Sebíkovi je 7,5 roku, narodil se předčasně císařským řezem. Do 3let se jevil jako zdravé a šikovné dítě. S nástupem do mateřské školy se začaly objevovat velké a neobvyklé projevy v chování, v komunikaci, pohybu a v sebeobsluze. Asi po dvou měsících Sebík do školky přestal chodit a maminka začala situaci řešit s odborníky ,na které je odkázaly paní učitelky z mateřské školy. Po tříletém kolotoči u specialistů (psychiatrie, psychologie, neurologie) byla Sebíkovi stanovená diagnóza: Dětský nízkofunkční autismus se středně těžkou mentální retardací, s potřebou vysoce specializované péče (těžká porucha komunikace i sociální interakce) významný hyperkinetický syndrom.









