Sbírka ukončena:

Sebíkovi na pokroky

Vybráno 0 Kč 1 900 Kč
od 4 dárců
 -
4 dárci
Celkem se zapojilo
475 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Sebíkovi na pokroky

Vybráno 0 Kč 1 900 Kč
od 4 dárců

Všechny sbírky ověřujeme

Datum přidání
27. 5. 2022

Představení sbírky

Sebastian má 5,5 roku. Narodil se s vzácnou genetickou vadou Di George syndrom a k ní má mnoho přidružených vad, oboustranná hluchota, těžká skolióza, střední mentální retardace, PAS, ADHD, rozštěpové vady, imunodefekt atd. Má za sebou mnoho operací a další ho čekají. Pro lepší život a pokroky navštěvujeme terapie a léčby, které jsou nesmírně drahé. 

Komu pomůžeme?

První problém se objevil ve 12tt těhotenství a to omfalokela. Po narození přibývalo problémů a diagnózy vlastně rostou do teď. Sebík je velký bojovník, dle prognóz neměl vůbec přežít. Jsem samoživitelka a kromě postiženého Sebíka mám ještě dvě starší zdravé děti. Sebíkův parťák je asistenční pes Buddy. Intenzivně se snažíme pracovat na všem, co syna posouvá dál, co mu uleví a pomůže. Když nejsme na terapiích, většinou chodíme po doktorech, kterých máme opravdu hodně. Rehabilitujeme v denním stacionáři a také na soukromých a alternativních, které mu pomáhají více. Jelikož je Sebík neslyšící používáme znakový jazyk, který se neustále všichni učíme, jednostranně má implantovaný kochlearní implantát, který si začal uvědomovat nedávno a začíná reagovat na některé zvuky. Buddy ho doprovází po boku a také spolu dělají canisterapii. Sebík nemá rád kolektiv cizích děti, raději je sám nebo tam kde to zná a cítí se v bezpečí. 

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Chtěla bych využít sbírky na terapie a rehabilitace, které pravidelně navštěvujeme i ty které nás teprve čekají. Delfinoterapie tu jsme již loni absolvovali a měla pozitivní účinek, tato terapie je nesmírně drahá ( letos už se pohybuje se spojenými náklady okolo 280 000,-) Terapie Dr. Vel v Polsku, kde jsme již tři turnusy absolvovali a Sebíkovi velmi pomohli ku předu ( 100 000,- jeden turnus, jezdíme každé tři měsíce). Také na intenzivní rehabilitace u nás v Brně, kde už jsem se nezávazně byla ptát ( 3–4 týdení intenzivní rehabilitame, je nutná opakovat aspoň 3× do roka, 100 000,- ). Pokud by se podařilo vybrat ve sbírce dostatečné množství peněz na uskutečnění všech těchto potřebných terapií a rehabilitací, měli bychom chvíli klid a mohla bych veškerý čas věnovat nezbytným věcem a dětem a netrávit všechen čas shánění finančních prostředků. 

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Milý dárce
1 000 Kč  •  25. 6. 2022 22:16
Milý dárce
500 Kč  •  9. 6. 2022 13:49
Dobrosrdečný dárce
100 Kč  •  8. 6. 2022 0:12
Dobrosrdečný dárce
300 Kč  •  27. 5. 2022 10:31

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat