Vítek je skoro patnáctiletý chlapec, který trpí neuroonkologickým onemocněním kraniofaryngeomem (nádor v podvěsku mozkovém). Odstraněním nádoru došlo u Vítka k poškození hypofýzy. Onemocnění způsobuje diabetes insipidus (nadměrné močení, silná žízeň), motání hlavy, vysoký přírůstek na váze. Vítkovo tělo nespaluje tuky, ale stále mu hlásí, že má hlad. Nefunguje mu tvorba hormonů v těle, vzhledem k nefungujícím nadledvinkám, nefunkčnosti štítné žlázy a dalších orgánů v hormonální soustavě. Největším problémem je porucha centra sytosti.
Vítek musí brát nadledvinkový hormon hydrokortizon, pravidelně bere celou řadu léků. Nejdůležitějším lékem je hydrocortison. Vítka trápí porucha spánku, zhoršil se mu zrak, musí si nitrožilně aplikovat růstový hormon a testosteron, aby u něj proběhla puberta. Tím jak roste váha, poškozuje přirozený růst kostí, zároveň se mu deformují kolenní klouby. Onemocnění Vítkovi způsobuje i psychické obtíže, úzkosti a deprese. Příčina onemocnění je neznámá. S tímto nádorem v České republice žije pouze několik desítek dětí.











