší sbírky přispěli. Díky Vám teď každý ze seniorů obdrží příspěvek na účast na táboře a nikdo z účastníků si tak nebude muset tolik lámat hlavu s tím, kolik korun musí měsíčně odložit stranou. 

Zároveň jste nám poslali i nějaké peníze navíc, čehož si nesmírně vážíme! Tyto prostředky využijeme na nákup nových výtvarných potřeb, jelikož letos bude toho vyrábění na táboře opravdu hodně a nám už po těch letech některé tuby s barvami zkrátka vysychají.

Brzy se ozveme s dalšími informacemi.

Ještě jednou díky za každého dobrého člověka!

Kamila Spěváková a Linda Kselíková
vedoucí Letního tábora pro seniory se sluchovým postižením, máma a dcera

Zobrazit celou aktualitu

Představení sbírky

Jsme malý spolek Tichý dům neslyšících, z. s. a čeká nás 7. sezóna letního tábora pro babičky a dědečky se sluchovým postižením. Máme za sebou 6 úspěšných táborů, na kterých se spolu se seniory vracíme do dětských let, zároveň však program přizpůsobujeme jejich možnostem a potřebám. K seniorskému věku se navíc ale ještě přidává jeden oříšek, a tím je sluchové postižení. Celý tábor tak vedeme v českém znakovém jazyce (pro neslyšící) nebo využíváme důkladné artikulace, pokud máme účastníky nedoslýchavé, kteří ČZJ nevyužívají. 

Rozhodli jsme se založit tuto sbírku, protože si vážíme toho, že senioři berou čas strávený na táboře jako svou dovolenou, ale zároveň je pro nás důležité udržení jejich životní úrovně, proto bychom jim rádi poskytli možnost alespoň částečné úhrady tábora. Jsou tu ale i další aspekty, na které se nám finanční pomoc hodí.

Komu pomůžeme?

Jsme malý spolek Tichý dům neslyšících, z.s. (web) zaměřený na osoby se sluchovým postižením, zejména na seniory. Spolek založila moje maminka Kamila Spěváková, která je, stejně jako tatínek, neslyšící a celý svůj život se také věnuje osobám se sluchovým postižením. Před 6 lety našla svůj životní směr – spojila lásku k volnočasovým aktivitám, táborům, práci se seniory se sluchovým postižením a vytvořila jedinečný koncept – Letní tábory pro seniory se sluchovým postižením. Já jí v tom moc ráda pomáhám z hlediska volnočasové pedagogiky, jelikož sama pořádám tábory pro děti. Každý rok vyrážíme se seniorským táborem na jiné místo, vytváříme celotáborovou hru zaměřenou na určité téma (máme za sebou např. westernový tábor, tábor Pepka námořníka, Dobyvatelé České republiky a v příštím roce nás čeká Vesmírný tábor.

Senioři se k nám každý rok vracejí a společně strávený týden si vždy pochvalují a vzpomínají na něj i další rok. Co nás ale trápí je, že senioři si pobyt hradí sami (považují to za svoji dovolenou a ačkoliv tvrdí, že jim to vůbec nevadí, vadí to nám.) a kvalita tábora závisí zejména na sponzorských darech. Vedoucí jsou na táboře v roli dobrovolníků a často si musí sami brát dovolenou v práci. Materiály využíváme mnohokrát ze svých osobních zásob. Rádi bychom proto povznesli náš tábor finančně na vyšší úroveň, ale budeme k tomu potřebovat pomoc pár dobrých duší. Už teď máme naplněnou kapacitu tábora, zajištěné místo konání (Dolní Morava) a vymýšlíme program.

A jaké aktivity s námi senioři na táborech zažívají?

– olympiády vědomostní i sportovní

– kvízy v přírodě, o České republice, o významných osobnostech

– šifrování

– zdravotní cvičení

– zdravotní procházky po okolí

– výlety po hradech, muzeiích, netradičních manufakturách

– výstupy na rozhledny

– společenské večery

– karnevalovou show

– celotáborovou hru

a hlavně… kopec radosti, vzpomínek a dobrých lidí.

Ukázka programu ročníku 2023:

neděle 2. 7. 2023
Příjezd do ubytování, check-in, osobní volno, večeře, rozdělení týmů, ice-breaker aktivity (Co máte v týmu společného?, kruhové aktivity, pantomimické lidské pexeso)

pondělí 3. 7. 2023
Ranní rozhýbání, snídaně, kooperace – výroba týmových znaků/erbů, oběd, procházka, večeře, deskové hry

úterý 4. 7. 2023
Ranní rozhýbání, snídaně, olympiáda družstev (5 disciplín) , oběd, exkurze do soukromé svíčkárny + stezka po sochách M. Olšiaka, večeře

středa 5. 7. 2023
Ranní rozhýbání, snídaně, lesní týmový kvíz, Kimova hra (názvy českých pamětihodností), oběd, pěší výlet po okolních rybnících, večeře

čtvrtek 6. 7. 2023
Ranní rozhýbání, snídaně, kooperace – obraz České republiky – přírodní místa, památky, zvířata, oběd, exkurze EDEN Bystřice nad Pernštejnem, rozhledna Karasín, přehrada Vír, sourkomá sklárna, večeře, vědomostní kvíz o ČR (osobnosti, památky, historické události)

pátek 7. 7. 2023
Ranní rozhýbání, snídaně, olympiáda družstev, oběd, kooperace – česká vlajka z víček od PET lahví dle foto předlohy, olympiáda družstev – cvrnkání kuliček, guma, piškvorky, lodě, maxi mikádo, večeře, karetní hry

sobota 8. 7. 2023
Ranní rozhýbání, snídaně, Kimova hra, oběd, výlet, vědomostní soutěž (předměty české výroby), večeře, zhodnocení týdne a vyhlášení výsledků, večírek

neděle 9. 7. 2023
Snídaně, check-out, odjezd

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Jelikož závisí kvalita našich táborů zejména na sponzorských darech a senioři si pobyt hradí sami, máme několik možností, jak bychom peníze využili.

Abychom mohli zkvalitnit naše tábory a pokrýt seniorům částku za ubytování, potřebujeme alespoň 39 232 Kč. Každý z účastníků zaplatil za tábor 6 000 Kč, přičemž částka za ubytování za osobu činí 2 452 Kč. Strava je ještě stále v jednání, snídaně bude připravovat jeden z dobrovolníků, obědy budou vždy v terénu a večeře ještě vyjednáváme. V částce, kterou účastníci uhradili, jsou započítány i výdaje na vstupy do turistických míst.

Nevybere-li se cílová částka, využijeme veškeré finance na pokrytí alespoň částečného příspěvku pro seniory.

Pokud se vybere částka vyšší, využijeme částku na program dalšího tábora – nákup výtvarných potřeb a rekvizit pro různé soutěže nebo na celoroční volnočasové aktivity pro seniory se sluchovým postižením, kteří společně s Tichým domem neslyšících, z.s. přes rok pravidelně cestují po České republice. Vyrážejí společně na hrady, zámky, turistické pochody, návštěvy továren a zajímavých míst.

S láskou k mé práci a s láskou k mamince,

Linda Kselíková

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Aktuality

24. 4. 2024 8:44

Díky všem dárcům!

Zdravíme,

ozýváme se po nějaké době s díky Vám všem, kteří jste do naší sbírky přispěli. Díky Vám teď každý ze seniorů obdrží příspěvek na účast na táboře a nikdo z účastníků si tak nebude muset tolik lámat hlavu s tím, kolik korun musí měsíčně odložit stranou. 

Zároveň jste nám poslali i nějaké peníze navíc, čehož si nesmírně vážíme! Tyto prostředky využijeme na nákup nových výtvarných potřeb, jelikož letos bude toho vyrábění na táboře opravdu hodně a nám už po těch letech některé tuby s barvami zkrátka vysychají.

Brzy se ozveme s dalšími informacemi.

Ještě jednou díky za každého dobrého člověka!

Kamila Spěváková a Linda Kselíková
vedoucí Letního tábora pro seniory se sluchovým postižením, máma a dcera

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  4. 3. 2024 22:36
DobroDárce
300 Kč  •  4. 3. 2024 14:17
DobroDárce
19 000 Kč  •  29. 2. 2024 21:00
Štědrý dárce
50 Kč  •  27. 2. 2024 10:43
Štědrý dárce
100 Kč  •  26. 2. 2024 23:27
Dobrosrdečný dárce
2 000 Kč  •  22. 2. 2024 20:24
Štědrý dárce
300 Kč  •  21. 2. 2024 20:02
Štědrý dárce
10 Kč  •  20. 2. 2024 12:50
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 2. 2024 19:38
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  14. 2. 2024 7:37
DobroDárce
250 Kč  •  13. 2. 2024 8:34
Velkorysý dárce
1 000 Kč  •  11. 2. 2024 14:16
DobroDárce
2 000 Kč  •  10. 2. 2024 20:54
Laskavý dárce
400 Kč  •  2. 2. 2024 16:39
Milý dárce
300 Kč  •  29. 1. 2024 20:56
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  29. 1. 2024 18:35
Dárce, který je pro každou dobrost
50 Kč  •  28. 1. 2024 13:38
Dárce, který je pro každou dobrost
100 Kč  •  27. 1. 2024 16:03
Velkorysý dárce
600 Kč  •  23. 1. 2024 13:13
Velkorysý dárce
200 Kč  •  21. 1. 2024 14:47
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  21. 1. 2024 13:23
Štědrý dárce
300 Kč  •  20. 1. 2024 18:53
Dárce, který je pro každou dobrost
300 Kč  •  19. 1. 2024 12:10

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat