Sbírka ukončena:

Schodišťový výtah pro manžela

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
80 000 Kč
 -
1 dárce
Celkem se zapojilo
1 000 Kč
Průměrná výše daru
1 000 Kč
Nejvyšší dar
60 dnů
Vybráno za
Více o této sbírce

Schodišťový výtah pro manžela

Vybráno 0 Kč 1 000 Kč
80 000 Kč

Všechny sbírky ověřujeme

Zakladatel
Olga Houzarová
Datum přidání
30. 3. 2023

Představení sbírky

Manžel od r.2020 prodělal trojnásobný bypass, transplantaci ledviny, embolii a amputaci nohy pod kolenem. V tuto chvíli je v IKEMu a čeká na další amputaci. Jelikož úřad práce nepřispěje na schodišťový výtah, jezdí manžel z prvního patra – 22 schodů po zadku pomocí rukou. Nemůže dýchat a ze země ho poté dostat na vozíček je velký boj. Sehnali jsme firmu, která je schopná udělat částečně repasované za 80000, jinak je cena 200000. Je to pro nás velice zátěžová situace, nedůstojné člověka plazit se bez nohy po zemi🤨 Působí to i na jeho psychikou. Vše mohu doložit lékařskou zprávou. Děkujeme 🙏😇

Komu pomůžeme?

Jiří Houzar. Celé dny sedí doma na vozíku u okna. Ven jezdíme pouze k lékaři vzhledem k náročnosti přesunu. Přitom by mohl trávit svůj čas na zahradě s jeho milovaným pejskem, baví ho autoturistika ale..

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Schodišťový výtah by manželovi dal nesrovnatelně hodnotnější život a posílil jeho sebevědomí. Hodně si vytrpěl a nedostat se ven tak často jak by chtěl je obrovská bariéra. Psychická i fyzická. Vybraná částka by uhradila schodišťový výtah do prvního patra.

Chcete zakladateli sbírky něco vzkázat?

Pro zobrazení či přidání vzkazu musíte být přihlášeni na Facebooku a mít ve svém prohlížeči povolená cookies třetích stran.

Vystavíte mi potvrzení o daru?

Ano, při vyplňování údajů stačí zaškrtnou kolonku „Chci vystavit potvrzení o daru“ a my vám potvrzení zašleme na e-mailovou adresu, kterou jste uvedli.

K čemu mi potvrzení o daru bude?

Váš dar pomůže i vám – můžete si ho totiž jednoduše odečíst od základu daně v daňovém přiznání za daný rok. Pro fyzické osoby (včetně zaměstnanců) platí, že souhrnná hodnota daru musí činit alespoň 1 000 Kč. Právnické osoby si pak mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. Detailnější informace naleznete v § 15 a 20, odst. 1 Zákona 586/1992 sb. o daních z příjmů.

Co se děje s penězi, pokud se cílová částka nevybere?

V momentě, kdy se sbírce dlouhodobě nedaří získávat dary, spojíme se s jejím zakladatelem a domluvíme se na jejím ukončení a předání částky, kterou se podařilo vybrat. Pokud se například vybíralo na přístroj, který není možné za nižší částky pořídit, poprosíme zakladatele sbírky o alternativní řešení. Z podstaty veřejné sbírky ale není možné finanční prostředky dárcům poslat zpět.

Mohu vám poslat peníze přímo na účet? Kde najdu číslo účtu?

Peníze je vždy třeba poslat se správným variabilním symbolem, abychom dokázali platbu přiřadit ke správné sbírce. Proto je potřeba u každé sbírky zvolit platbu bankovním převodem, na základě které vám vygenerujeme variabilní symbol a veškeré údaje o platbě vám zašleme.

Je Donio garantem, že je sbírka důvěryhodná?

Donio je platforma, která založení sbírek umožňuje. V profilu každé sbírky je uvedeno jméno jejího zakladatele, kterému po ukončení sbírky předáme dar. K posouzení, zda je zakladatel důvěryhodný, používáme několik kritérií, abychom co nejvíce předešli zneužití.

Dárce, který je pro každou dobrost
1 000 Kč  •  3. 4. 2023 12:32

Přemýšlíte jak této sbírce pomoci ještě víc?

Přidejte Dobrovýzvu a složte se společně s přáteli v rámci narozeninové oslavy, ve firmě, nebo na sportovní akci.

Jak Dobrovýzva funguje

  1. Přidejte Dobrovýzvu – vymyslete vlastní název a úvod.
  2. Sdílejte ji s přáteli, kolegy či ve své komunitě, aby se do pomoci zapojilo co nejvíce dárců.
  3. Vybrané finance přiřadíme k této sbírce, i když se nevybere celá částka.

U této sbírky nejde Dobrovýzvu přidat, protože sbírka už byla ukončená.

Tato dobročinná sbírka spadá pod veřejnou sbírku založenou pořadatelem a je pořádaná ve prospěch příjemce.

Chcete založit sbírku nebo projekt?

Začít vybírat